Porównaj 22 nieruchomości na sprzedaż na terenie Kłodawy — średnia cena to 436 889 zł, a ceny sięgają od 60 000 zł do 930 000 zł.
Ceny nieruchomości Kłodawy według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Kłodawy wyniosła 199 945 zł w 2025 roku, na podstawie 30 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 5,9%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 4 594 zł.
Mediana ceny sprzedaży
199 945 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 594 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
30
2025
Ceny w ciągu roku
-5,9%
mediana
Od 2011 roku
+243,6%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Kłodawa: 199 945 zł
Wobec mediany krajowej
-55,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kłodawy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 199 945 zł, czyli 4 594 zł/m², w obserwowanym przedziale od 49 124 zł do 298 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 52 000 zł do 220 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 40,2% transakcji zawarto między 76 000 zł a 140 000 zł, a 10,8% przekroczyło 220 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,8% sprzedanych lokali ma od 42 do 54 m², a 10,2% przekracza 60 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Kłodawa: 199 945 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 55,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 11 sprzedaży mieszkań, z medianą 192 000 zł i 4 239 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 210 000 zł (4 693 zł/m²) przy 21 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kłodawy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
11 |
192 000 zł |
-4% |
4 239 zł/m² |
| 2025 |
30 |
199 945 zł |
-5,9% |
4 594 zł/m² |
| 2024 |
22 |
212 500 zł |
-3% |
5 291 zł/m² |
| 2023 |
16 |
219 000 zł |
+46% |
4 304 zł/m² |
| 2022 |
19 |
150 000 zł |
+15,4% |
3 051 zł/m² |
| 2021 |
31 |
130 000 zł |
+20,9% |
2 861 zł/m² |
| 2020 |
20 |
107 500 zł |
+8,6% |
2 822 zł/m² |
| 2019 |
22 |
99 000 zł |
-9,2% |
2 323 zł/m² |
| 2018 |
19 |
109 000 zł |
+28,2% |
2 219 zł/m² |
| 2017 |
17 |
85 000 zł |
-22,7% |
2 008 zł/m² |
| 2016 |
20 |
110 000 zł |
+22,2% |
2 176 zł/m² |
| 2015 |
12 |
90 000 zł |
+7,1% |
1 771 zł/m² |
| 2014 |
11 |
84 000 zł |
-6,7% |
2 164 zł/m² |
| 2013 |
12 |
90 000 zł |
+1,1% |
1 793 zł/m² |
| 2012 |
19 |
89 000 zł |
+53% |
1 947 zł/m² |
| 2011 |
68 |
58 185 zł |
+18,7% |
1 155 zł/m² |
| 2010 |
4 |
49 000 zł |
— |
1 200 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kłodawa: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
30 |
| Mediana ceny |
199 945 zł |
| Cena za m² |
4 594 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44 m² |
| Typowy przedział |
49 124 – 298 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kłodawy
Rozkład obliczony na podstawie 353 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 52 000 zł |
9,9% |
| 52 000 – 76 000 zł |
18,7% |
| 76 000 – 140 000 zł |
40,2% |
| 140 000 – 220 000 zł |
20,4% |
| Powyżej 220 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kłodawy
Rozkład ceny za m² na podstawie 353 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 970 zł/m² |
3,4% |
| 970 – 1 900 zł/m² |
25,8% |
| 1 900 – 3 000 zł/m² |
41,9% |
| 3 000 – 5 100 zł/m² |
18,4% |
| Powyżej 5 100 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kłodawy
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
9,6% |
| 32 – 42 m² |
19,8% |
| 42 – 54 m² |
44,8% |
| 54 – 60 m² |
15,6% |
| Powyżej 60 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kłodawa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,3% |
150 000 zł |
2 351 zł/m² |
| 2 izby |
13,6% |
70 000 zł |
2 799 zł/m² |
| 3 izby |
59,2% |
104 000 zł |
4 195 zł/m² |
| 4 izby |
24,6% |
130 000 zł |
2 760 zł/m² |
| 5 izb |
2,3% |
137 500 zł |
2 709 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kłodawy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
139 |
30 zł/m² |
31 193 zł |
1 045 m² |
| Grunty rolne |
28 |
11 zł/m² |
35 000 zł |
3 272 m² |
| Wszystkie działki |
168 |
28 zł/m² |
31 929 zł |
1 089 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kłodawy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
75 |
34 |
0 |
13 |
28 |
| 2026 (do 17.08) |
44 |
19 |
0 |
8 |
17 |
| Razem 2010–2026 |
941 |
384 |
0 |
198 |
359 |
W porównaniu z medianą gminy (Kłodawa: 199 945 zł) ceny Kłodawy są na tym samym poziomie. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -55,6%. Od 2011 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +243,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Kłodawy — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Kłodawy?
Na zakup nieruchomości na terenie Kłodawy trzeba przeznaczyć średnio 436 889 zł, czyli około 3 533 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Kłodawy?
W tej chwili do wyboru są 22 nieruchomości: 7 domów i 2 mieszkania oraz 13 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Kłodawy?
Oferty zaczynają się od 60 000 zł i sięgają 930 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Kłodawy?
Zazwyczaj oferują około 124 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 144 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 3 533 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 765 zł/m², a dla domów spada do 3 308 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Kłodawy?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.