Odkryj 48 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Byczyna. Ceny wahają się od 249 000 zł do 2 150 000 zł, a średnia cena to 528 400 zł.
Mediana ceny sprzedaży
102 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
1 872 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
12
2025
Ceny w ciągu roku
+25,5%
mediana
Od 2010 roku
+327,1%
mediana
Wobec mediany gminy
-42,3%
Byczyna: 177 500 zł
Wobec mediany krajowej
-77,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Byczyna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 102 500 zł, czyli 1 872 zł/m², w obserwowanym przedziale od 46 400 zł do 200 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 24 000 zł do 150 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 39% transakcji zawarto między 49 000 zł a 100 000 zł, a 11% przekroczyło 150 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 39,5% sprzedanych lokali ma od 53 do 66 m², a 13,3% przekracza 79 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 42,3% niższa od mediany gminy (Byczyna: 177 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 77,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 162 000 zł i 2 934 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 105 000 zł (1 881 zł/m²) przy 11 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Byczyna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
162 000 zł |
+58% |
2 934 zł/m² |
| 2025 |
12 |
102 500 zł |
+25,5% |
1 872 zł/m² |
| 2024 |
17 |
81 660 zł |
+2,1% |
1 464 zł/m² |
| 2023 |
17 |
80 000 zł |
-15,8% |
1 578 zł/m² |
| 2022 |
7 |
95 000 zł |
+21% |
1 766 zł/m² |
| 2021 |
22 |
78 500 zł |
+15,4% |
1 286 zł/m² |
| 2020 |
11 |
68 000 zł |
-32% |
1 130 zł/m² |
| 2019 |
21 |
100 000 zł |
+100% |
1 313 zł/m² |
| 2018 |
23 |
50 000 zł |
-9,1% |
905 zł/m² |
| 2017 |
7 |
55 000 zł |
-23,1% |
859 zł/m² |
| 2016 |
16 |
71 500 zł |
+10% |
1 189 zł/m² |
| 2015 |
15 |
65 000 zł |
+13% |
1 040 zł/m² |
| 2014 |
14 |
57 500 zł |
+17,3% |
1 128 zł/m² |
| 2013 |
10 |
49 000 zł |
+22,5% |
929 zł/m² |
| 2012 |
6 |
40 000 zł |
-20% |
828 zł/m² |
| 2011 |
2 |
50 000 zł |
+108,3% |
991 zł/m² |
| 2010 |
5 |
24 000 zł |
— |
361 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Byczyna (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
12 |
| Mediana ceny |
102 500 zł |
| Cena za m² |
1 872 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54 m² |
| Typowy przedział |
46 400 – 200 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Byczyna
Rozkład obliczony na podstawie 210 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 24 000 zł |
10% |
| 24 000 – 49 000 zł |
18,1% |
| 49 000 – 100 000 zł |
39% |
| 100 000 – 150 000 zł |
21,9% |
| Powyżej 150 000 zł |
11% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Byczyna
Rozkład ceny za m² na podstawie 210 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 460 zł/m² |
10% |
| 460 – 860 zł/m² |
18,6% |
| 860 – 1 600 zł/m² |
42,4% |
| 1 600 – 2 300 zł/m² |
19% |
| Powyżej 2 300 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Byczyna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
7,6% |
| 40 – 53 m² |
22,4% |
| 53 – 66 m² |
39,5% |
| 66 – 79 m² |
17,1% |
| Powyżej 79 m² |
13,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Byczyna (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1% |
49 000 zł |
1 317 zł/m² |
| 2 izby |
19,2% |
35 500 zł |
1 060 zł/m² |
| 3 izby |
47,1% |
65 000 zł |
1 364 zł/m² |
| 4 izby |
20,2% |
100 000 zł |
1 471 zł/m² |
| 5 izb |
12,5% |
114 500 zł |
1 463 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Byczyna
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Biskupice |
47 |
120 000 zł |
85 zł/m² |
| Polanowice |
26 |
75 000 zł |
7,1 zł/m² |
| Roszkowice |
22 |
85 000 zł |
— |
| Dobiercice |
18 |
55 000 zł |
6,5 zł/m² |
| Proślice |
18 |
75 000 zł |
5,4 zł/m² |
| Nasale |
17 |
102 500 zł |
5,2 zł/m² |
| Kostów |
15 |
90 000 zł |
— |
| Ciecierzyn |
13 |
50 000 zł |
5,0 zł/m² |
| Sarnów |
10 |
65 000 zł |
4,2 zł/m² |
| Paruszowice |
8 |
45 000 zł |
— |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Byczyna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
10 |
9,9 zł/m² |
78 000 zł |
2 884 m² |
| Grunty rolne |
615 |
4,4 zł/m² |
35 000 zł |
8 813 m² |
| Wszystkie działki |
629 |
4,4 zł/m² |
35 000 zł |
8 800 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Byczyna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
87 |
14 |
0 |
49 |
24 |
| 2026 (do 17.08) |
25 |
6 |
0 |
12 |
7 |
| Razem 2010–2026 |
1 466 |
226 |
0 |
751 |
489 |
Zasadnicza część sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Byczyna zamyka się między 46 400 zł a 200 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10% nieruchomości sprzedano poniżej 24 000 zł, a 11% powyżej 150 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Byczyna
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Byczyna?
Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Byczyna trzeba przeznaczyć średnio 528 400 zł, czyli około 3 252 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Byczyna?
Aktualna oferta to około 48 nieruchomości: 5 domów i 5 mieszkań oraz 38 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Byczyna?
Znajdziesz tu oferty od 249 000 zł do 2 150 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 163 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 226 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 99 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Byczyna?
Wynosi ona około 3 252 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 302 zł/m², a dla domów spada do 2 789 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Byczyna?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowe mieszkanie.