Porównaj 26 nieruchomości na sprzedaż na terenie Kłodawy — średnia cena to 414 167 zł, a ceny sięgają od 60 000 zł do 930 000 zł.
Ceny nieruchomości Kłodawy według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Kłodawy obejmują 30 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 199 945 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 4 594 zł. To o 55,6% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
199 945 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 594 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
30
2025
Ceny w ciągu roku
-5,9%
mediana
Od 2010 roku
+376,1%
mediana
Wobec mediany powiatu
-19,9%
Kolski: 249 500 zł
Wobec mediany krajowej
-55,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kłodawy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 199 945 zł, czyli 4 594 zł/m², w obserwowanym przedziale od 49 124 zł do 298 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 51 000 zł do 220 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 42% transakcji zawarto między 75 000 zł a 140 000 zł, a 10,9% przekroczyło 220 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,5% sprzedanych lokali ma od 42 do 54 m², a 9,8% przekracza 62 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 19,9% niższa od mediany powiatu (Kolski: 249 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 55,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 11 sprzedaży mieszkań, z medianą 192 000 zł i 4 239 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 210 000 zł (4 693 zł/m²) przy 21 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kłodawy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
11 |
192 000 zł |
-4% |
4 239 zł/m² |
| 2025 |
30 |
199 945 zł |
-5,9% |
4 594 zł/m² |
| 2024 |
22 |
212 500 zł |
-3% |
5 291 zł/m² |
| 2023 |
16 |
219 000 zł |
+41,3% |
4 304 zł/m² |
| 2022 |
20 |
155 000 zł |
+19,2% |
3 096 zł/m² |
| 2021 |
31 |
130 000 zł |
+20,9% |
2 861 zł/m² |
| 2020 |
20 |
107 500 zł |
+8,6% |
2 822 zł/m² |
| 2019 |
22 |
99 000 zł |
-9,2% |
2 323 zł/m² |
| 2018 |
21 |
109 000 zł |
+28,2% |
2 181 zł/m² |
| 2017 |
17 |
85 000 zł |
-22,7% |
2 008 zł/m² |
| 2016 |
20 |
110 000 zł |
+22,2% |
2 176 zł/m² |
| 2015 |
12 |
90 000 zł |
+7,1% |
1 771 zł/m² |
| 2014 |
11 |
84 000 zł |
-6,7% |
2 164 zł/m² |
| 2013 |
12 |
90 000 zł |
+1,1% |
1 793 zł/m² |
| 2012 |
19 |
89 000 zł |
+53% |
1 947 zł/m² |
| 2011 |
68 |
58 185 zł |
+38,5% |
1 155 zł/m² |
| 2010 |
5 |
42 000 zł |
— |
992 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kłodawa: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
30 |
| Mediana ceny |
199 945 zł |
| Cena za m² |
4 594 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44 m² |
| Typowy przedział |
49 124 – 298 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kłodawy
Rozkład obliczony na podstawie 357 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 51 000 zł |
10,1% |
| 51 000 – 75 000 zł |
16,5% |
| 75 000 – 140 000 zł |
42% |
| 140 000 – 220 000 zł |
20,4% |
| Powyżej 220 000 zł |
10,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kłodawy
Rozkład ceny za m² na podstawie 357 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 970 zł/m² |
3,9% |
| 970 – 1 800 zł/m² |
23% |
| 1 800 – 3 000 zł/m² |
44,3% |
| 3 000 – 5 100 zł/m² |
18,5% |
| Powyżej 5 100 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kłodawy
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
9,5% |
| 32 – 42 m² |
19,6% |
| 42 – 54 m² |
44,5% |
| 54 – 62 m² |
16,5% |
| Powyżej 62 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kłodawa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,3% |
150 000 zł |
2 351 zł/m² |
| 2 izby |
13,4% |
70 000 zł |
2 799 zł/m² |
| 3 izby |
58,8% |
103 500 zł |
4 176 zł/m² |
| 4 izby |
24,9% |
130 000 zł |
2 735 zł/m² |
| 5 izb |
2,2% |
137 500 zł |
2 709 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
260 000 zł |
1 552 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kłodawy
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kłodawa |
674 |
95 000 zł |
28 zł/m² |
| Cząstków |
97 |
— |
4,5 zł/m² |
| Bierzwienna Długa Kolonia |
95 |
— |
6,0 zł/m² |
| Rgilew |
67 |
— |
2,6 zł/m² |
| Słupeczka |
54 |
— |
4,2 zł/m² |
| Bierzwienna Długa Wieś |
49 |
— |
4,3 zł/m² |
| Bierzwienna Krótka |
48 |
— |
4,5 zł/m² |
| Korzecznik |
46 |
— |
3,1 zł/m² |
| Luboniek |
44 |
— |
3,5 zł/m² |
| Dębina |
44 |
— |
3,0 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kłodawy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
232 |
22 zł/m² |
30 000 zł |
1 469 m² |
| Grunty rolne |
676 |
3,8 zł/m² |
60 000 zł |
17 825 m² |
| Wszystkie działki |
930 |
4,5 zł/m² |
50 000 zł |
11 250 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Kłodawy
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Kłodawa |
168 |
28 zł/m² |
31 929 zł |
| Kłodawa (obszar wiejski) |
762 |
3,8 zł/m² |
54 800 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kłodawy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
146 |
34 |
0 |
55 |
57 |
| 2026 (do 17.08) |
70 |
19 |
0 |
30 |
21 |
| Razem 2010–2026 |
2 043 |
388 |
0 |
981 |
674 |
Trajektorię cen Kłodawy widać w dłuższej perspektywie: 42 000 zł mediany w 2010 roku, 199 945 zł w 2025 roku, czyli +376,1%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 36,4% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Kłodawy: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Kłodawy?
Licz się ze średnią kwotą 414 167 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Kłodawy, czyli około 2 855 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Kłodawy?
Aktualna oferta to około 26 nieruchomości: 10 domów i 2 mieszkania oraz 14 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Kłodawy?
Znajdziesz tu oferty od 60 000 zł do 930 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 145 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 164 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 2 855 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 765 zł/m², a dla domów spada do 2 674 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Kłodawy?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.