Domy i mieszkania na sprzedaż Osiedle Kurów

Znajdź swoją nieruchomość na osiedlu Kurów: 88 domów na sprzedaż w cenach od 720 000 zł do 1 569 000 zł, średnio 1 207 429 zł.

81 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Kurów

Średnia cena 1 207 429 zł cena sprzedaży
Przedział cen 720 000–1 569 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 169 m² na nieruchomość
Cena za m² 7 139 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

7 łącznie
100% domy
  • Domy 100,0%
    7 nieruchomości

Ile pokoi

7 łącznie
57% 5+ pokoi
  • 4 pokoje 42,9%
    3 nieruchomości
  • 5+ pokoi 57,1%
    4 nieruchomości

Przedziały cenowe

7 łącznie
  • 720 000–925 000 zł 28,6%
    2 nieruchomości
  • 1 080 000–1 085 000 zł 14,3%
    1 nieruchomość
  • 1 260 000–1 455 000 zł 42,9%
    3 nieruchomości
  • 1 565 000–1 570 000 zł 14,3%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

7 łącznie
  • 110–130 m² 28,6%
    2 nieruchomości
  • 130–140 m² 14,3%
    1 nieruchomość
  • 160–170 m² 28,6%
    2 nieruchomości
  • 180–190 m² 14,3%
    1 nieruchomość
  • 280–290 m² 14,3%
    1 nieruchomość
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na osiedlu Kurów to 88 nieruchomości. Pod względem powierzchni domy mają średnio 169 m² (7 139 zł/m²).

Domy 4-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 5- i 6-pokojowe.

Z 17 transakcjami w latach 2010–2025 i medianą ceny 450 000 zł rynek osiedla Kurów najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe.

Mediana ceny sprzedaży 450 000 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 4 221 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 17 2010–2025

Statystyki dla osiedla Kurów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 450 000 zł, czyli 4 221 zł/m², w obserwowanym przedziale od 193 200 zł do 810 500 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 210 000 zł do 620 000 zł (około 71% rynku).

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami o sześciu i więcej izbach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Kurów rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 2 656 250 zł -19% 9 070 zł/m²
2025 1 810 000 zł +64,5% 6 395 zł/m²
2024 4 492 342 zł — 6 300 zł/m²
2021 2 455 000 zł +4,2% 3 836 zł/m²
2020 2 436 500 zł — 3 680 zł/m²
2018 1 250 000 zł — 4 575 zł/m²
2012 1 208 000 zł — 3 806 zł/m²
2010 4 212 900 zł — 4 022 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Osiedle Kurów: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 17
Mediana ceny 450 000 zł
Cena za m² 4 221 zł/m²
Mediana powierzchni 78,1 m²
Typowy przedział 193 200 –
810 500 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kurów

Rozkład obliczony na podstawie 17 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 210 000 zł 17,6%
210 000 – 260 000 zł 11,8%
260 000 – 490 000 zł 29,4%
490 000 – 620 000 zł 29,4%
Powyżej 620 000 zł 11,8%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Kurów

Rozkład ceny za m² na podstawie 17 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 700 zł/m² 11,8%
3 700 – 3 800 zł/m² 11,8%
3 800 – 6 300 zł/m² 41,2%
6 300 – 7 300 zł/m² 23,5%
Powyżej 7 300 zł/m² 11,8%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kurów

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 52 m² 11,8%
52 – 56 m² 11,8%
56 – 119 m² 64,7%
119 – 122 m² 0%
Powyżej 122 m² 11,8%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Osiedle Kurów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
3 izby 30% 221 800 zł 5 633 zł/m²
4 izby 40% 229 000 zł 3 630 zł/m²
6 izb i więcej 30% 440 000 zł 3 746 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Kurów

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Bochnia-9 194 — 97 zł/m²
Bochnia-7 11 — 51 zł/m²

Ceny działek na osiedlu Kurów: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 9 155 zł/m² 110 000 zł 833 m²
Grunty rolne 114 99 zł/m² 100 000 zł 1 112 m²
Wszystkie działki 182 96 zł/m² 105 000 zł 1 192 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Kurów

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 28 1 0 20 7
2026 (do 17.08) 11 2 0 6 3
Razem 2010–2026 270 17 0 205 48

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 450 000 zł (4 221 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale czteroizbowe (40% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Kurów?

Nieruchomości na osiedlu Kurów kosztują średnio około 1 207 429 zł, czyli około 7 139 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Obecnie dostępnych ofert: 88.

Jaki jest przedział cen na osiedlu Kurów?

Oferty zaczynają się od 720 000 zł i sięgają 1 569 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Kurów?

Zazwyczaj oferują około 169 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Kurów?

Średnio wychodzi około 7 139 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Kurów?

Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.