Domy i mieszkania na sprzedaż Osiedle Niepodległości

Znajdź swoją nieruchomość na osiedlu Niepodległości: 83 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 549 000 zł do 899 000 zł, średnio 724 000 zł.

81 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Niepodległości

Średnia cena 724 000 zł cena sprzedaży
Przedział cen 549 000–899 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 156 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 641 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

2 łącznie
50% domy
  • Mieszkania 50,0%
    1 nieruchomość
  • Domy 50,0%
    1 nieruchomość

Ile pokoi

2 łącznie
50% 3 pokoje
  • 3 pokoje 50,0%
    1 nieruchomość
  • 5+ pokoi 50,0%
    1 nieruchomość

Przedziały cenowe

2 łącznie
  • 545 000–550 000 zł 50,0%
    1 nieruchomość
  • 895 000–900 000 zł 50,0%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

2 łącznie
  • 60–70 m² 50,0%
    1 nieruchomość
  • 250–260 m² 50,0%
    1 nieruchomość

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 62 m² 250 m²
Cena za metr kwadratowy 8 855 zł/m² 3 596 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na osiedlu Niepodległości liczy 83 nieruchomości. Średnia powierzchnia domów wynosi około 250 m², przy cenie 3 596 zł/m², wobec 62 m² i 8 855 zł/m² w przypadku mieszkań.

Domy 7-pokojowe przeważają.

Akty notarialne zarejestrowane dla osiedla Niepodległości obejmują 10 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 388 500 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 7 196 zł. To o 13,7% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).

Mediana ceny sprzedaży 388 500 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 196 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 10 2025
Ceny w ciągu roku +0,9% mediana
Od 2010 roku +88,1% mediana
Wobec mediany gminy +2,2% Bochnia: 380 000 zł
Wobec mediany krajowej -13,7% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla osiedla Niepodległości obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 388 500 zł, czyli 7 196 zł/m², w obserwowanym przedziale od 272 350 zł do 505 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 160 000 zł do 450 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 46,7% transakcji zawarto między 200 000 zł a 340 000 zł, a 9,9% przekroczyło 450 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 50% sprzedanych lokali ma od 46 do 63 m², a 10,8% przekracza 72 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Bochnia: 380 000 zł) o 2,2%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 13,7% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 9 sprzedaży mieszkań, z medianą 500 000 zł i 8 718 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 410 000 zł (8 409 zł/m²) przy 15 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Niepodległości rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 9 500 000 zł +28,7% 8 718 zł/m²
2025 10 388 500 zł +0,9% 7 196 zł/m²
2024 30 385 000 zł -4,3% 7 757 zł/m²
2023 22 402 500 zł +18,4% 7 218 zł/m²
2022 26 340 000 zł +10% 6 237 zł/m²
2021 36 309 000 zł +18,4% 5 404 zł/m²
2020 30 261 000 zł +11,1% 4 688 zł/m²
2019 17 235 000 zł +9,3% 4 715 zł/m²
2018 19 215 000 zł -7,7% 4 213 zł/m²
2017 30 232 967 zł +19,5% 4 281 zł/m²
2016 20 195 000 zł -9,3% 3 895 zł/m²
2015 18 215 000 zł -8,5% 3 805 zł/m²
2014 15 235 000 zł +30,6% 3 688 zł/m²
2013 30 180 000 zł -9,5% 4 365 zł/m²
2012 9 199 000 zł +4,7% 3 343 zł/m²
2011 7 190 000 zł -8% 3 169 zł/m²
2010 6 206 500 zł — 3 714 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Osiedle Niepodległości: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 10
Mediana ceny 388 500 zł
Cena za m² 7 196 zł/m²
Mediana powierzchni 54,4 m²
Typowy przedział 272 350 –
505 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Niepodległości

Rozkład obliczony na podstawie 334 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 160 000 zł 9,9%
160 000 – 200 000 zł 15,6%
200 000 – 340 000 zł 46,7%
340 000 – 450 000 zł 18%
Powyżej 450 000 zł 9,9%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Niepodległości

Rozkład ceny za m² na podstawie 332 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 100 zł/m² 9,6%
3 100 – 4 000 zł/m² 18,7%
4 000 – 5 700 zł/m² 42,8%
5 700 – 7 700 zł/m² 19%
Powyżej 7 700 zł/m² 9,9%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Niepodległości

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 10,2%
35 – 46 m² 13,6%
46 – 63 m² 50%
63 – 72 m² 15,4%
Powyżej 72 m² 10,8%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Osiedle Niepodległości: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1,5% 156 520 zł 5 686 zł/m²
2 izby 15% 186 529 zł 5 684 zł/m²
3 izby 36,5% 245 000 zł 5 127 zł/m²
4 izby 32,8% 284 914 zł 4 925 zł/m²
5 izb 12% 345 000 zł 4 391 zł/m²
6 izb i więcej 2,1% 337 413 zł 4 017 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Niepodległości

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Bochnia-5 18 219 000 zł 106 zł/m²
Bochnia-4 3 — 129 zł/m²

Ceny działek na osiedlu Niepodległości: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Grunty rolne 8 106 zł/m² 300 778 zł 846 m²
Wszystkie działki 12 133 zł/m² 362 000 zł 1 384 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Niepodległości

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 13 13 0 0 0
2026 (do 17.08) 10 9 0 1 0
Razem 2010–2026 402 342 0 13 47

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 388 500 zł (7 196 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (36,5% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Niepodległości?

Licz się ze średnią kwotą 724 000 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Niepodległości, czyli około 4 641 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Niepodległości?

W tej chwili do wyboru są 83 nieruchomości: 1 dom i 1 mieszkanie oraz 81 innych nieruchomości.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Niepodległości?

Ceny wahają się od około 549 000 zł do 899 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Niepodległości?

Średnia powierzchnia to około 156 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 250 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 62 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Niepodległości?

Średnia cena to 4 641 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 855 zł/m², a dla domów spada do 3 596 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Niepodległości?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 7-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowe mieszkanie.