Porównaj 180 nieruchomości na sprzedaż na terenie Lubszy — średnia cena to 651 909 zł, a ceny sięgają od 90 000 zł do 1 195 000 zł.
Ceny nieruchomości Lubszy według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Lubszy wyniosła 490 123 zł w 2025 roku, na podstawie 12 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 172,3%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 6 946 zł.
Mediana ceny sprzedaży
490 123 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 946 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
12
2025
Ceny w ciągu roku
+172,3%
mediana
Od 2012 roku
+429,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
+63,4%
Brzeski: 300 000 zł
Wobec mediany krajowej
+8,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Lubszy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 490 123 zł, czyli 6 946 zł/m², w obserwowanym przedziale od 136 500 zł do 499 123 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 41 000 zł do 270 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 39,6% transakcji zawarto między 75 000 zł a 150 000 zł, a 11,1% przekroczyło 270 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 40,3% sprzedanych lokali ma od 52 do 70 m², a 9,7% przekracza 81 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Brzeski: 300 000 zł) o 63,4%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 8,9%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 10 sprzedaży mieszkań, z medianą 384 500 zł i 5 537 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 494 562 zł (7 012 zł/m²) przy 16 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Lubszy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
10 |
384 500 zł |
-21,6% |
5 537 zł/m² |
| 2025 |
12 |
490 123 zł |
+172,3% |
6 946 zł/m² |
| 2024 |
9 |
180 000 zł |
+20% |
3 492 zł/m² |
| 2023 |
12 |
150 000 zł |
+15,4% |
2 611 zł/m² |
| 2022 |
15 |
130 000 zł |
+12,1% |
2 448 zł/m² |
| 2021 |
12 |
116 000 zł |
+28,9% |
1 928 zł/m² |
| 2020 |
10 |
90 000 zł |
+51,3% |
1 569 zł/m² |
| 2019 |
12 |
59 500 zł |
-27,9% |
999 zł/m² |
| 2018 |
16 |
82 500 zł |
-8,3% |
1 458 zł/m² |
| 2017 |
7 |
90 000 zł |
+32,4% |
1 502 zł/m² |
| 2016 |
7 |
68 000 zł |
-2,9% |
1 490 zł/m² |
| 2015 |
3 |
70 000 zł |
-6,7% |
865 zł/m² |
| 2014 |
6 |
75 000 zł |
-39,5% |
1 054 zł/m² |
| 2013 |
3 |
124 000 zł |
+34,1% |
1 882 zł/m² |
| 2012 |
6 |
92 500 zł |
+2,8% |
2 000 zł/m² |
| 2011 |
3 |
90 000 zł |
-39,2% |
1 239 zł/m² |
| 2010 |
1 |
148 000 zł |
— |
2 830 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Lubsza: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
12 |
| Mediana ceny |
490 123 zł |
| Cena za m² |
6 946 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
70,6 m² |
| Typowy przedział |
136 500 – 499 123 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Lubszy
Rozkład obliczony na podstawie 144 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 41 000 zł |
10,4% |
| 41 000 – 75 000 zł |
16,7% |
| 75 000 – 150 000 zł |
39,6% |
| 150 000 – 270 000 zł |
22,2% |
| Powyżej 270 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Lubszy
Rozkład ceny za m² na podstawie 144 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 850 zł/m² |
10,4% |
| 850 – 1 300 zł/m² |
18,8% |
| 1 300 – 2 600 zł/m² |
41% |
| 2 600 – 4 700 zł/m² |
19,4% |
| Powyżej 4 700 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Lubszy
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
10,4% |
| 35 – 52 m² |
19,4% |
| 52 – 70 m² |
40,3% |
| 70 – 81 m² |
20,1% |
| Powyżej 81 m² |
9,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Lubsza: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,7% |
45 000 zł |
775 zł/m² |
| 2 izby |
21% |
57 500 zł |
1 939 zł/m² |
| 3 izby |
44,8% |
114 500 zł |
2 958 zł/m² |
| 4 izby |
21,7% |
124 000 zł |
1 982 zł/m² |
| 5 izb |
11,2% |
166 750 zł |
2 067 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,7% |
90 000 zł |
651 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Lubszy
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Lubsza |
239 |
122 500 zł |
42 zł/m² |
| Dobrzyń |
176 |
— |
25 zł/m² |
| Kościerzyce |
164 |
107 000 zł |
32 zł/m² |
| Czepielowice |
120 |
55 000 zł |
3,9 zł/m² |
| Michałowice |
118 |
70 000 zł |
57 zł/m² |
| Pisarzowice |
109 |
75 000 zł |
60 zł/m² |
| Mąkoszyce |
102 |
102 500 zł |
3,5 zł/m² |
| Szydłowice |
99 |
— |
6,7 zł/m² |
| Błota |
81 |
— |
2,8 zł/m² |
| Tarnowiec |
61 |
66 000 zł |
2,8 zł/m² |
Ceny działek na terenie Lubszy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
376 |
43 zł/m² |
61 750 zł |
1 294 m² |
| Grunty rolne |
759 |
4,2 zł/m² |
50 000 zł |
6 200 m² |
| Grunty leśne |
6 |
5,1 zł/m² |
68 000 zł |
12 840 m² |
| Wszystkie działki |
1 141 |
19 zł/m² |
55 000 zł |
2 913 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Lubszy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
135 |
14 |
0 |
78 |
43 |
| 2026 (do 17.08) |
43 |
10 |
0 |
17 |
16 |
| Razem 2010–2026 |
2 158 |
159 |
0 |
1 408 |
591 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Lubszy zamyka się między 136 500 zł a 499 123 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,4% nieruchomości sprzedano poniżej 41 000 zł, a 11,1% powyżej 270 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Lubszy w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Lubszy?
Na zakup nieruchomości na terenie Lubszy trzeba przeznaczyć średnio 651 909 zł, czyli około 3 523 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 180 nieruchomości: 17 domów i 5 mieszkań oraz 158 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 90 000 zł do 1 195 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Lubszy?
Średnio mają około 185 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 205 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 118 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Lubszy:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 118 m² | 316 000 zł |
| 5 pokoi | 181 m² | 1 027 800 zł |
| 6 pokoi | 167 m² | 702 667 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Lubszy?
Średnio wychodzi około 3 523 zł/m². Dla mieszkań spada do 2 687 zł/m², a dla domów rośnie do 3 664 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Lubszy?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.