Kup nieruchomość na terenie Henrykowa: 105 nieruchomości w cenach od 455 000 zł do 3 600 000 zł, przy średniej cenie 1 159 562 zł.
Ceny nieruchomości Henrykowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Henrykowa? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 782 160 zł — to mediana wyliczona z 219 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +24,5%.
Mediana ceny sprzedaży
782 160 zł
2025
Mediana ceny za m²
14 613 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
219
2025
Ceny w ciągu roku
+7,6%
mediana
Od 2010 roku
+24,5%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+24,2%
Białołęka: 630 000 zł
Wobec mediany krajowej
+73,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Henrykowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 782 160 zł, czyli 14 613 zł/m², w obserwowanym przedziale od 508 573 zł do 1 341 636 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 280 000 zł do 880 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 42,7% transakcji zawarto między 360 000 zł a 640 000 zł, a 10% przekroczyło 880 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,8% sprzedanych lokali ma od 45 do 70 m², a 10% przekracza 88 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Białołęka: 630 000 zł) o 24,2%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 73,8%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 25 sprzedaży mieszkań, z medianą 900 000 zł i 15 239 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 838 750 zł (14 675 zł/m²) przy 170 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Henrykowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
25 |
900 000 zł |
+15,1% |
15 239 zł/m² |
| 2025 |
219 |
782 160 zł |
+7,6% |
14 613 zł/m² |
| 2024 |
94 |
726 965 zł |
-8,5% |
12 064 zł/m² |
| 2023 |
96 |
794 500 zł |
+32,1% |
11 560 zł/m² |
| 2022 |
163 |
601 500 zł |
+10,4% |
10 106 zł/m² |
| 2021 |
50 |
545 000 zł |
+15,5% |
10 056 zł/m² |
| 2020 |
169 |
471 789 zł |
+3,5% |
8 153 zł/m² |
| 2019 |
104 |
455 762 zł |
+20,7% |
6 723 zł/m² |
| 2018 |
198 |
377 496 zł |
+10,8% |
6 544 zł/m² |
| 2017 |
140 |
340 763 zł |
+3,3% |
6 595 zł/m² |
| 2016 |
185 |
329 958 zł |
+3,2% |
6 130 zł/m² |
| 2015 |
72 |
319 588 zł |
-6,7% |
6 298 zł/m² |
| 2014 |
75 |
342 680 zł |
-26,1% |
6 740 zł/m² |
| 2013 |
29 |
463 775 zł |
+8,8% |
6 209 zł/m² |
| 2012 |
65 |
426 240 zł |
-11,1% |
6 726 zł/m² |
| 2011 |
50 |
479 554 zł |
-23,7% |
7 020 zł/m² |
| 2010 |
19 |
628 200 zł |
— |
6 571 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Henryków: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
219 |
| Mediana ceny |
782 160 zł |
| Cena za m² |
14 613 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,5 m² |
| Typowy przedział |
508 573 – 1 341 636 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Henrykowa
Rozkład obliczony na podstawie 1 753 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 280 000 zł |
9,3% |
| 280 000 – 360 000 zł |
20% |
| 360 000 – 640 000 zł |
42,7% |
| 640 000 – 880 000 zł |
17,9% |
| Powyżej 880 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Henrykowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 753 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 000 zł/m² |
10,3% |
| 6 000 – 6 500 zł/m² |
17,8% |
| 6 500 – 10 000 zł/m² |
42,5% |
| 10 000 – 15 000 zł/m² |
22% |
| Powyżej 15 000 zł/m² |
7,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Henrykowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
10% |
| 39 – 45 m² |
16,9% |
| 45 – 70 m² |
45,8% |
| 70 – 88 m² |
17,2% |
| Powyżej 88 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Henryków: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,5% |
320 000 zł |
10 965 zł/m² |
| 2 izby |
31,3% |
344 000 zł |
9 449 zł/m² |
| 3 izby |
39,3% |
450 000 zł |
8 789 zł/m² |
| 4 izby |
18,7% |
626 949 zł |
8 643 zł/m² |
| 5 izb |
5,4% |
752 125 zł |
7 461 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,7% |
721 259 zł |
5 788 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Henrykowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 4-04-10 |
552 |
363 976 zł |
928 zł/m² |
| 4-04-05 |
277 |
490 001 zł |
932 zł/m² |
| 4-04-16 |
201 |
459 520 zł |
1 543 zł/m² |
| 4-04-20 |
113 |
538 501 zł |
1 525 zł/m² |
| 4-04-22 |
112 |
435 000 zł |
— |
| 4-04-11 |
51 |
721 191 zł |
194 zł/m² |
| 4-04-21 |
41 |
— |
— |
| 4-04-09 |
35 |
870 000 zł |
1 195 zł/m² |
| 4-04-17 |
28 |
670 000 zł |
1 722 zł/m² |
| 4-04-18 |
23 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Henrykowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
72 |
1 010 zł/m² |
1 340 000 zł |
1 329 m² |
| Grunty rolne |
6 |
629 zł/m² |
2 077 096 zł |
1 871 m² |
| Wszystkie działki |
103 |
844 zł/m² |
1 000 000 zł |
1 321 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Henrykowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
328 |
224 |
0 |
56 |
48 |
| 2026 (do 17.08) |
40 |
25 |
0 |
6 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
2 720 |
1 761 |
0 |
197 |
762 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 782 160 zł (14 613 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (39,3% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Henrykowa: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Henrykowa?
Na zakup nieruchomości na terenie Henrykowa trzeba przeznaczyć średnio 1 159 562 zł, czyli około 12 568 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Henrykowa?
Obecnie dostępnych ofert: 105: 54 domy i 51 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 455 000 zł i sięgają 3 600 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 92 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 117 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 66 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Henrykowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 46 m² | 719 352 zł |
| 3 pokoje | 72 m² | 1 040 645 zł |
| 4 pokoje | 81 m² | 1 113 603 zł |
| 5 pokoi | 116 m² | 1 417 636 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Henrykowa?
Średnio wychodzi około 12 568 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 13 919 zł/m², a dla domów spada do 11 855 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Henrykowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.