Mamy 34 domy na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Zbąszyń, w cenach od 300 000 zł do 2 590 000 zł, przy średniej cenie 1 203 364 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Zbąszyń według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na obszarze wiejskim gminy Zbąszyń wyniosła 60 000 zł w 2019 roku, na podstawie 7 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 73,2%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 1 246 zł.
Mediana ceny sprzedaży
60 000 zł
2019
Mediana ceny za m²
1 246 zł/m²
2019
Zarejestrowane sprzedaże
7
2019
Ceny w ciągu roku
-73,2%
mediana
Od 2013 roku
-2%
mediana
Wobec mediany gminy
-60%
Zbąszyń: 150 000 zł
Wobec mediany krajowej
-76,4%
Polska: 254 231 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Zbąszyń obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 60 000 zł, czyli 1 246 zł/m², w obserwowanym przedziale od 42 930 zł do 195 506 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 30 000 zł do 230 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 41,1% transakcji zawarto między 52 000 zł a 110 000 zł, a 12,5% przekroczyło 230 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 41,1% sprzedanych lokali ma od 49 do 69 m², a 10,7% przekracza 90 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 60% niższa od mediany gminy (Zbąszyń: 150 000 zł), a od mediany krajowej (254 231 zł) jest o 76,4% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 125 000 zł (2 765 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Zbąszyń rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
125 000 zł |
-46,8% |
2 765 zł/m² |
| 2025 |
2 |
235 000 zł |
-50% |
2 790 zł/m² |
| 2024 |
1 |
470 000 zł |
+62,1% |
6 036 zł/m² |
| 2023 |
3 |
290 000 zł |
+52,6% |
3 018 zł/m² |
| 2022 |
1 |
190 000 zł |
+137,5% |
3 769 zł/m² |
| 2021 |
2 |
80 000 zł |
-23,7% |
1 968 zł/m² |
| 2020 |
2 |
104 823 zł |
+74,7% |
1 127 zł/m² |
| 2019 |
7 |
60 000 zł |
-73,2% |
1 246 zł/m² |
| 2018 |
2 |
224 000 zł |
+64,7% |
2 482 zł/m² |
| 2017 |
4 |
136 000 zł |
+235,8% |
2 168 zł/m² |
| 2016 |
2 |
40 500 zł |
-31,8% |
1 172 zł/m² |
| 2015 |
6 |
59 419 zł |
+5,3% |
1 031 zł/m² |
| 2014 |
7 |
56 429 zł |
-7,8% |
1 252 zł/m² |
| 2013 |
9 |
61 200 zł |
-13,5% |
1 142 zł/m² |
| 2012 |
1 |
70 770 zł |
+134% |
1 369 zł/m² |
| 2011 |
2 |
30 250 zł |
-59,7% |
745 zł/m² |
| 2010 |
1 |
75 000 zł |
— |
1 079 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zbąszyń (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2019) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
60 000 zł |
| Cena za m² |
1 246 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
62,1 m² |
| Typowy przedział |
42 930 – 195 506 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Zbąszyń
Rozkład obliczony na podstawie 56 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 000 zł |
8,9% |
| 30 000 – 52 000 zł |
19,6% |
| 52 000 – 110 000 zł |
41,1% |
| 110 000 – 230 000 zł |
17,9% |
| Powyżej 230 000 zł |
12,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Zbąszyń
Rozkład ceny za m² na podstawie 56 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 660 zł/m² |
10,7% |
| 660 – 960 zł/m² |
17,9% |
| 960 – 2 000 zł/m² |
41,1% |
| 2 000 – 3 000 zł/m² |
19,6% |
| Powyżej 3 000 zł/m² |
10,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Zbąszyń
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
10,7% |
| 35 – 49 m² |
17,9% |
| 49 – 69 m² |
41,1% |
| 69 – 90 m² |
19,6% |
| Powyżej 90 m² |
10,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zbąszyń (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
15,4% |
40 000 zł |
1 276 zł/m² |
| 3 izby |
44,2% |
61 662 zł |
1 358 zł/m² |
| 4 izby |
23,1% |
80 000 zł |
1 840 zł/m² |
| 5 izb |
13,5% |
230 000 zł |
2 811 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,8% |
302 500 zł |
3 148 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Zbąszyń
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Przyprostynia |
258 |
— |
56 zł/m² |
| Nądnia |
212 |
211 500 zł |
58 zł/m² |
| Strzyżewo |
196 |
70 770 zł |
42 zł/m² |
| Nowy Dwór |
158 |
180 000 zł |
49 zł/m² |
| Łomnica |
102 |
130 000 zł |
27 zł/m² |
| Stefanowice |
70 |
— |
9,0 zł/m² |
| Chrośnica |
64 |
50 000 zł |
28 zł/m² |
| Perzyny |
59 |
52 118 zł |
9,8 zł/m² |
| Nowa Wieś Zbąska |
52 |
— |
36 zł/m² |
| Nowa Wieś |
36 |
68 263 zł |
172 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Zbąszyń: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
127 |
80 zł/m² |
80 000 zł |
923 m² |
| Grunty rolne |
585 |
40 zł/m² |
48 000 zł |
1 114 m² |
| Grunty leśne |
7 |
5,8 zł/m² |
269 800 zł |
32 300 m² |
| Wszystkie działki |
720 |
43 zł/m² |
50 000 zł |
1 045 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Zbąszyń
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
109 |
3 |
0 |
78 |
28 |
| 2026 (do 17.08) |
58 |
5 |
0 |
49 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
1 570 |
66 |
0 |
844 |
660 |
Zasadnicza część sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Zbąszyń zamyka się między 42 930 zł a 195 506 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 8,9% nieruchomości sprzedano poniżej 30 000 zł, a 12,5% powyżej 230 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Zbąszyń: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Zbąszyń?
Licz się ze średnią kwotą 1 203 364 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Zbąszyń, czyli około 5 681 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Zbąszyń?
W tej chwili do wyboru są 34 nieruchomości: 10 domów i 1 mieszkanie oraz 23 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Zbąszyń?
Oferty zaczynają się od 300 000 zł i sięgają 2 590 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Zbąszyń?
Zazwyczaj oferują około 212 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 225 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 85 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Zbąszyń?
Średnio wychodzi około 5 681 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 341 zł/m², a dla domów rośnie do 5 732 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Zbąszyń?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.