Domy i mieszkania na sprzedaż Osiedle Partyzantów

Mamy 60 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Partyzantów.

Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na osiedlu Partyzantów sprzedawano w 2023 roku za medianę 250 000 zł. Typowa nieruchomość: 50,1 m², 3 izby. Ceny straciły 15% w ciągu roku.

Mediana ceny sprzedaży 250 000 zł 2023
Mediana ceny za m² 6 528 zł/m² 2023
Zarejestrowane sprzedaże 5 2023
Ceny w ciągu roku -15% mediana
Od 2010 roku +100% mediana
Wobec mediany gminy -18% Zamość: 305 000 zł
Wobec mediany krajowej -34% Polska: 379 000 zł

Statystyki dla osiedla Partyzantów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 250 000 zł, czyli 6 528 zł/m², w obserwowanym przedziale od 224 000 zł do 546 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 92 000 zł do 380 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,5% transakcji zawarto między 130 000 zł a 260 000 zł, a 10,2% przekroczyło 380 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,4% sprzedanych lokali ma od 46 do 59 m², a 10,2% przekracza 80 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 18% niższa od mediany gminy (Zamość: 305 000 zł), a od mediany krajowej (379 000 zł) jest o 34% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 8 sprzedaży mieszkań, z medianą 342 000 zł i 6 306 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 310 000 zł (6 203 zł/m²) przy 9 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Partyzantów rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 8 342 000 zł +5,9% 6 306 zł/m²
2025 3 323 000 zł +108,4% 5 724 zł/m²
2024 4 155 000 zł -38% 4 264 zł/m²
2023 5 250 000 zł -15% 6 528 zł/m²
2022 4 294 000 zł +1,4% 6 392 zł/m²
2021 7 290 000 zł +26,1% 5 669 zł/m²
2020 3 230 000 zł +12,2% 5 963 zł/m²
2019 8 205 000 zł +29,7% 4 300 zł/m²
2018 3 158 000 zł -20% 3 129 zł/m²
2017 8 197 500 zł +79,5% 3 843 zł/m²
2016 5 110 000 zł +4,8% 2 037 zł/m²
2015 7 105 000 zł -41,3% 2 174 zł/m²
2014 11 179 000 zł -18,6% 3 668 zł/m²
2013 9 220 000 zł +39,7% 3 116 zł/m²
2012 5 157 500 zł -20,9% 3 907 zł/m²
2011 8 199 000 zł +59,2% 3 265 zł/m²
2010 10 125 000 zł — 3 232 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Osiedle Partyzantów: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2023)
Sprzedaże 5
Mediana ceny 250 000 zł
Cena za m² 6 528 zł/m²
Mediana powierzchni 50,1 m²
Typowy przedział 224 000 –
546 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Partyzantów

Rozkład obliczony na podstawie 108 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 92 000 zł 10,2%
92 000 – 130 000 zł 16,7%
130 000 – 260 000 zł 43,5%
260 000 – 380 000 zł 19,4%
Powyżej 380 000 zł 10,2%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Partyzantów

Rozkład ceny za m² na podstawie 108 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 100 zł/m² 12%
2 100 – 2 800 zł/m² 15,7%
2 800 – 5 200 zł/m² 44,4%
5 200 – 6 600 zł/m² 17,6%
Powyżej 6 600 zł/m² 10,2%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Partyzantów

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 31 m² 9,3%
31 – 46 m² 17,6%
46 – 59 m² 44,4%
59 – 80 m² 18,5%
Powyżej 80 m² 10,2%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Osiedle Partyzantów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 0,9% 84 000 zł 2 766 zł/m²
2 izby 28,7% 135 700 zł 4 138 zł/m²
3 izby 38% 218 000 zł 4 328 zł/m²
4 izby 20,4% 237 500 zł 3 861 zł/m²
5 izb 9,3% 420 000 zł 4 589 zł/m²
6 izb i więcej 2,8% 70 000 zł 1 961 zł/m²

Ceny działek na osiedlu Partyzantów: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 6 373 zł/m² 160 000 zł 586 m²
Wszystkie działki 6 373 zł/m² 160 000 zł 586 m²

Między 2010 a 2023 rokiem mediana na osiedlu Partyzantów przeszła z 125 000 zł na 250 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w okolicach osiedla Partyzantów?

Licz się ze średnią kwotą 531 772 zł, aby kupić nieruchomość w okolicach osiedla Partyzantów, czyli około 6 229 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta w okolicach osiedla Partyzantów?

Aktualna oferta to około 60 nieruchomości: 47 mieszkań i 13 domów.

Jaki jest przedział cen w okolicach osiedla Partyzantów?

Ceny wahają się od około 239 200 zł do 1 350 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnio mają około 85 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 180 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku w okolicach osiedla Partyzantów:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje46 m²371 063 zł
3 pokoje66 m²481 693 zł
4 pokoje110 m²646 900 zł
5 pokoi194 m²793 800 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy w okolicach osiedla Partyzantów?

Wynosi ona około 6 229 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 452 zł/m², a dla domów spada do 4 769 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w okolicach osiedla Partyzantów?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.