Domy i mieszkania na sprzedaż Krośnieński

Znajdź 93 nieruchomości na sprzedaż w powiecie krośnieńskim, w cenach między 91 000 zł a 1 390 000 zł, przy średniej cenie 544 155 zł.

Średnia cena 544 155 zł cena sprzedaży
Przedział cen 91 000–1 390 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 101 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 373 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

93 łącznie
60% domy
  • Mieszkania 39,8%
    37 nieruchomości
  • Domy 60,2%
    56 nieruchomości

Ile pokoi

93 łącznie
37% 3 pokoje
  • 1 pokój 6,5%
    6 nieruchomości
  • 2 pokoje 9,7%
    9 nieruchomości
  • 3 pokoje 36,6%
    34 nieruchomości
  • 4 pokoje 23,7%
    22 nieruchomości
  • 5+ pokoi 23,7%
    22 nieruchomości

Przedziały cenowe

93 łącznie
  • 90 000–300 000 zł 20,4%
    19 nieruchomości
  • 305 000–390 000 zł 20,4%
    19 nieruchomości
  • 395 000–470 000 zł 19,4%
    18 nieruchomości
  • 475 000–755 000 zł 20,4%
    19 nieruchomości
  • 850 000–1 395 000 zł 19,4%
    18 nieruchomości

Przedziały powierzchni

93 łącznie
  • 20–60 m² 25,8%
    24 nieruchomości
  • 60–90 m² 18,3%
    17 nieruchomości
  • 90–120 m² 21,5%
    20 nieruchomości
  • 120–150 m² 20,4%
    19 nieruchomości
  • 160–270 m² 14,0%
    13 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 60 m² 128 m²
Cena za metr kwadratowy 5 579 zł/m² 5 309 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż w powiecie krośnieńskim sięga 93 nieruchomości, w podziale na 56 domów i 37 mieszkań; domy dominują z udziałem 60%. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 128 m² i 5 309 zł/m², a mieszkania wokół 60 m² i 5 579 zł/m².

Domy 4-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 3- i 5-pokojowe.

W 2025 roku 216 mieszkań zmieniło właściciela w powiecie krośnieńskim, przy medianie ceny 240 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 159,5%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 5 090 zł.

Mediana ceny sprzedaży 240 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 5 090 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 216 2025
Ceny w ciągu roku -5,9% mediana
Od 2010 roku +159,5% mediana
Wobec mediany województwa -25% lubuskie: 320 000 zł
Wobec mediany krajowej -46,7% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu krośnieńskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 240 000 zł, czyli 5 090 zł/m², w obserwowanym przedziale od 85 000 zł do 451 500 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 55 000 zł do 290 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,3% transakcji zawarto między 95 000 zł a 190 000 zł, a 10% przekroczyło 290 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,5% sprzedanych lokali ma od 43 do 60 m², a 9,7% przekracza 73 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 25% niższa od mediany województwa (lubuskie: 320 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 46,7% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Krosno Odrzańskie — mediana 140 000 zł (2 695 zł/m², 1 397 transakcji od 2010 roku), dalej Gubin z medianą 137 000 zł (2 570 zł/m²). Dąbie: 120 000 zł (2 144 zł/m²). Na drugim biegunie Bytnica ma najbardziej przystępną medianę: 75 000 zł (1 414 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 92 sprzedaże mieszkań, z medianą 288 451 zł i 5 447 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 260 000 zł (5 236 zł/m²) przy 199 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu krośnieńskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 92 288 451 zł +20,2% 5 447 zł/m²
2025 216 240 000 zł -5,9% 5 090 zł/m²
2024 168 255 000 zł +10,9% 5 247 zł/m²
2023 147 230 000 zł +17,9% 4 509 zł/m²
2022 155 195 000 zł +12,8% 3 952 zł/m²
2021 265 172 890 zł +8,9% 3 504 zł/m²
2020 230 158 808 zł +21,2% 3 097 zł/m²
2019 234 131 000 zł -5,7% 2 640 zł/m²
2018 278 138 870 zł +32,3% 2 618 zł/m²
2017 144 105 000 zł +5% 2 206 zł/m²
2016 185 100 000 zł +0% 2 042 zł/m²
2015 181 100 000 zł +5,3% 2 000 zł/m²
2014 164 95 000 zł -4% 1 950 zł/m²
2013 149 99 000 zł +3,1% 2 039 zł/m²
2012 145 96 000 zł -9,4% 1 953 zł/m²
2011 148 106 000 zł +14,6% 2 011 zł/m²
2010 58 92 495 zł — 2 032 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Krośnieński: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 216
Mediana ceny 240 000 zł
Cena za m² 5 090 zł/m²
Mediana powierzchni 47,5 m²
Typowy przedział 85 000 –
451 500 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie krośnieńskim

