Mamy 36 nieruchomości na sprzedaż na terenie Lubska, w cenach od 75 000 zł do 795 000 zł, przy średniej cenie 309 454 zł.
Ceny nieruchomości Lubska według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Lubska oscylowały w 2025 roku wokół 200 000 zł (mediana). To około 4 315 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 15,1% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
200 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 315 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
74
2025
Wobec mediany powiatu
-16,7%
Żarski: 240 000 zł
Wobec mediany krajowej
-55,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Lubska obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 200 000 zł, czyli 4 315 zł/m², w obserwowanym przedziale od 83 250 zł do 432 910 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 410 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 47,3% transakcji zawarto między 140 000 zł a 290 000 zł, a 10,8% przekroczyło 410 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,2% sprzedanych lokali ma od 41 do 64 m², a 9,5% przekracza 75 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 16,7% niższa od mediany powiatu (Żarski: 240 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 55,6% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 190 000 zł (4 164 zł/m²) przy 27 transakcjach.
Lubsko: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
74 |
| Mediana ceny |
200 000 zł |
| Cena za m² |
4 315 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,5 m² |
| Typowy przedział |
83 250 – 432 910 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Lubska
Rozkład obliczony na podstawie 74 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 100 000 zł |
9,5% |
| 100 000 – 140 000 zł |
14,9% |
| 140 000 – 290 000 zł |
47,3% |
| 290 000 – 410 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 410 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Lubska
Rozkład ceny za m² na podstawie 74 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 100 zł/m² |
9,5% |
| 2 100 – 3 100 zł/m² |
18,9% |
| 3 100 – 5 400 zł/m² |
43,2% |
| 5 400 – 5 900 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 5 900 zł/m² |
10,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Lubska
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
10,8% |
| 32 – 41 m² |
17,6% |
| 41 – 64 m² |
43,2% |
| 64 – 75 m² |
18,9% |
| Powyżej 75 m² |
9,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Lubsko: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,7% |
103 500 zł |
4 117 zł/m² |
| 2 izby |
13,5% |
117 500 zł |
4 268 zł/m² |
| 3 izby |
44,6% |
200 000 zł |
4 393 zł/m² |
| 4 izby |
32,4% |
242 500 zł |
4 014 zł/m² |
| 5 izb |
4,1% |
359 000 zł |
4 794 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,7% |
160 000 zł |
1 824 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Lubska
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 3 |
23 |
210 000 zł |
— |
| Górzyn |
9 |
— |
51 zł/m² |
| Dłużek |
9 |
— |
4,4 zł/m² |
| Grabków |
7 |
— |
4,0 zł/m² |
| 8 |
7 |
236 730 zł |
— |
| 9 |
5 |
— |
83 zł/m² |
| 2 |
5 |
— |
— |
| 6 |
4 |
200 000 zł |
— |
| 5 |
4 |
— |
— |
| 4 |
4 |
225 000 zł |
— |
Ceny działek na terenie Lubska: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
8 |
23 zł/m² |
75 000 zł |
1 998 m² |
| Grunty rolne |
27 |
4,0 zł/m² |
60 000 zł |
9 545 m² |
| Wszystkie działki |
39 |
4,7 zł/m² |
70 000 zł |
7 425 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Lubska
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
208 |
94 |
0 |
59 |
55 |
| Razem 2010–2026 |
208 |
94 |
0 |
59 |
55 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Lubska zamyka się między 83 250 zł a 432 910 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,5% nieruchomości sprzedano poniżej 100 000 zł, a 10,8% powyżej 410 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Lubska — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Lubska?
Nieruchomości na terenie Lubska kosztują średnio około 309 454 zł, czyli około 3 030 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 36 nieruchomości: 20 mieszkań i 16 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Lubska?
Oferty zaczynają się od 75 000 zł i sięgają 795 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Lubska?
Średnia powierzchnia to około 102 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 157 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Lubska:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 41 m² | 195 400 zł |
| 3 pokoje | 81 m² | 277 778 zł |
| 4 pokoje | 85 m² | 365 667 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 3 030 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 272 zł/m², a dla domów spada do 2 450 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Lubska?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.