Znajdź 139 nieruchomości na sprzedaż na terenie Retkini, w cenach między 216 000 zł a 2 975 000 zł, przy średniej cenie 426 253 zł.
Ceny nieruchomości Retkini według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Retkini? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 375 000 zł — to mediana wyliczona z 81 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +98,9%.
Mediana ceny sprzedaży
375 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 156 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
81
2025
Ceny w ciągu roku
+50%
mediana
Od 2010 roku
+98,9%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
-15,7%
Polesie: 445 000 zł
Wobec mediany krajowej
-16,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Retkini obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 375 000 zł, czyli 8 156 zł/m², w obserwowanym przedziale od 233 000 zł do 638 476 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 360 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,7% transakcji zawarto między 150 000 zł a 220 000 zł, a 9,9% przekroczyło 360 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 64,4% sprzedanych lokali ma od 42 do 53 m², a 10% przekracza 62 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 15,7% niższa od mediany dzielnicy (Polesie: 445 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 16,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 135 sprzedaży mieszkań, z medianą 380 000 zł i 8 416 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 380 000 zł (8 258 zł/m²) przy 216 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Retkini rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
135 |
380 000 zł |
+1,3% |
8 416 zł/m² |
| 2025 |
81 |
375 000 zł |
+50% |
8 156 zł/m² |
| 2024 |
1 |
250 000 zł |
+233,3% |
8 080 zł/m² |
| 2023 |
1 |
75 000 zł |
— |
1 768 zł/m² |
| 2018 |
215 |
192 000 zł |
+9,7% |
4 243 zł/m² |
| 2017 |
144 |
175 000 zł |
+0,6% |
3 681 zł/m² |
| 2016 |
191 |
174 000 zł |
+14,1% |
3 536 zł/m² |
| 2015 |
178 |
152 500 zł |
-10,3% |
3 406 zł/m² |
| 2014 |
131 |
170 000 zł |
+7,3% |
3 493 zł/m² |
| 2013 |
142 |
158 500 zł |
-0,9% |
3 469 zł/m² |
| 2012 |
109 |
160 000 zł |
-11,1% |
3 659 zł/m² |
| 2011 |
109 |
180 000 zł |
-4,5% |
3 965 zł/m² |
| 2010 |
98 |
188 500 zł |
— |
3 961 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Retkinia: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
81 |
| Mediana ceny |
375 000 zł |
| Cena za m² |
8 156 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,7 m² |
| Typowy przedział |
233 000 – 638 476 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Retkini
Rozkład obliczony na podstawie 1 535 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
10,6% |
| 120 000 – 150 000 zł |
13,5% |
| 150 000 – 220 000 zł |
45,7% |
| 220 000 – 360 000 zł |
20,3% |
| Powyżej 360 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Retkini
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 535 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 100 zł/m² |
10% |
| 3 100 – 3 500 zł/m² |
20,5% |
| 3 500 – 4 300 zł/m² |
41,4% |
| 4 300 – 7 500 zł/m² |
18% |
| Powyżej 7 500 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Retkini
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
13,2% |
| 31 – 42 m² |
3,3% |
| 42 – 53 m² |
64,4% |
| 53 – 62 m² |
9,1% |
| Powyżej 62 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Retkinia: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,9% |
286 310 zł |
10 027 zł/m² |
| 2 izby |
13,9% |
115 000 zł |
4 516 zł/m² |
| 3 izby |
47,2% |
165 000 zł |
4 503 zł/m² |
| 4 izby |
33,9% |
210 000 zł |
4 219 zł/m² |
| 5 izb |
3,8% |
285 000 zł |
4 277 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
547 500 zł |
4 249 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Retkini
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| P-24 |
74 |
140 458 zł |
— |
| P-26 |
58 |
174 000 zł |
— |
| P-25 |
30 |
200 000 zł |
412 zł/m² |
| P-22 |
4 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Retkini: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Wszystkie działki |
5 |
186 zł/m² |
1 539 240 zł |
3 734 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Retkini
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
92 |
82 |
0 |
4 |
6 |
| 2026 (do 17.08) |
150 |
144 |
0 |
5 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
1 742 |
1 567 |
0 |
15 |
160 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 375 000 zł (8 156 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (47,2% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Retkini: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Retkini?
Na zakup nieruchomości na terenie Retkini trzeba przeznaczyć średnio 426 253 zł, czyli około 8 604 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Retkini?
Obecnie dostępnych ofert: 139: 138 mieszkań i 1 dom.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 216 000 zł do 2 975 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Retkini?
Średnio mają około 50 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 280 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 48 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Retkini:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 31 m² | 258 388 zł |
| 2 pokoje | 42 m² | 359 849 zł |
| 3 pokoje | 56 m² | 459 426 zł |
| 4 pokoje | 88 m² | 867 109 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Retkini?
Średnia cena to 8 604 zł/m². Dla mieszkań spada do 8 519 zł/m², a dla domów rośnie do 10 625 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Retkini?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.