Porównaj 28 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Lubraniec — średnia cena to 272 800 zł, a ceny sięgają od 195 000 zł do 410 000 zł.
Mediana ceny sprzedaży
100 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 200 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
17
2025
Ceny w ciągu roku
-14,9%
mediana
Od 2015 roku
+150%
mediana
Wobec mediany gminy
-5,7%
Lubraniec: 106 000 zł
Wobec mediany krajowej
-77,8%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Lubraniec opiera się przede wszystkim na domach, które stanowią 66% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 80 000 zł, w obserwowanym przedziale od 41 000 zł do 536 250 zł. Mieszkania (34% sprzedaży) zmieniają właściciela za medianę około 160 000 zł (3 200 zł/m²).
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 31 000 zł do 340 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 49% transakcji zawarto między 70 000 zł a 180 000 zł, a 10,5% przekroczyło 340 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44% sprzedanych lokali ma od 44 do 57 m², a 10% przekracza 67 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 5,7% niższa od mediany gminy (Lubraniec: 106 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 77,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań i domów, z medianą 178 000 zł i 3 509 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 160 000 zł (3 354 zł/m²) przy 15 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Lubraniec rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
178 000 zł |
+78% |
3 509 zł/m² |
| 2025 |
17 |
100 000 zł |
-14,9% |
3 200 zł/m² |
| 2024 |
12 |
117 500 zł |
-20,3% |
2 397 zł/m² |
| 2023 |
8 |
147 500 zł |
+5,7% |
— |
| 2022 |
8 |
139 500 zł |
+39,5% |
1 778 zł/m² |
| 2021 |
18 |
100 000 zł |
+0% |
1 703 zł/m² |
| 2020 |
15 |
100 000 zł |
+0% |
1 795 zł/m² |
| 2019 |
11 |
100 000 zł |
+23,5% |
2 338 zł/m² |
| 2018 |
9 |
81 000 zł |
+3,2% |
1 005 zł/m² |
| 2017 |
6 |
78 500 zł |
+4,7% |
1 289 zł/m² |
| 2016 |
9 |
75 000 zł |
+87,5% |
1 463 zł/m² |
| 2015 |
13 |
40 000 zł |
-44,4% |
823 zł/m² |
| 2014 |
3 |
72 000 zł |
-37,4% |
1 436 zł/m² |
| 2013 |
3 |
115 000 zł |
-2,1% |
— |
| 2012 |
4 |
117 500 zł |
— |
2 015 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Lubraniec (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2025) |
| Sprzedaże |
5 | 12 |
| Mediana ceny |
160 000 zł | 80 000 zł |
| Cena za m² |
3 200 zł/m² | — |
| Mediana powierzchni |
57,9 m² | — |
| Typowy przedział |
100 000 – 240 000 zł | 41 000 – 536 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Lubraniec
Rozkład obliczony na podstawie 143 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 000 zł |
10,5% |
| 31 000 – 70 000 zł |
14% |
| 70 000 – 180 000 zł |
49% |
| 180 000 – 340 000 zł |
16,1% |
| Powyżej 340 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Lubraniec
Rozkład ceny za m² na podstawie 49 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 780 zł/m² |
8,2% |
| 780 – 1 400 zł/m² |
22,4% |
| 1 400 – 2 200 zł/m² |
40,8% |
| 2 200 – 3 500 zł/m² |
16,3% |
| Powyżej 3 500 zł/m² |
12,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Lubraniec
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
10% |
| 35 – 44 m² |
20% |
| 44 – 57 m² |
44% |
| 57 – 67 m² |
16% |
| Powyżej 67 m² |
10% |
Powierzchnie działek przy sprzedanych domach na obszarze wiejskim gminy Lubraniec
Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
| Powierzchnia działki | Udział sprzedaży |
| Poniżej 970 m² |
10,6% |
| 970 – 1 600 m² |
18,1% |
| 1 600 – 8 200 m² |
42,6% |
| 8 200 – 43 000 m² |
20,2% |
| Powyżej 43 000 m² |
8,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Lubraniec (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,1% |
18 000 zł |
823 zł/m² |
| 2 izby |
25% |
46 000 zł |
1 385 zł/m² |
| 3 izby |
45,8% |
100 000 zł |
2 292 zł/m² |
| 4 izby |
25% |
96 500 zł |
1 765 zł/m² |
| 5 izb |
2,1% |
215 000 zł |
2 102 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Lubraniec
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| Dobierzyn |
73 |
— |
14 zł/m² |
| Lubraniec Parcele |
67 |
120 000 zł |
28 zł/m² |
| Dąbie Kujawskie |
38 |
52 000 zł |
5,5 zł/m² |
| Wiktorowo |
31 |
112 500 zł |
3,5 zł/m² |
| Kolonia Piaski |
30 |
— |
7,7 zł/m² |
| Skaszyn |
25 |
70 000 zł |
13 zł/m² |
| Żydowo |
23 |
82 250 zł |
6,0 zł/m² |
| Redecz Wielki Wieś |
22 |
— |
6,6 zł/m² |
| Sarnowo |
22 |
79 000 zł |
7,9 zł/m² |
| Siemnówek |
21 |
— |
6,0 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Lubraniec: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
115 |
13 zł/m² |
35 000 zł |
1 500 m² |
| Grunty rolne |
462 |
6,0 zł/m² |
90 000 zł |
16 722 m² |
| Wszystkie działki |
584 |
6,2 zł/m² |
60 000 zł |
11 350 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Lubraniec
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
81 |
5 |
13 |
59 |
4 |
| 2026 (do 17.08) |
32 |
3 |
4 |
22 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
844 |
50 |
99 |
629 |
66 |
W porównaniu z medianą gminy (Lubraniec: 106 000 zł) ceny obszaru wiejskiego gminy Lubraniec są o 5,7% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -77,8%. Od 2015 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +150%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Lubraniec w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Lubraniec?
Licz się ze średnią kwotą 272 800 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Lubraniec, czyli około 3 942 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 28 nieruchomości: 5 domów i 5 mieszkań oraz 18 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Lubraniec?
Znajdziesz tu oferty od 195 000 zł do 410 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Lubraniec?
Średnio mają około 69 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 86 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 52 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Lubraniec?
Średnia cena to 3 942 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 031 zł/m², a dla domów spada do 3 287 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Lubraniec?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.