Znajdź swoją nieruchomość na terenie Kowala: 39 domów na sprzedaż w cenach od 199 000 zł do 3 490 000 zł, średnio 822 432 zł.
Ceny nieruchomości Kowala według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Kowala? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 375 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 44 750 zł a 957 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
375 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
1 555 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
12
2025
Ceny w ciągu roku
+108,3%
mediana
Od 2013 roku
+380,8%
mediana
Wobec mediany powiatu
+51,2%
Włocławski: 248 000 zł
Wobec mediany krajowej
-16,7%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości Kowala opiera się przede wszystkim na domach, które stanowią 90% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 420 000 zł, w obserwowanym przedziale od 45 001 zł do 970 000 zł. Mieszkania, w mniejszości (13 transakcji od 2010 roku), tworzą osobny segment: mediana 13 220 zł, czyli 341 zł/m², w przedziale od 2 453 zł do 67 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 18 000 zł do 350 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 50 000 zł a 200 000 zł, a 10,3% przekroczyło 350 000 zł.
Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 41,8 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Włocławski: 248 000 zł) o 51,2%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 16,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań i domów, z medianą 246 000 zł. W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 246 000 zł przy 11 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kowala rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
246 000 zł |
-34,4% |
— |
| 2025 |
12 |
375 000 zł |
+108,3% |
1 555 zł/m² |
| 2024 |
7 |
180 000 zł |
+157,1% |
— |
| 2023 |
7 |
70 000 zł |
-12,5% |
1 358 zł/m² |
| 2022 |
9 |
80 000 zł |
-52,2% |
1 000 zł/m² |
| 2021 |
12 |
167 500 zł |
+28,8% |
392 zł/m² |
| 2020 |
7 |
130 000 zł |
-29,7% |
— |
| 2019 |
16 |
185 000 zł |
+236,4% |
— |
| 2018 |
6 |
55 000 zł |
-34,5% |
— |
| 2017 |
10 |
84 000 zł |
+37,7% |
313 zł/m² |
| 2016 |
13 |
61 000 zł |
+74,3% |
265 zł/m² |
| 2015 |
5 |
35 000 zł |
-28,6% |
— |
| 2014 |
6 |
49 000 zł |
-37,2% |
— |
| 2013 |
7 |
78 000 zł |
+116,7% |
441 zł/m² |
| 2012 |
4 |
36 000 zł |
— |
— |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kowal: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2010–2025) |
Domy (2025) |
| Sprzedaże |
13 | 11 |
| Mediana ceny |
13 220 zł | 420 000 zł |
| Cena za m² |
341 zł/m² | — |
| Mediana powierzchni |
40,2 m² | — |
| Typowy przedział |
2 453 – 67 000 zł | 45 001 – 970 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kowala
Rozkład obliczony na podstawie 126 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 18 000 zł |
10,3% |
| 18 000 – 50 000 zł |
17,5% |
| 50 000 – 200 000 zł |
44,4% |
| 200 000 – 350 000 zł |
17,5% |
| Powyżej 350 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kowala
Rozkład ceny za m² na podstawie 13 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 zł/m² |
15,4% |
| 110 – 290 zł/m² |
15,4% |
| 290 – 580 zł/m² |
38,5% |
| 580 – 1 500 zł/m² |
15,4% |
| Powyżej 1 500 zł/m² |
15,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kowala
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
0% |
| 33 – 34 m² |
14,3% |
| 34 – 41 m² |
57,1% |
| 41 – 49 m² |
14,3% |
| Powyżej 49 m² |
14,3% |
Powierzchnie działek przy sprzedanych domach na terenie Kowala
Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
| Powierzchnia działki | Udział sprzedaży |
| Poniżej 610 m² |
10,6% |
| 610 – 1 600 m² |
16,8% |
| 1 600 – 4 500 m² |
44,2% |
| 4 500 – 24 000 m² |
18,6% |
| Powyżej 24 000 m² |
9,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kowal: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
15,4% |
42 500 zł |
1 250 zł/m² |
| 2 izby |
38,5% |
20 000 zł |
543 zł/m² |
| 3 izby |
46,2% |
11 701 zł |
450 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kowala
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| Grodztwo |
189 |
300 000 zł |
14 zł/m² |
| Dębniaki |
89 |
75 001 zł |
15 zł/m² |
| Gołaszewo |
85 |
205 000 zł |
16 zł/m² |
| Krzewent |
68 |
108 000 zł |
14 zł/m² |
| Rakutowo |
58 |
140 000 zł |
3,1 zł/m² |
| Przydatki Gołasz. |
49 |
200 000 zł |
5,8 zł/m² |
| Unisławice |
44 |
80 500 zł |
4,3 zł/m² |
| Bogusławice |
41 |
32 000 zł |
5,1 zł/m² |
| Dąbrówka |
22 |
— |
13 zł/m² |
| Dobrzelewice |
21 |
30 000 zł |
3,6 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kowala: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
211 |
15 zł/m² |
39 000 zł |
2 596 m² |
| Grunty rolne |
478 |
6,2 zł/m² |
50 000 zł |
8 100 m² |
| Wszystkie działki |
692 |
10 zł/m² |
42 000 zł |
3 650 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kowala
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
112 |
1 |
11 |
99 |
1 |
| 2026 (do 17.08) |
52 |
0 |
5 |
46 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
1 014 |
15 |
117 |
845 |
37 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Kowala: 41,8 m², 2 izby, za 375 000 zł. Mieszkania stanowią 10,3% transakcji, a domy 89,7%. Przy domach sprzedawanych z gruntem średnia działka ma 13 567 m². Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Kowala: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Kowala?
Nieruchomości na terenie Kowala kosztują średnio około 822 432 zł, czyli około 3 460 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 39 nieruchomości: 10 domów i 1 mieszkanie oraz 28 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Kowala?
Znajdziesz tu oferty od 199 000 zł do 3 490 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Kowala?
Średnio mają około 238 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 254 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 73 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Kowala?
Średnio wychodzi około 3 460 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 315 zł/m², a dla domów spada do 3 435 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Kowala?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.