Zobacz 15 nieruchomości na sprzedaż na terenie Gubina: ceny od 189 000 zł do 1 199 000 zł, średnio 499 267 zł.
Ceny nieruchomości Gubina według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Gubina wyniosła 198 074 zł w 2025 roku, na podstawie 100 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 26,6%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 4 618 zł.
Mediana ceny sprzedaży
198 074 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 618 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
100
2025
Ceny w ciągu roku
-26,6%
mediana
Od 2011 roku
+85,1%
mediana
Wobec mediany powiatu
-17,5%
Krośnieński: 240 000 zł
Wobec mediany krajowej
-56%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Gubina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 198 074 zł, czyli 4 618 zł/m², w obserwowanym przedziale od 99 250 zł do 420 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 280 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 42,9% transakcji zawarto między 90 000 zł a 180 000 zł, a 10,4% przekroczyło 280 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,6% sprzedanych lokali ma od 43 do 61 m², a 9,8% przekracza 75 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 17,5% niższa od mediany powiatu (Krośnieński: 240 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 56% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 37 sprzedaży mieszkań, z medianą 280 000 zł i 5 200 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 210 192 zł (4 622 zł/m²) przy 94 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Gubina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
37 |
280 000 zł |
+41,4% |
5 200 zł/m² |
| 2025 |
100 |
198 074 zł |
-26,6% |
4 618 zł/m² |
| 2024 |
50 |
270 000 zł |
+18,7% |
5 281 zł/m² |
| 2023 |
64 |
227 500 zł |
+23% |
4 581 zł/m² |
| 2022 |
88 |
185 000 zł |
+1,6% |
3 733 zł/m² |
| 2021 |
138 |
182 000 zł |
+21,3% |
3 688 zł/m² |
| 2020 |
88 |
150 000 zł |
+18,6% |
2 890 zł/m² |
| 2019 |
90 |
126 500 zł |
-6,3% |
2 605 zł/m² |
| 2018 |
131 |
135 000 zł |
+33,7% |
2 469 zł/m² |
| 2017 |
78 |
101 000 zł |
+1% |
2 132 zł/m² |
| 2016 |
107 |
100 000 zł |
+5,3% |
1 919 zł/m² |
| 2015 |
97 |
95 000 zł |
+0% |
1 829 zł/m² |
| 2014 |
103 |
95 000 zł |
+14,5% |
1 923 zł/m² |
| 2013 |
79 |
83 000 zł |
-12,6% |
1 899 zł/m² |
| 2012 |
79 |
95 000 zł |
-11,2% |
1 948 zł/m² |
| 2011 |
77 |
107 000 zł |
-31% |
2 008 zł/m² |
| 2010 |
1 |
155 000 zł |
— |
2 583 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Gubin: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
100 |
| Mediana ceny |
198 074 zł |
| Cena za m² |
4 618 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
43,6 m² |
| Typowy przedział |
99 250 – 420 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Gubina
Rozkład obliczony na podstawie 1 407 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
8,2% |
| 50 000 – 90 000 zł |
18,6% |
| 90 000 – 180 000 zł |
42,9% |
| 180 000 – 280 000 zł |
20% |
| Powyżej 280 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Gubina
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 405 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 200 zł/m² |
10% |
| 1 200 – 1 900 zł/m² |
18,1% |
| 1 900 – 3 500 zł/m² |
43,8% |
| 3 500 – 4 900 zł/m² |
18,1% |
| Powyżej 4 900 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Gubina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
10,1% |
| 32 – 43 m² |
17,9% |
| 43 – 61 m² |
43,6% |
| 61 – 75 m² |
18,5% |
| Powyżej 75 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Gubin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3% |
64 496 zł |
2 557 zł/m² |
| 2 izby |
19,4% |
80 000 zł |
2 998 zł/m² |
| 3 izby |
43,8% |
130 000 zł |
3 000 zł/m² |
| 4 izby |
28,6% |
168 250 zł |
2 799 zł/m² |
| 5 izb |
4,5% |
200 000 zł |
2 685 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
199 000 zł |
2 006 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Gubina
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 3 |
614 |
120 000 zł |
55 zł/m² |
| 7 |
438 |
156 500 zł |
49 zł/m² |
| 5 |
378 |
100 000 zł |
79 zł/m² |
| 6 |
269 |
138 000 zł |
65 zł/m² |
| 2 |
183 |
120 000 zł |
49 zł/m² |
| 4 |
152 |
55 000 zł |
19 zł/m² |
| 10 |
36 |
120 000 zł |
19 zł/m² |
| 8 |
31 |
228 000 zł |
13 zł/m² |
| 9 |
26 |
— |
4,7 zł/m² |
Ceny działek na terenie Gubina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
138 |
56 zł/m² |
55 000 zł |
1 050 m² |
| Grunty rolne |
248 |
33 zł/m² |
65 000 zł |
2 202 m² |
| Wszystkie działki |
405 |
44 zł/m² |
65 000 zł |
1 699 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Gubina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
219 |
110 |
0 |
35 |
74 |
| 2026 (do 17.08) |
56 |
39 |
0 |
6 |
11 |
| Razem 2010–2026 |
3 269 |
1 728 |
0 |
766 |
775 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Gubina średnia bez wartości skrajnych wynosi 224 274 zł, przy medianie 198 074 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 4 618 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Gubina
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Gubina?
Licz się ze średnią kwotą 499 267 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Gubina, czyli około 5 878 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Gubina?
Aktualna oferta to około 15 nieruchomości: 11 mieszkań i 4 domy.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Gubina?
Oferty zaczynają się od 189 000 zł i sięgają 1 199 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 85 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 131 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 68 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 5 878 zł/m². Dla mieszkań spada do 5 401 zł/m², a dla domów rośnie do 6 561 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Gubina?
Zdecydowanym faworytem jest 1-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.