Kup nieruchomość na terenie Zdrowia: 44 nieruchomości w cenach od 249 900 zł do 4 900 000 zł, przy średniej cenie 892 959 zł.
Ceny nieruchomości Zdrowia według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Zdrowia obejmują 7 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 400 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 10 633 zł. To o 11,1% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
400 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 633 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Od 2010 roku
+128,6%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
-10,1%
Polesie: 445 000 zł
Wobec mediany krajowej
-11,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Zdrowia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 400 000 zł, czyli 10 633 zł/m², w obserwowanym przedziale od 207 000 zł do 639 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 400 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 45,5% transakcji zawarto między 130 000 zł a 250 000 zł, a 10,5% przekroczyło 400 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,7% sprzedanych lokali ma od 38 do 54 m², a 10,4% przekracza 73 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 10,1% niższa od mediany dzielnicy (Polesie: 445 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 11,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 11 sprzedaży mieszkań, z medianą 325 000 zł i 8 859 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 360 000 zł (9 324 zł/m²) przy 18 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Zdrowia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
11 |
325 000 zł |
-18,8% |
8 859 zł/m² |
| 2025 |
7 |
400 000 zł |
— |
10 633 zł/m² |
| 2018 |
105 |
305 176 zł |
+101,4% |
5 814 zł/m² |
| 2017 |
39 |
151 500 zł |
+16,5% |
3 613 zł/m² |
| 2016 |
56 |
130 000 zł |
-33,1% |
3 200 zł/m² |
| 2015 |
92 |
194 450 zł |
+15,9% |
4 621 zł/m² |
| 2014 |
95 |
167 808 zł |
+4,9% |
4 213 zł/m² |
| 2013 |
105 |
160 000 zł |
+4,5% |
3 464 zł/m² |
| 2012 |
42 |
153 150 zł |
-4,3% |
3 609 zł/m² |
| 2011 |
44 |
160 000 zł |
-8,6% |
3 718 zł/m² |
| 2010 |
41 |
175 000 zł |
— |
3 903 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zdrowie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
400 000 zł |
| Cena za m² |
10 633 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45,8 m² |
| Typowy przedział |
207 000 – 639 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Zdrowia
Rozkład obliczony na podstawie 637 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 100 000 zł |
7,2% |
| 100 000 – 130 000 zł |
19,3% |
| 130 000 – 250 000 zł |
45,5% |
| 250 000 – 400 000 zł |
17,4% |
| Powyżej 400 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Zdrowia
Rozkład ceny za m² na podstawie 637 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 900 zł/m² |
10,2% |
| 2 900 – 3 300 zł/m² |
16,8% |
| 3 300 – 5 000 zł/m² |
46,2% |
| 5 000 – 6 100 zł/m² |
17,3% |
| Powyżej 6 100 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Zdrowia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
9,3% |
| 32 – 38 m² |
20,9% |
| 38 – 54 m² |
42,7% |
| 54 – 73 m² |
16,8% |
| Powyżej 73 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zdrowie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,7% |
198 261 zł |
5 939 zł/m² |
| 2 izby |
47% |
133 000 zł |
4 061 zł/m² |
| 3 izby |
38,1% |
208 000 zł |
4 441 zł/m² |
| 4 izby |
8,4% |
280 000 zł |
4 157 zł/m² |
| 5 izb |
0,8% |
503 310 zł |
4 552 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Zdrowia
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| P-15 |
95 |
— |
271 zł/m² |
| P-6 |
40 |
— |
— |
| P-25 |
39 |
— |
29 zł/m² |
| P-16 |
12 |
660 000 zł |
— |
| P-5 |
5 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Zdrowia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
38 |
37 zł/m² |
20 000 zł |
1 032 m² |
| Grunty rolne |
5 |
30 zł/m² |
30 000 zł |
1 000 m² |
| Wszystkie działki |
44 |
35 zł/m² |
24 500 zł |
1 041 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Zdrowia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
15 |
7 |
0 |
1 |
7 |
| 2026 (do 17.08) |
28 |
12 |
0 |
0 |
16 |
| Razem 2010–2026 |
1 009 |
655 |
0 |
60 |
294 |
W porównaniu z medianą dzielnicy (Polesie: 445 000 zł) ceny Zdrowia są o 10,1% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -11,1%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +128,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Zdrowia
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Zdrowia?
Nieruchomości na terenie Zdrowia kosztują średnio około 892 959 zł, czyli około 7 515 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 44 nieruchomości: 29 mieszkań i 15 domów.
Jaki jest przedział cen na terenie Zdrowia?
Ceny wahają się od około 249 900 zł do 4 900 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 119 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 251 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 50 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Zdrowia:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 33 m² | 360 834 zł |
| 2 pokoje | 48 m² | 416 976 zł |
| 3 pokoje | 63 m² | 568 329 zł |
| 4 pokoje | 117 m² | 888 625 zł |
| 5 pokoi | 243 m² | 2 403 000 zł |
| 6 pokoi | 164 m² | 882 250 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 7 515 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 219 zł/m², a dla domów spada do 6 858 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Zdrowia?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 1-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.