Rozkład obliczony na podstawie 2 959 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 55 000 zł 9,5%
55 000 – 95 000 zł 18,3%
95 000 – 190 000 zł 44,3%
190 000 – 290 000 zł 17,9%
Powyżej 290 000 zł 10%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie krośnieńskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 2 952 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 300 zł/m² 10,7%
1 300 – 2 000 zł/m² 17,1%
2 000 – 3 700 zł/m² 44,2%
3 700 – 5 400 zł/m² 18%
Powyżej 5 400 zł/m² 10,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie krośnieńskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 33 m² 10,8%
33 – 43 m² 16,8%
43 – 60 m² 44,5%
60 – 73 m² 18,3%
Powyżej 73 m² 9,7%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Krośnieński: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,3% 100 000 zł 2 856 zł/m²
2 izby 20,3% 90 000 zł 3 296 zł/m²
3 izby 43,4% 128 000 zł 3 102 zł/m²
4 izby 29,6% 160 000 zł 2 900 zł/m²
5 izb 3,8% 190 000 zł 2 618 zł/m²
6 izb i więcej 0,6% 190 000 zł 1 822 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie krośnieńskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Krosno Odrzańskie 1 397 140 000 zł 2 695 zł/m²
Gubin 1 407 137 000 zł 2 570 zł/m²
Dąbie 69 120 000 zł 2 144 zł/m²
Bobrowice 21 110 000 zł 2 214 zł/m²
Bytnica 48 75 000 zł 1 414 zł/m²

Ceny działek w powiecie krośnieńskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 403 47 zł/m² 50 000 zł 1 068 m²
Grunty rolne 3 067 11 zł/m² 40 000 zł 3 000 m²
Grunty leśne 29 3,4 zł/m² 32 200 zł 11 936 m²
Wszystkie działki 3 526 13 zł/m² 40 000 zł 2 864 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie krośnieńskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Gubin 405 44 zł/m² 65 000 zł
Krosno Odrzańskie 752 14 zł/m² 45 000 zł
Bobrowice 342 14 zł/m² 40 000 zł
Gubin 1 090 13 zł/m² 42 185 zł
Bytnica 122 12 zł/m² 31 000 zł
Bobrowice 342 14 zł/m² 40 000 zł
Gubin 1 090 13 zł/m² 42 185 zł
Bytnica 122 12 zł/m² 31 000 zł
Dąbie 585 9,1 zł/m² 39 360 zł
Maszewo 230 5,8 zł/m² 19 250 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie krośnieńskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 804 234 0 332 238
2026 (do 17.08) 261 95 0 111 55
Razem 2010–2026 12 397 3 417 0 5 430 3 550

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 240 000 zł (5 090 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (43,4% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie krośnieńskim?

Licz się ze średnią kwotą 544 155 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie krośnieńskim, czyli około 5 373 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Obecnie dostępnych ofert: 93: 56 domów i 37 mieszkań.

Jaki jest przedział cen w powiecie krośnieńskim?

Oferty zaczynają się od 91 000 zł i sięgają 1 390 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 101 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 128 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu krośnieńskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój35 m²201 000 zł
2 pokoje65 m²268 156 zł
3 pokoje75 m²378 441 zł
4 pokoje123 m²767 455 zł
5 pokoi120 m²576 417 zł
6 pokoi160 m²980 000 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie krośnieńskim?

Wynosi ona około 5 373 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 579 zł/m², a dla domów spada do 5 309 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie krośnieńskim?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.