Mamy 37 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Śródmieście-Campi, w cenach od 87 000 zł do 3 400 000 zł, przy średniej cenie 808 730 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Śródmieście-Campi według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości osiedla Śródmieście-Campi zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 370 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 346 667 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 21,4% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
370 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 958 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
11
2025
Ceny w ciągu roku
+18,6%
mediana
Od 2010 roku
+155,2%
mediana
Wobec mediany gminy
-2,6%
Bochnia: 380 000 zł
Wobec mediany krajowej
-17,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Śródmieście-Campi obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 370 000 zł, czyli 7 958 zł/m², w obserwowanym przedziale od 225 000 zł do 460 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 370 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,9% transakcji zawarto między 170 000 zł a 290 000 zł, a 10,5% przekroczyło 370 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42% sprzedanych lokali ma od 38 do 59 m², a 10,5% przekracza 77 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 2,6% niższa od mediany gminy (Bochnia: 380 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 17,8% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 372 500 zł (8 974 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Śródmieście-Campi rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
357 500 zł |
-3,4% |
8 974 zł/m² |
| 2025 |
11 |
370 000 zł |
+18,6% |
7 958 zł/m² |
| 2024 |
14 |
312 000 zł |
+8,3% |
7 186 zł/m² |
| 2023 |
13 |
288 000 zł |
+0,2% |
7 290 zł/m² |
| 2022 |
43 |
287 500 zł |
+0,5% |
4 986 zł/m² |
| 2021 |
29 |
286 000 zł |
+43% |
6 638 zł/m² |
| 2020 |
15 |
200 000 zł |
+66,7% |
4 566 zł/m² |
| 2019 |
15 |
120 000 zł |
-21,6% |
4 444 zł/m² |
| 2018 |
7 |
153 000 zł |
-8,7% |
3 988 zł/m² |
| 2017 |
14 |
167 641 zł |
-1,7% |
3 648 zł/m² |
| 2016 |
17 |
170 520 zł |
+4,9% |
3 461 zł/m² |
| 2015 |
9 |
162 500 zł |
-7,1% |
3 421 zł/m² |
| 2014 |
11 |
175 000 zł |
-11,4% |
3 810 zł/m² |
| 2013 |
15 |
197 550 zł |
+41,1% |
3 878 zł/m² |
| 2012 |
7 |
140 000 zł |
-15,9% |
3 579 zł/m² |
| 2011 |
6 |
166 500 zł |
+14,8% |
4 299 zł/m² |
| 2010 |
11 |
145 000 zł |
— |
3 857 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Śródmieście-Campi: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
11 |
| Mediana ceny |
370 000 zł |
| Cena za m² |
7 958 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
37,7 m² |
| Typowy przedział |
225 000 – 460 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Śródmieście-Campi
Rozkład obliczony na podstawie 239 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
10% |
| 120 000 – 170 000 zł |
18% |
| 170 000 – 290 000 zł |
43,9% |
| 290 000 – 370 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 370 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Śródmieście-Campi
Rozkład ceny za m² na podstawie 238 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 800 zł/m² |
10,1% |
| 2 800 – 3 700 zł/m² |
18,5% |
| 3 700 – 5 600 zł/m² |
43,3% |
| 5 600 – 7 600 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 7 600 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Śródmieście-Campi
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
10,9% |
| 29 – 38 m² |
18,9% |
| 38 – 59 m² |
42% |
| 59 – 77 m² |
17,6% |
| Powyżej 77 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Śródmieście-Campi: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,8% |
201 000 zł |
6 898 zł/m² |
| 2 izby |
19,5% |
160 000 zł |
5 461 zł/m² |
| 3 izby |
48,9% |
250 000 zł |
4 877 zł/m² |
| 4 izby |
23,4% |
219 500 zł |
4 094 zł/m² |
| 5 izb |
2,6% |
357 500 zł |
4 162 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,9% |
434 500 zł |
3 438 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Śródmieście-Campi
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Bochnia-6 |
96 |
— |
213 zł/m² |
| Bochnia-5 |
59 |
250 000 zł |
126 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Śródmieście-Campi: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
9 |
133 zł/m² |
118 000 zł |
564 m² |
| Wszystkie działki |
33 |
158 zł/m² |
88 350 zł |
540 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Śródmieście-Campi
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
24 |
14 |
0 |
2 |
8 |
| 2026 (do 17.08) |
8 |
2 |
0 |
1 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
467 |
265 |
0 |
47 |
155 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 370 000 zł (7 958 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (48,9% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Śródmieście-Campi
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Śródmieście-Campi?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Śródmieście-Campi trzeba przeznaczyć średnio 808 730 zł, czyli około 5 533 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 37: 31 domów i 6 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Śródmieście-Campi?
Ceny wahają się od około 87 000 zł do 3 400 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 146 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 161 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 69 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Śródmieście-Campi:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 79 m² | 325 833 zł |
| 3 pokoje | 99 m² | 445 400 zł |
| 4 pokoje | 119 m² | 857 125 zł |
| 5 pokoi | 146 m² | 1 011 500 zł |
| 6 pokoi | 199 m² | 1 008 125 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Śródmieście-Campi?
Średnia cena to 5 533 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 096 zł/m², a dla domów spada do 5 403 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Śródmieście-Campi?
Zdecydowanym faworytem jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.