Mamy 86 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Windakiewicza.
Ceny nieruchomości osiedla Windakiewicza według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 6 mieszkań zmieniło właściciela na osiedlu Windakiewicza, przy medianie ceny 345 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2011 roku ceny wzrosły o 133,1%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 8 267 zł.
Mediana ceny sprzedaży
345 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 267 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
+8,5%
mediana
Od 2011 roku
+133,1%
mediana
Wobec mediany gminy
-9,2%
Bochnia: 380 000 zł
Wobec mediany krajowej
-23,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Windakiewicza obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 345 000 zł, czyli 8 267 zł/m², w obserwowanym przedziale od 316 250 zł do 431 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 130 000 zł do 320 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 46,9% transakcji zawarto między 160 000 zł a 240 000 zł, a 11,1% przekroczyło 320 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 39,5% sprzedanych lokali ma od 40 do 57 m², a 11,1% przekracza 63 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 9,2% niższa od mediany gminy (Bochnia: 380 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 23,3% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 350 000 zł (9 126 zł/m²) przy 7 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Windakiewicza rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
270 000 zł |
-21,7% |
7 124 zł/m² |
| 2025 |
6 |
345 000 zł |
+8,5% |
8 267 zł/m² |
| 2024 |
1 |
318 000 zł |
+15,6% |
8 390 zł/m² |
| 2023 |
4 |
275 000 zł |
+3% |
6 948 zł/m² |
| 2022 |
2 |
267 000 zł |
+18,7% |
6 308 zł/m² |
| 2021 |
11 |
225 000 zł |
+18,4% |
5 316 zł/m² |
| 2020 |
3 |
190 000 zł |
-1,3% |
5 013 zł/m² |
| 2019 |
6 |
192 500 zł |
-3,3% |
4 478 zł/m² |
| 2018 |
2 |
199 000 zł |
+8,2% |
4 367 zł/m² |
| 2017 |
2 |
183 950 zł |
+10,1% |
3 728 zł/m² |
| 2016 |
3 |
167 000 zł |
-16,3% |
4 406 zł/m² |
| 2015 |
6 |
199 500 zł |
+11,8% |
3 446 zł/m² |
| 2014 |
4 |
178 500 zł |
+13,3% |
3 384 zł/m² |
| 2013 |
4 |
157 500 zł |
+26% |
3 259 zł/m² |
| 2012 |
3 |
125 000 zł |
-15,6% |
3 165 zł/m² |
| 2011 |
18 |
148 022 zł |
-12,9% |
2 571 zł/m² |
| 2010 |
3 |
170 000 zł |
— |
3 754 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Windakiewicza: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
345 000 zł |
| Cena za m² |
8 267 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45,9 m² |
| Typowy przedział |
316 250 – 431 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Windakiewicza
Rozkład obliczony na podstawie 81 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 130 000 zł |
11,1% |
| 130 000 – 160 000 zł |
16% |
| 160 000 – 240 000 zł |
46,9% |
| 240 000 – 320 000 zł |
14,8% |
| Powyżej 320 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Windakiewicza
Rozkład ceny za m² na podstawie 81 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 400 zł/m² |
11,1% |
| 2 400 – 3 400 zł/m² |
18,5% |
| 3 400 – 5 200 zł/m² |
42% |
| 5 200 – 7 100 zł/m² |
18,5% |
| Powyżej 7 100 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Windakiewicza
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
17,3% |
| 38 – 40 m² |
16% |
| 40 – 57 m² |
39,5% |
| 57 – 63 m² |
16% |
| Powyżej 63 m² |
11,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Windakiewicza: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
8,6% |
153 000 zł |
5 273 zł/m² |
| 3 izby |
60,5% |
191 000 zł |
4 755 zł/m² |
| 4 izby |
28,4% |
199 900 zł |
3 901 zł/m² |
| 5 izb |
2,5% |
239 500 zł |
4 300 zł/m² |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na osiedlu Windakiewicza to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 191 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 8,5%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości w okolicach osiedla Windakiewicza w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w okolicach osiedla Windakiewicza?
Na zakup nieruchomości w okolicach osiedla Windakiewicza trzeba przeznaczyć średnio 792 469 zł, czyli około 5 198 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta w okolicach osiedla Windakiewicza?
W tej chwili do wyboru są 86 nieruchomości: 62 domy i 24 mieszkania.
Jaki jest przedział cen w okolicach osiedla Windakiewicza?
Ceny wahają się od około 87 000 zł do 3 400 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w okolicach osiedla Windakiewicza?
Średnio mają około 152 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 188 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 62 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku w okolicach osiedla Windakiewicza:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 61 m² | 382 182 zł |
| 3 pokoje | 74 m² | 431 167 zł |
| 4 pokoje | 118 m² | 854 061 zł |
| 5 pokoi | 179 m² | 1 036 917 zł |
| 6 pokoi | 236 m² | 1 004 438 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy w okolicach osiedla Windakiewicza?
Średnia cena to 5 198 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 498 zł/m², a dla domów spada do 4 777 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w okolicach osiedla Windakiewicza?
Największym zainteresowaniem cieszy się 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.