Porównaj 807 domów na sprzedaż na terenie Nowej Wsi Górnej — średnia cena to 1 713 320 zł, a ceny sięgają od 669 600 zł do 3 499 998 zł.
Ceny nieruchomości Nowej Wsi Górnej według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Nowej Wsi Górnej zamknął 2024 rok medianą ceny sprzedaży 1 184 500 zł (średnia bez wartości skrajnych: 1 076 125 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 47,4% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
1 184 500 zł
2024
Mediana ceny za m²
7 832 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
10
2024
Ceny w ciągu roku
+7,7%
mediana
Od 2015 roku
+229%
mediana
Wobec mediany gminy
+137,5%
Poznań: 498 700 zł
Wobec mediany krajowej
+185,4%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla Nowej Wsi Górnej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 1 184 500 zł, czyli 7 832 zł/m², w obserwowanym przedziale od 599 775 zł do 1 216 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 330 000 zł do 1 000 000 zł (około 74% rynku). W szczegółach: 43% transakcji zawarto między 430 000 zł a 820 000 zł, a 13,5% przekroczyło 1 000 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale o sześciu i więcej izbach, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 44,4% sprzedanych lokali ma od 82 do 150 m², a 8,7% przekracza 152 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Poznań: 498 700 zł) o 137,5%, a medianę krajową (415 000 zł) przewyższa o 185,4%.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Nowej Wsi Górnej rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
1 032 594 zł |
-10,6% |
9 247 zł/m² |
| 2025 |
4 |
1 155 050 zł |
-2,5% |
10 222 zł/m² |
| 2024 |
10 |
1 184 500 zł |
+7,7% |
7 832 zł/m² |
| 2023 |
19 |
1 100 000 zł |
+22,2% |
7 733 zł/m² |
| 2022 |
26 |
900 523 zł |
+28% |
6 937 zł/m² |
| 2021 |
41 |
703 300 zł |
+8,2% |
5 496 zł/m² |
| 2020 |
21 |
650 000 zł |
+4% |
4 648 zł/m² |
| 2019 |
17 |
625 000 zł |
+10,2% |
4 264 zł/m² |
| 2018 |
11 |
567 000 zł |
+59,8% |
4 201 zł/m² |
| 2017 |
14 |
354 880 zł |
+13,4% |
4 634 zł/m² |
| 2016 |
27 |
313 000 zł |
-13,1% |
4 207 zł/m² |
| 2015 |
15 |
360 000 zł |
-7% |
4 022 zł/m² |
| 2014 |
1 |
387 000 zł |
— |
4 720 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Nowa Wieś Górna: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
10 |
| Mediana ceny |
1 184 500 zł |
| Cena za m² |
7 832 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
151,9 m² |
| Typowy przedział |
599 775 – 1 216 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Nowej Wsi Górnej
Rozkład obliczony na podstawie 207 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 330 000 zł |
12,6% |
| 330 000 – 430 000 zł |
15,9% |
| 430 000 – 820 000 zł |
43% |
| 820 000 – 1 000 000 zł |
15% |
| Powyżej 1 000 000 zł |
13,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Nowej Wsi Górnej
Rozkład ceny za m² na podstawie 207 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 000 zł/m² |
8,7% |
| 4 000 – 4 300 zł/m² |
16,9% |
| 4 300 – 6 400 zł/m² |
46,4% |
| 6 400 – 7 800 zł/m² |
16,9% |
| Powyżej 7 800 zł/m² |
11,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Nowej Wsi Górnej
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 74 m² |
9,2% |
| 74 – 82 m² |
17,9% |
| 82 – 150 m² |
44,4% |
| 150 – 152 m² |
19,8% |
| Powyżej 152 m² |
8,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Nowa Wieś Górna: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 3 izby |
11,1% |
346 630 zł |
5 523 zł/m² |
| 4 izby |
34,3% |
387 750 zł |
4 872 zł/m² |
| 5 izb |
17,9% |
730 123 zł |
5 902 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
36,7% |
830 000 zł |
6 080 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Nowej Wsi Górnej
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Radojewo |
221 |
— |
359 zł/m² |
| Morasko |
4 |
— |
380 zł/m² |
Ceny działek na terenie Nowej Wsi Górnej: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
6 |
465 zł/m² |
287 500 zł |
660 m² |
| Grunty rolne |
18 |
271 zł/m² |
450 000 zł |
2 601 m² |
| Wszystkie działki |
118 |
288 zł/m² |
407 826 zł |
998 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Nowej Wsi Górnej
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
19 |
4 |
0 |
8 |
7 |
| 2026 (do 17.08) |
7 |
1 |
0 |
4 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
541 |
207 |
0 |
179 |
155 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Nowej Wsi Górnej średnia bez wartości skrajnych wynosi 1 076 125 zł, przy medianie 1 184 500 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 7 832 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Nowej Wsi Górnej w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Nowej Wsi Górnej?
Nieruchomości na terenie Nowej Wsi Górnej kosztują średnio około 1 713 320 zł, czyli około 8 601 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 807.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 669 600 zł do 3 499 998 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 199 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Nowej Wsi Górnej?
Średnia cena to 8 601 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Nowej Wsi Górnej?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 9-pokojowy dom.