Znajdź swoją nieruchomość na terenie Kobiałki: 444 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 389 000 zł do 4 450 000 zł, średnio 812 616 zł.
Ceny nieruchomości Kobiałki według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Kobiałki obejmują 403 sprzedaże mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 590 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 12 773 zł. To o 31,1% więcej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
590 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
12 773 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
403
2025
Ceny w ciągu roku
-8,2%
mediana
Od 2010 roku
-2,8%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
-6,3%
Białołęka: 630 000 zł
Wobec mediany krajowej
+31,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kobiałki obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 590 000 zł, czyli 12 773 zł/m², w obserwowanym przedziale od 425 836 zł do 962 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 210 000 zł do 680 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,9% transakcji zawarto między 270 000 zł a 480 000 zł, a 10,1% przekroczyło 680 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,9% sprzedanych lokali ma od 40 do 56 m², a 10% przekracza 73 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 6,3% niższa od mediany dzielnicy (Białołęka: 630 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 31,1%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 26 sprzedaży mieszkań, z medianą 734 000 zł i 13 527 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 579 885 zł (12 807 zł/m²) przy 326 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kobiałki rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
26 |
734 000 zł |
+24,4% |
13 527 zł/m² |
| 2025 |
403 |
590 000 zł |
-8,2% |
12 773 zł/m² |
| 2024 |
248 |
642 500 zł |
+30,7% |
11 635 zł/m² |
| 2023 |
226 |
491 644 zł |
+13,9% |
10 290 zł/m² |
| 2022 |
165 |
431 495 zł |
+13,1% |
8 879 zł/m² |
| 2021 |
321 |
381 537 zł |
+16,7% |
7 890 zł/m² |
| 2020 |
355 |
327 000 zł |
+21,1% |
6 963 zł/m² |
| 2019 |
633 |
270 000 zł |
+14% |
5 835 zł/m² |
| 2018 |
303 |
236 813 zł |
-16,6% |
5 800 zł/m² |
| 2017 |
87 |
283 817 zł |
-8,4% |
5 526 zł/m² |
| 2016 |
65 |
310 000 zł |
+8,2% |
5 440 zł/m² |
| 2015 |
168 |
286 460 zł |
+8,1% |
5 307 zł/m² |
| 2014 |
182 |
264 956 zł |
+9,8% |
5 162 zł/m² |
| 2013 |
145 |
241 216 zł |
-23,1% |
5 481 zł/m² |
| 2012 |
83 |
313 627 zł |
+6,4% |
5 499 zł/m² |
| 2011 |
30 |
294 770 zł |
-51,4% |
5 607 zł/m² |
| 2010 |
22 |
607 000 zł |
— |
4 675 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kobiałka: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
403 |
| Mediana ceny |
590 000 zł |
| Cena za m² |
12 773 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45,8 m² |
| Typowy przedział |
425 836 – 962 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kobiałki
Rozkład obliczony na podstawie 3 462 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 210 000 zł |
9,4% |
| 210 000 – 270 000 zł |
19% |
| 270 000 – 480 000 zł |
43,9% |
| 480 000 – 680 000 zł |
17,7% |
| Powyżej 680 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kobiałki
Rozkład ceny za m² na podstawie 3 462 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 100 zł/m² |
10,6% |
| 5 100 – 5 700 zł/m² |
18,2% |
| 5 700 – 9 200 zł/m² |
43,4% |
| 9 200 – 13 000 zł/m² |
19,5% |
| Powyżej 13 000 zł/m² |
8,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kobiałki
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10,8% |
| 33 – 40 m² |
16% |
| 40 – 56 m² |
44,9% |
| 56 – 73 m² |
18,3% |
| Powyżej 73 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kobiałka: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,8% |
233 542 zł |
7 824 zł/m² |
| 2 izby |
41,9% |
284 711 zł |
8 364 zł/m² |
| 3 izby |
31,4% |
347 974 zł |
7 659 zł/m² |
| 4 izby |
15,7% |
400 623 zł |
7 218 zł/m² |
| 5 izb |
2,4% |
692 800 zł |
6 751 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,7% |
689 050 zł |
5 663 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kobiałki
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 4-16-12 |
1 643 |
310 277 zł |
499 zł/m² |
| 4-16-02 |
1 161 |
350 001 zł |
588 zł/m² |
| 4-16-10 |
897 |
347 613 zł |
320 zł/m² |
| 4-16-05 |
253 |
272 559 zł |
540 zł/m² |
| 4-16-14 |
143 |
730 000 zł |
246 zł/m² |
| 4-16-06 |
108 |
779 000 zł |
370 zł/m² |
| 4-16-11 |
92 |
556 488 zł |
1 964 zł/m² |
| 4-16-04 |
80 |
— |
400 zł/m² |
| 4-16-03 |
77 |
780 000 zł |
399 zł/m² |
| 4-16-13 |
77 |
815 000 zł |
295 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kobiałki: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
312 |
579 zł/m² |
837 500 zł |
1 435 m² |
| Grunty rolne |
61 |
446 zł/m² |
600 000 zł |
1 475 m² |
| Wszystkie działki |
580 |
410 zł/m² |
600 000 zł |
1 480 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kobiałki
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
694 |
403 |
0 |
200 |
91 |
| 2026 (do 17.08) |
88 |
26 |
0 |
50 |
12 |
| Razem 2010–2026 |
7 135 |
3 466 |
0 |
1 106 |
2 563 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Kobiałki to lokal dwuizbowy, z medianą ceny 284 711 zł. W ciągu roku mediana straciła 8,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Kobiałki: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Kobiałki?
Na zakup nieruchomości na terenie Kobiałki trzeba przeznaczyć średnio 812 616 zł, czyli około 12 118 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 444: 221 mieszkań i 25 domów oraz 198 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Kobiałki?
Ceny wahają się od około 389 000 zł do 4 450 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Kobiałki?
Zazwyczaj oferują około 67 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 226 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 49 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Kobiałki:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 32 m² | 485 409 zł |
| 2 pokoje | 41 m² | 576 514 zł |
| 3 pokoje | 61 m² | 787 539 zł |
| 4 pokoje | 90 m² | 982 193 zł |
| 5 pokoi | 160 m² | 1 685 333 zł |
| 6 pokoi | 261 m² | 3 625 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 12 118 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 13 268 zł/m², a dla domów spada do 9 907 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Kobiałki?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.