Mamy 69 nieruchomości na sprzedaż na terenie Chmielowic, w cenach od 638 000 zł do 1 950 000 zł, przy średniej cenie 979 029 zł.
Ceny nieruchomości Chmielowic według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Chmielowic? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 544 500 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 374 000 zł a 840 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
544 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 244 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
88
2025
Ceny w ciągu roku
-16,9%
mediana
Od 2017 roku
+93,1%
mediana
Wobec mediany gminy
+15,9%
Opole: 470 000 zł
Wobec mediany krajowej
+21%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Chmielowic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 544 500 zł, czyli 9 244 zł/m², w obserwowanym przedziale od 374 000 zł do 840 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 310 000 zł do 720 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,1% transakcji zawarto między 370 000 zł a 560 000 zł, a 9,9% przekroczyło 720 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 40,9% sprzedanych lokali ma od 72 do 81 m², a 10% przekracza 86 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Opole: 470 000 zł) o 15,9%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 21%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 26 sprzedaży mieszkań, z medianą 660 000 zł i 9 130 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 655 000 zł (9 296 zł/m²) przy 57 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Chmielowic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
26 |
660 000 zł |
+21,2% |
9 130 zł/m² |
| 2025 |
88 |
544 500 zł |
-16,9% |
9 244 zł/m² |
| 2024 |
41 |
655 000 zł |
+36,5% |
7 925 zł/m² |
| 2023 |
82 |
480 000 zł |
+2,1% |
6 442 zł/m² |
| 2022 |
86 |
470 000 zł |
+23,9% |
6 218 zł/m² |
| 2021 |
67 |
379 485 zł |
+4% |
5 048 zł/m² |
| 2020 |
49 |
365 000 zł |
+5,1% |
4 929 zł/m² |
| 2019 |
54 |
347 375 zł |
+17,4% |
4 453 zł/m² |
| 2018 |
28 |
295 923 zł |
+5% |
4 172 zł/m² |
| 2017 |
17 |
281 950 zł |
— |
3 976 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Chmielowice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
88 |
| Mediana ceny |
544 500 zł |
| Cena za m² |
9 244 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
65,1 m² |
| Typowy przedział |
374 000 – 840 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Chmielowic
Rozkład obliczony na podstawie 538 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 310 000 zł |
11,3% |
| 310 000 – 370 000 zł |
18% |
| 370 000 – 560 000 zł |
43,1% |
| 560 000 – 720 000 zł |
17,7% |
| Powyżej 720 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Chmielowic
Rozkład ceny za m² na podstawie 538 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 200 zł/m² |
10,6% |
| 4 200 – 4 800 zł/m² |
15,4% |
| 4 800 – 7 200 zł/m² |
45,4% |
| 7 200 – 9 800 zł/m² |
18,6% |
| Powyżej 9 800 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Chmielowic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 55 m² |
8,2% |
| 55 – 72 m² |
19,1% |
| 72 – 81 m² |
40,9% |
| 81 – 86 m² |
21,7% |
| Powyżej 86 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Chmielowice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2% |
420 000 zł |
8 048 zł/m² |
| 2 izby |
7,1% |
484 389 zł |
9 055 zł/m² |
| 3 izby |
56,1% |
387 772 zł |
6 059 zł/m² |
| 4 izby |
29,4% |
479 000 zł |
6 152 zł/m² |
| 5 izb |
4,3% |
709 000 zł |
7 022 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,1% |
559 500 zł |
4 701 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Chmielowic
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Chmielowice |
615 |
447 478 zł |
297 zł/m² |
| Osiny |
4 |
— |
47 zł/m² |
Ceny działek na terenie Chmielowic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
32 |
300 zł/m² |
373 562 zł |
1 307 m² |
| Grunty rolne |
28 |
214 zł/m² |
240 000 zł |
1 442 m² |
| Wszystkie działki |
66 |
239 zł/m² |
284 400 zł |
1 177 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Chmielowic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
129 |
94 |
0 |
24 |
11 |
| 2026 (do 17.08) |
53 |
26 |
0 |
17 |
10 |
| Razem 2010–2026 |
698 |
560 |
0 |
88 |
50 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Chmielowic to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 387 772 zł. W ciągu roku mediana straciła 16,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Chmielowic w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Chmielowic?
Nieruchomości na terenie Chmielowic kosztują średnio około 979 029 zł, czyli około 9 691 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Chmielowic?
Aktualna oferta to około 69 nieruchomości: 37 domów i 32 mieszkania.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Chmielowic?
Ceny wahają się od około 638 000 zł do 1 950 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 101 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 126 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 72 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Chmielowic:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 68 m² | 694 520 zł |
| 4 pokoje | 91 m² | 938 538 zł |
| 5 pokoi | 122 m² | 1 222 800 zł |
| 6 pokoi | 206 m² | 1 810 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Chmielowic?
Średnio wychodzi około 9 691 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 990 zł/m², a dla domów spada do 9 543 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Chmielowic?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.