Znajdź 25 domów na sprzedaż na terenie Olszówki, w cenach między 95 000 zł a 299 900 zł, przy średniej cenie 197 450 zł.
Ceny nieruchomości Olszówki według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Olszówki wyniosła 30 400 zł w 2018 roku, na podstawie 6 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. Mediana ceny metra kwadratowego to około 472 zł.
Mediana ceny sprzedaży
30 400 zł
2018
Mediana ceny za m²
472 zł/m²
2018
Zarejestrowane sprzedaże
6
2018
Wobec mediany powiatu
-74,8%
Kolski: 120 738 zł
Wobec mediany krajowej
-87,3%
Polska: 238 520 zł
Statystyki dla Olszówki obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 30 400 zł, czyli 472 zł/m², w obserwowanym przedziale od 17 650 zł do 39 900 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 21 000 zł do 120 000 zł (około 72% rynku).
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 44,8 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 74,8% niższa od mediany powiatu (Kolski: 120 738 zł), a od mediany krajowej (238 520 zł) jest o 87,3% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Olszówki rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
185 000 zł |
+226,9% |
2 614 zł/m² |
| 2025 |
4 |
56 594 zł |
— |
1 545 zł/m² |
| 2022 |
3 |
90 000 zł |
+56,5% |
1 468 zł/m² |
| 2021 |
2 |
57 500 zł |
-19% |
1 250 zł/m² |
| 2020 |
2 |
71 000 zł |
+23,5% |
1 356 zł/m² |
| 2019 |
2 |
57 500 zł |
+89,1% |
1 205 zł/m² |
| 2018 |
6 |
30 400 zł |
-29,3% |
472 zł/m² |
| 2017 |
1 |
43 000 zł |
— |
1 098 zł/m² |
| 2014 |
1 |
37 000 zł |
+5,7% |
945 zł/m² |
| 2013 |
1 |
35 000 zł |
— |
894 zł/m² |
| 2011 |
1 |
35 000 zł |
— |
528 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Olszówka: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2018) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
30 400 zł |
| Cena za m² |
472 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44,8 m² |
| Typowy przedział |
17 650 – 39 900 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Olszówki
Rozkład obliczony na podstawie 25 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 21 000 zł |
12% |
| 21 000 – 36 000 zł |
16% |
| 36 000 – 78 000 zł |
44% |
| 78 000 – 120 000 zł |
12% |
| Powyżej 120 000 zł |
16% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Olszówki
Rozkład ceny za m² na podstawie 25 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 470 zł/m² |
16% |
| 470 – 550 zł/m² |
12% |
| 550 – 1 600 zł/m² |
44% |
| 1 600 – 1 900 zł/m² |
16% |
| Powyżej 1 900 zł/m² |
12% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Olszówka: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
32% |
37 094 zł |
1 083 zł/m² |
| 3 izby |
32% |
63 500 zł |
1 085 zł/m² |
| 4 izby |
28% |
90 000 zł |
1 370 zł/m² |
| 5 izb |
4% |
36 400 zł |
474 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
4% |
210 000 zł |
1 660 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Olszówki
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Krzewata |
73 |
— |
5,0 zł/m² |
| Dębowiczki |
15 |
41 500 zł |
— |
| Ponętów Górny |
8 |
36 400 zł |
— |
| Mniewo |
3 |
— |
3,2 zł/m² |
Ceny działek na terenie Olszówki: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
26 |
6,2 zł/m² |
50 000 zł |
7 374 m² |
| Grunty rolne |
391 |
3,5 zł/m² |
55 000 zł |
16 916 m² |
| Wszystkie działki |
429 |
3,5 zł/m² |
54 000 zł |
16 200 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Olszówki
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
55 |
4 |
0 |
40 |
11 |
| 2026 (do 17.08) |
31 |
2 |
0 |
22 |
7 |
| Razem 2010–2026 |
677 |
25 |
0 |
470 |
182 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Olszówki to lokal dwuizbowy, z medianą ceny 37 094 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Olszówki
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Olszówki?
Na zakup nieruchomości na terenie Olszówki trzeba przeznaczyć średnio 197 450 zł, czyli około 2 633 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 25.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 95 000 zł do 299 900 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 75 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Olszówki?
Średnio wychodzi około 2 633 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Olszówki?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowy dom.