Odkryj 1 004 nieruchomości na sprzedaż na terenie Żerania. Ceny wahają się od 385 000 zł do 4 300 000 zł, a średnia cena to 782 628 zł.
Ceny nieruchomości Żerania według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Żerania? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 646 021 zł — to mediana wyliczona z 688 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +89,8%.
Mediana ceny sprzedaży
646 021 zł
2025
Mediana ceny za m²
14 251 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
688
2025
Ceny w ciągu roku
+6,8%
mediana
Od 2010 roku
+89,8%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+2,5%
Białołęka: 630 000 zł
Wobec mediany krajowej
+43,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Żerania obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 646 021 zł, czyli 14 251 zł/m², w obserwowanym przedziale od 355 878 zł do 983 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 240 000 zł do 700 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,3% transakcji zawarto między 310 000 zł a 510 000 zł, a 9,7% przekroczyło 700 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,5% sprzedanych lokali ma od 41 do 59 m², a 9,9% przekracza 70 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Białołęka: 630 000 zł) o 2,5%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 43,6%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 42 sprzedaże mieszkań, z medianą 725 682 zł i 15 177 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 679 382 zł (14 794 zł/m²) przy 208 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Żerania rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
42 |
725 682 zł |
+12,3% |
15 177 zł/m² |
| 2025 |
688 |
646 021 zł |
+6,8% |
14 251 zł/m² |
| 2024 |
626 |
605 000 zł |
+13,2% |
10 996 zł/m² |
| 2023 |
494 |
534 636 zł |
+24,3% |
10 581 zł/m² |
| 2022 |
561 |
430 000 zł |
-4,3% |
8 763 zł/m² |
| 2021 |
527 |
449 508 zł |
+12,6% |
8 173 zł/m² |
| 2020 |
1 135 |
399 286 zł |
+7,2% |
7 730 zł/m² |
| 2019 |
700 |
372 302 zł |
+13,2% |
6 736 zł/m² |
| 2018 |
893 |
328 999 zł |
+12,7% |
6 402 zł/m² |
| 2017 |
247 |
291 984 zł |
+12,4% |
6 419 zł/m² |
| 2016 |
497 |
259 777 zł |
-14% |
6 000 zł/m² |
| 2015 |
85 |
302 000 zł |
+4,1% |
5 908 zł/m² |
| 2014 |
160 |
290 032 zł |
-1,7% |
5 850 zł/m² |
| 2013 |
105 |
294 947 zł |
-9,3% |
5 692 zł/m² |
| 2012 |
113 |
325 311 zł |
-6,4% |
5 839 zł/m² |
| 2011 |
70 |
347 650 zł |
+2,1% |
6 027 zł/m² |
| 2010 |
54 |
340 450 zł |
— |
6 692 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Żerań: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
688 |
| Mediana ceny |
646 021 zł |
| Cena za m² |
14 251 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44,2 m² |
| Typowy przedział |
355 878 – 983 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Żerania
Rozkład obliczony na podstawie 6 997 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 240 000 zł |
9,5% |
| 240 000 – 310 000 zł |
18,2% |
| 310 000 – 510 000 zł |
44,3% |
| 510 000 – 700 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 700 000 zł |
9,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Żerania
Rozkład ceny za m² na podstawie 6 997 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 900 zł/m² |
9,8% |
| 5 900 – 6 500 zł/m² |
17,5% |
| 6 500 – 9 400 zł/m² |
44,5% |
| 9 400 – 14 000 zł/m² |
18,9% |
| Powyżej 14 000 zł/m² |
9,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Żerania
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
9,5% |
| 33 – 41 m² |
17,3% |
| 41 – 59 m² |
44,5% |
| 59 – 70 m² |
18,7% |
| Powyżej 70 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Żerań: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
6,3% |
242 977 zł |
8 951 zł/m² |
| 2 izby |
41,3% |
328 636 zł |
9 113 zł/m² |
| 3 izby |
38,7% |
438 035 zł |
8 415 zł/m² |
| 4 izby |
12,1% |
537 871 zł |
7 864 zł/m² |
| 5 izb |
1,5% |
540 477 zł |
7 001 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,1% |
501 000 zł |
4 943 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Żerania
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 4-06-08 |
1 866 |
384 967 zł |
1 430 zł/m² |
| 4-06-30 |
1 202 |
337 757 zł |
4 878 zł/m² |
| 4-07-02 |
942 |
378 869 zł |
1 005 zł/m² |
| 4-06-10 |
737 |
449 131 zł |
— |
| 4-06-34 |
695 |
442 862 zł |
— |
| 4-06-32 |
235 |
370 000 zł |
35 332 zł/m² |
| 4-06-33 |
221 |
433 134 zł |
1 014 zł/m² |
| 4-07-08 |
213 |
594 112 zł |
— |
| 4-06-27 |
158 |
500 000 zł |
988 zł/m² |
| 4-06-11 |
134 |
530 000 zł |
— |
Ceny działek na terenie Żerania: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
132 |
1 059 zł/m² |
2 430 000 zł |
1 488 m² |
| Grunty rolne |
22 |
2 558 zł/m² |
4 364 026 zł |
2 354 m² |
| Wszystkie działki |
247 |
1 242 zł/m² |
2 685 000 zł |
1 207 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Żerania
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
1 139 |
698 |
0 |
43 |
398 |
| 2026 (do 17.08) |
76 |
44 |
0 |
13 |
19 |
| Razem 2010–2026 |
10 390 |
7 030 |
0 |
370 |
2 990 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 646 021 zł (14 251 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale dwuizbowe (41,3% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Żerania: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Żerania?
Licz się ze średnią kwotą 782 628 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Żerania, czyli około 15 160 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 1 004 nieruchomości: 986 mieszkań i 6 domów oraz 12 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Żerania?
Ceny wahają się od około 385 000 zł do 4 300 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 52 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 152 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Żerania:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 31 m² | 526 483 zł |
| 2 pokoje | 42 m² | 654 836 zł |
| 3 pokoje | 58 m² | 872 481 zł |
| 4 pokoje | 76 m² | 1 065 836 zł |
| 5 pokoi | 110 m² | 1 512 226 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 15 160 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 15 226 zł/m², a dla domów spada do 11 470 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Żerania?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.