Ceny nieruchomości osiedla Karolówka według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na osiedlu Karolówka wyniosła 365 821 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Zamość) mediana to 334 500 zł. Zmiana roczna: +40,2%.
Mediana ceny sprzedaży
365 821 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 000 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
21
2025
Ceny w ciągu roku
+40,2%
mediana
Od 2011 roku
+106,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+9,4%
Zamość: 334 500 zł
Wobec mediany krajowej
-18,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Karolówka obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 365 821 zł, czyli 7 000 zł/m², w obserwowanym przedziale od 247 722 zł do 635 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 360 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,8% transakcji zawarto między 150 000 zł a 230 000 zł, a 10,3% przekroczyło 360 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,6% sprzedanych lokali ma od 40 do 60 m², a 11,1% przekracza 66 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Zamość: 334 500 zł) o 9,4%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 18,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 34 sprzedaże mieszkań, z medianą 267 403 zł i 7 605 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 300 000 zł (7 610 zł/m²) przy 39 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Karolówka rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
34 |
267 403 zł |
-26,9% |
7 605 zł/m² |
| 2025 |
21 |
365 821 zł |
+40,2% |
7 000 zł/m² |
| 2024 |
52 |
260 959 zł |
-37,9% |
6 226 zł/m² |
| 2023 |
8 |
420 000 zł |
+27,3% |
7 879 zł/m² |
| 2022 |
7 |
330 000 zł |
+0% |
6 861 zł/m² |
| 2021 |
20 |
330 000 zł |
+24,1% |
5 912 zł/m² |
| 2020 |
12 |
266 000 zł |
+33,6% |
5 796 zł/m² |
| 2019 |
68 |
199 061 zł |
+15% |
3 504 zł/m² |
| 2018 |
56 |
173 044 zł |
+3,2% |
3 250 zł/m² |
| 2017 |
62 |
167 700 zł |
-10,6% |
3 225 zł/m² |
| 2016 |
6 |
187 500 zł |
+18,8% |
4 112 zł/m² |
| 2015 |
71 |
157 790 zł |
-17,9% |
3 150 zł/m² |
| 2014 |
24 |
192 250 zł |
+6,8% |
3 086 zł/m² |
| 2013 |
43 |
180 000 zł |
+0% |
3 116 zł/m² |
| 2012 |
2 |
180 000 zł |
+1,6% |
2 815 zł/m² |
| 2011 |
94 |
177 143 zł |
— |
3 130 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Karolówka: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
21 |
| Mediana ceny |
365 821 zł |
| Cena za m² |
7 000 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52,1 m² |
| Typowy przedział |
247 722 – 635 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Karolówka
Rozkład obliczony na podstawie 580 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
8,8% |
| 120 000 – 150 000 zł |
17,2% |
| 150 000 – 230 000 zł |
44,8% |
| 230 000 – 360 000 zł |
18,8% |
| Powyżej 360 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Karolówka
Rozkład ceny za m² na podstawie 579 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 000 zł/m² |
14,7% |
| 3 000 – 3 200 zł/m² |
16,8% |
| 3 200 – 4 500 zł/m² |
40,2% |
| 4 500 – 6 900 zł/m² |
18,5% |
| Powyżej 6 900 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Karolówka
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
5,5% |
| 36 – 40 m² |
23,3% |
| 40 – 60 m² |
44,6% |
| 60 – 66 m² |
15,5% |
| Powyżej 66 m² |
11,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Karolówka: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,7% |
158 708 zł |
4 533 zł/m² |
| 2 izby |
42% |
141 793 zł |
4 391 zł/m² |
| 3 izby |
47,7% |
201 912 zł |
4 119 zł/m² |
| 4 izby |
9,3% |
235 654 zł |
4 273 zł/m² |
| 5 izb |
0,3% |
329 349 zł |
4 483 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Karolówka
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Miasto Zamość |
1 001 |
178 502 zł |
76 zł/m² |
| Chyża |
5 |
— |
16 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Karolówka: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
297 |
77 zł/m² |
87 000 zł |
1 095 m² |
| Grunty rolne |
18 |
51 zł/m² |
59 100 zł |
2 149 m² |
| Wszystkie działki |
320 |
76 zł/m² |
85 000 zł |
1 100 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Karolówka
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
76 |
29 |
0 |
18 |
29 |
| 2026 (do 17.08) |
63 |
35 |
0 |
12 |
16 |
| Razem 2010–2026 |
1 324 |
625 |
0 |
387 |
312 |
Typowa nieruchomość sprzedana na osiedlu Karolówka: 52,1 m², 3 izby, za 365 821 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Karolówka: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Karolówka?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Karolówka trzeba przeznaczyć średnio 589 000 zł, czyli około 7 750 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Karolówka?
Aktualna oferta to około 64 nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Karolówka?
Średnio mają około 76 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Karolówka?
Średnia cena to 7 750 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Karolówka?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowe mieszkanie.