Domy i mieszkania na sprzedaż Godula

Zobacz 50 nieruchomości na sprzedaż na terenie Goduli: ceny od 117 000 zł do 1 050 000 zł, średnio 275 869 zł.

Średnia cena 275 869 zł cena sprzedaży
Przedział cen 117 000–1 050 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 52 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 269 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

50 łącznie
96% mieszkania
  • Mieszkania 96,0%
    48 nieruchomości
  • Domy 4,0%
    2 nieruchomości

Ile pokoi

50 łącznie
44% 2 pokoje
  • 1 pokój 18,0%
    9 nieruchomości
  • 2 pokoje 44,0%
    22 nieruchomości
  • 3 pokoje 30,0%
    15 nieruchomości
  • 4 pokoje 8,0%
    4 nieruchomości

Przedziały cenowe

50 łącznie
  • 115 000–175 000 zł 26,0%
    13 nieruchomości
  • 175 000–180 000 zł 14,0%
    7 nieruchomości
  • 180 000–240 000 zł 20,0%
    10 nieruchomości
  • 240 000–350 000 zł 26,0%
    13 nieruchomości
  • 365 000–1 055 000 zł 14,0%
    7 nieruchomości

Przedziały powierzchni

50 łącznie
  • 20–40 m² 40,0%
    20 nieruchomości
  • 40–50 m² 22,0%
    11 nieruchomości
  • 50–70 m² 26,0%
    13 nieruchomości
  • 70–150 m² 12,0%
    6 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 48 m² 146 m²
Cena za metr kwadratowy 5 027 zł/m² 7 192 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Goduli sięga 50 nieruchomości, w podziale na 48 mieszkań i 2 domy; mieszkania dominują z udziałem 96%. Pod względem metrażu i ceny mieszkania oscylują wokół 48 m² i 5 027 zł/m², a domy wokół 146 m² i 7 192 zł/m².

Mieszkania 2-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 3- i 1-pokojowe.

Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Goduli oscylowały w 2025 roku wokół 183 000 zł (mediana). To około 4 424 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 1,7% sprzedaży od 2010 roku.

Mediana ceny sprzedaży 183 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 4 424 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 93 2025
Ceny w ciągu roku -6,2% mediana
Od 2010 roku +105,6% mediana
Wobec mediany gminy -23,8% Ruda Śląska: 240 000 zł
Wobec mediany krajowej -59,3% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Goduli obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 183 000 zł, czyli 4 424 zł/m², w obserwowanym przedziale od 93 000 zł do 329 800 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 51 000 zł do 230 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,9% transakcji zawarto między 82 000 zł a 160 000 zł, a 9,3% przekroczyło 230 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 45,5% sprzedanych lokali ma od 36 do 49 m², a 10% przekracza 58 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 23,8% niższa od mediany gminy (Ruda Śląska: 240 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 59,3% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 31 sprzedaży mieszkań, z medianą 197 500 zł i 4 722 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 197 500 zł (4 705 zł/m²) przy 65 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Goduli rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 31 197 500 zł +7,9% 4 722 zł/m²
2025 93 183 000 zł -6,2% 4 424 zł/m²
2024 90 195 000 zł +19,3% 4 467 zł/m²
2023 92 163 500 zł +0,3% 3 901 zł/m²
2022 103 163 000 zł +17,3% 3 990 zł/m²
2021 112 139 000 zł +23,6% 3 454 zł/m²
2020 80 112 500 zł +2,3% 2 858 zł/m²
2019 85 110 000 zł +24,3% 2 542 zł/m²
2018 87 88 500 zł +4,1% 2 168 zł/m²
2017 78 85 000 zł +32,8% 2 017 zł/m²
2016 80 64 000 zł -23,4% 1 784 zł/m²
2015 22 83 500 zł -0,6% 1 965 zł/m²
2014 57 84 000 zł -3,4% 1 993 zł/m²
2013 51 87 000 zł +4,5% 1 875 zł/m²
2012 60 83 250 zł -22,9% 2 104 zł/m²
2011 33 108 000 zł +21,3% 2 325 zł/m²
2010 50 89 000 zł — 2 189 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Godula: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 93
Mediana ceny 183 000 zł
Cena za m² 4 424 zł/m²
Mediana powierzchni 40,1 m²
Typowy przedział 93 000 –
329 800 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Goduli

Rozkład obliczony na podstawie 1 204 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 51 000 zł 9,8%
51 000 – 82 000 zł 18,1%
82 000 – 160 000 zł 43,9%
160 000 – 230 000 zł 18,9%
Powyżej 230 000 zł 9,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Goduli

Rozkład ceny za m² na podstawie 1 203 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 400 zł/m² 10,7%
1 400 – 2 000 zł/m² 15,8%
2 000 – 3 800 zł/m² 45%
3 800 – 5 000 zł/m² 18,3%
Powyżej 5 000 zł/m² 10,2%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Goduli

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 30 m² 9,8%
30 – 36 m² 17%
36 – 49 m² 45,5%
49 – 58 m² 17,7%
Powyżej 58 m² 10%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Godula: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 18,8% 65 000 zł 2 308 zł/m²
2 izby 43,3% 110 000 zł 2 878 zł/m²
3 izby 31,5% 162 000 zł 3 582 zł/m²
4 izby 5,8% 231 250 zł 3 930 zł/m²
5 izb 0,5% 197 000 zł 2 745 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Goduli

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Orzegów 1 056 96 350 zł 155 zł/m²
Chropaczów 12 — —

Ceny działek na terenie Goduli: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 11 143 zł/m² 185 000 zł 1 411 m²
Wszystkie działki 14 155 zł/m² 160 500 zł 1 390 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Goduli

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 109 98 0 4 7
2026 (do 17.08) 36 33 0 0 3
Razem 2010–2026 1 733 1 403 0 35 295

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Goduli to lokal dwuizbowy, z medianą ceny 110 000 zł. W ciągu roku mediana straciła 6,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Goduli?

Nieruchomości na terenie Goduli kosztują średnio około 275 869 zł, czyli około 5 269 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Goduli?

Aktualna oferta to około 50 nieruchomości: 48 mieszkań i 2 domy.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Goduli?

Znajdziesz tu oferty od 117 000 zł do 1 050 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnio mają około 52 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 146 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 48 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Goduli:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój35 m²171 550 zł
2 pokoje44 m²196 164 zł
3 pokoje55 m²332 260 zł
4 pokoje131 m²737 500 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Goduli?

Średnia cena to 5 269 zł/m². Dla mieszkań spada do 5 027 zł/m², a dla domów rośnie do 7 192 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Goduli?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.