Odkryj 329 nieruchomości na sprzedaż na terenie Naramowic. Ceny wahają się od 330 000 zł do 2 990 000 zł, a średnia cena to 652 272 zł.
Ceny nieruchomości Naramowic według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Naramowic wyniosła 533 114 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Poznań) mediana to 529 614 zł. Zmiana roczna: +13,4%.
Mediana ceny sprzedaży
533 114 zł
2025
Mediana ceny za m²
11 062 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
514
2025
Ceny w ciągu roku
+13,4%
mediana
Od 2010 roku
+77,7%
mediana
Wobec mediany gminy
+0,7%
Poznań: 529 614 zł
Wobec mediany krajowej
+18,5%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Naramowic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 533 114 zł, czyli 11 062 zł/m², w obserwowanym przedziale od 350 000 zł do 960 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 220 000 zł do 600 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,3% transakcji zawarto między 280 000 zł a 450 000 zł, a 10% przekroczyło 600 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,4% sprzedanych lokali ma od 43 do 60 m², a 10,1% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Poznań: 529 614 zł) o 0,7%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 18,5%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 373 sprzedaże mieszkań, z medianą 593 180 zł i 10 758 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 570 304 zł (10 997 zł/m²) przy 567 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Naramowic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
373 |
593 180 zł |
+11,3% |
10 758 zł/m² |
| 2025 |
514 |
533 114 zł |
+13,4% |
11 062 zł/m² |
| 2024 |
689 |
470 000 zł |
+5,4% |
9 342 zł/m² |
| 2023 |
846 |
445 711 zł |
+10,3% |
8 075 zł/m² |
| 2022 |
433 |
404 092 zł |
+23,1% |
7 297 zł/m² |
| 2021 |
624 |
328 266 zł |
-0,9% |
6 886 zł/m² |
| 2020 |
496 |
331 200 zł |
+5,5% |
6 278 zł/m² |
| 2019 |
275 |
314 000 zł |
+12,1% |
6 016 zł/m² |
| 2018 |
388 |
280 000 zł |
+0% |
5 826 zł/m² |
| 2017 |
385 |
280 000 zł |
+3,8% |
5 780 zł/m² |
| 2016 |
246 |
269 842 zł |
-3,1% |
5 596 zł/m² |
| 2015 |
305 |
278 447 zł |
+2,7% |
5 777 zł/m² |
| 2014 |
203 |
271 000 zł |
+5,2% |
5 400 zł/m² |
| 2013 |
316 |
257 527 zł |
-7,7% |
5 415 zł/m² |
| 2012 |
455 |
279 157 zł |
-3,7% |
5 898 zł/m² |
| 2011 |
169 |
290 000 zł |
-3,3% |
5 798 zł/m² |
| 2010 |
403 |
300 000 zł |
— |
5 892 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Naramowice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
514 |
| Mediana ceny |
533 114 zł |
| Cena za m² |
11 062 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,9 m² |
| Typowy przedział |
350 000 – 960 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Naramowic
Rozkład obliczony na podstawie 7 120 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 220 000 zł |
9,1% |
| 220 000 – 280 000 zł |
18,8% |
| 280 000 – 450 000 zł |
43,3% |
| 450 000 – 600 000 zł |
18,8% |
| Powyżej 600 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Naramowic
Rozkład ceny za m² na podstawie 7 119 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 300 zł/m² |
8,9% |
| 5 300 – 5 900 zł/m² |
21% |
| 5 900 – 8 300 zł/m² |
41,7% |
| 8 300 – 11 000 zł/m² |
19,2% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
9,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Naramowic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
9,7% |
| 34 – 43 m² |
19,4% |
| 43 – 60 m² |
43,4% |
| 60 – 72 m² |
17,4% |
| Powyżej 72 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Naramowice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
9,3% |
215 000 zł |
7 607 zł/m² |
| 2 izby |
33,9% |
296 841 zł |
7 574 zł/m² |
| 3 izby |
37,1% |
363 601 zł |
7 419 zł/m² |
| 4 izby |
16,5% |
477 134 zł |
7 279 zł/m² |
| 5 izb |
2,8% |
509 292 zł |
6 461 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,4% |
723 500 zł |
5 486 zł/m² |
Ceny działek na terenie Naramowic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
52 |
657 zł/m² |
972 320 zł |
1 642 m² |
| Wszystkie działki |
96 |
506 zł/m² |
505 000 zł |
1 231 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Naramowic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
712 |
595 |
0 |
13 |
104 |
| 2026 (do 17.08) |
455 |
406 |
0 |
11 |
38 |
| Razem 2010–2026 |
9 949 |
8 242 |
0 |
238 |
1 469 |
Trajektorię cen Naramowic widać w dłuższej perspektywie: 300 000 zł mediany w 2010 roku, 533 114 zł w 2025 roku, czyli +77,7%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 25,4% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Naramowic
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Naramowic?
Na zakup nieruchomości na terenie Naramowic trzeba przeznaczyć średnio 652 272 zł, czyli około 10 950 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Naramowic?
Aktualna oferta to około 329 nieruchomości: 303 mieszkania i 11 domów oraz 15 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Naramowic?
Ceny wahają się od około 330 000 zł do 2 990 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Naramowic?
Średnio mają około 60 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 225 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Naramowic:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 31 m² | 392 145 zł |
| 2 pokoje | 45 m² | 532 926 zł |
| 3 pokoje | 59 m² | 666 291 zł |
| 4 pokoje | 84 m² | 1 000 335 zł |
| 6 pokoi | 227 m² | 1 592 000 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Naramowic?
Średnio wychodzi około 10 950 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 710 zł/m², a dla domów spada do 5 966 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Naramowic?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.