Domy i mieszkania na sprzedaż Osiedle Zdrojowe

Odkryj 24 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Zdrojowe. Ceny wahają się od 582 932 zł do 2 300 000 zł, a średnia cena to 919 226 zł.

Średnia cena 919 226 zł cena sprzedaży
Przedział cen 582 932–2 300 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 126 m² na nieruchomość
Cena za m² 7 320 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

24 łącznie
63% mieszkania
  • Mieszkania 62,5%
    15 nieruchomości
  • Domy 37,5%
    9 nieruchomości

Ile pokoi

24 łącznie
38% 3 pokoje
  • 1 pokój 16,7%
    4 nieruchomości
  • 2 pokoje 20,8%
    5 nieruchomości
  • 3 pokoje 37,5%
    9 nieruchomości
  • 4 pokoje 4,2%
    1 nieruchomość
  • 5+ pokoi 20,8%
    5 nieruchomości

Przedziały cenowe

24 łącznie
  • 580 000–660 000 zł 37,5%
    9 nieruchomości
  • 665 000–670 000 zł 4,2%
    1 nieruchomość
  • 695 000–825 000 zł 20,8%
    5 nieruchomości
  • 825 000–1 155 000 zł 20,8%
    5 nieruchomości
  • 1 250 000–2 305 000 zł 16,7%
    4 nieruchomości

Przedziały powierzchni

24 łącznie
  • 30–60 m² 41,7%
    10 nieruchomości
  • 60–110 m² 29,2%
    7 nieruchomości
  • 110–240 m² 16,7%
    4 nieruchomości
  • 240–490 m² 12,5%
    3 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 61 m² 233 m²
Cena za metr kwadratowy 12 305 zł/m² 5 133 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na osiedlu Zdrojowe to 24 nieruchomości: 15 mieszkań i 9 domów. Mieszkania stanowią 63% oferty. Pod względem powierzchni mieszkania mają średnio 61 m² (12 305 zł/m²), a domy około 233 m² (5 133 zł/m²).

Mieszkania 3-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 2- i 6-pokojowe.

Z 8 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 667 000 zł rynek osiedla Zdrojowe najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2013–2025 mediana wzrosła o 221%.

Mediana ceny sprzedaży 667 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 11 330 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 8 2025
Ceny w ciągu roku +26,6% mediana
Od 2013 roku +221% mediana
Wobec mediany miejscowości +22,8% Wieliczka: 543 000 zł
Wobec mediany krajowej +48,2% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla osiedla Zdrojowe obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 667 000 zł, czyli 11 330 zł/m², w obserwowanym przedziale od 425 000 zł do 1 564 554 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 210 000 zł do 590 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,5% transakcji zawarto między 300 000 zł a 470 000 zł, a 10,3% przekroczyło 590 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,2% sprzedanych lokali ma od 51 do 66 m², a 10% przekracza 75 m².

Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę miejscowości (Wieliczka: 543 000 zł) o 22,8%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 48,2%.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 506 325 zł i 9 732 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 510 000 zł (9 578 zł/m²) przy 8 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Zdrojowe rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 6 506 325 zł -24,1% 9 732 zł/m²
2025 8 667 000 zł +26,6% 11 330 zł/m²
2024 41 527 000 zł +24,1% 9 226 zł/m²
2023 27 424 500 zł -5,9% 8 673 zł/m²
2022 27 451 000 zł +10,7% 7 997 zł/m²
2021 49 407 280 zł -13,3% 6 123 zł/m²
2020 3 470 000 zł +77,4% 6 829 zł/m²
2019 14 265 000 zł -12,6% 5 101 zł/m²
2018 8 303 274 zł +29,1% 6 283 zł/m²
2017 7 235 000 zł -0,8% 4 371 zł/m²
2016 13 237 000 zł -21,1% 4 412 zł/m²
2015 34 300 500 zł +4,1% 4 935 zł/m²
2014 8 288 696 zł +38,9% 4 560 zł/m²
2013 12 207 788 zł — 4 419 zł/m²
2011 1 380 000 zł +0,4% 6 441 zł/m²
2010 3 378 500 zł — 6 361 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Osiedle Zdrojowe: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 8
Mediana ceny 667 000 zł
Cena za m² 11 330 zł/m²
Mediana powierzchni 61,1 m²
Typowy przedział 425 000 –
1 564 554 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Zdrojowe

Rozkład obliczony na podstawie 261 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 210 000 zł 9,6%
210 000 – 300 000 zł 19,5%
300 000 – 470 000 zł 42,5%
470 000 – 590 000 zł 18%
Powyżej 590 000 zł 10,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Zdrojowe

Rozkład ceny za m² na podstawie 260 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 4 400 zł/m² 9,6%
4 400 – 5 200 zł/m² 18,8%
5 200 – 8 300 zł/m² 44,2%
8 300 – 9 700 zł/m² 15,4%
Powyżej 9 700 zł/m² 11,9%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Zdrojowe

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 39 m² 10%
39 – 51 m² 17,3%
51 – 66 m² 44,2%
66 – 75 m² 18,5%
Powyżej 75 m² 10%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Osiedle Zdrojowe: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1,5% 261 705 zł 9 287 zł/m²
2 izby 31,3% 290 000 zł 6 804 zł/m²
3 izby 54,4% 407 280 zł 6 705 zł/m²
4 izby 9,3% 576 262 zł 7 361 zł/m²
5 izb 2,7% 560 000 zł 9 034 zł/m²
6 izb i więcej 0,8% 740 000 zł 7 997 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Zdrojowe

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Wieliczka 1 177 280 000 zł 171 zł/m²
Siercza 5 — 67 zł/m²

Ceny działek na osiedlu Zdrojowe: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 52 210 zł/m² 271 500 zł 1 128 m²
Grunty rolne 23 158 zł/m² 159 600 zł 1 100 m²
Wszystkie działki 81 186 zł/m² 190 300 zł 1 100 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Zdrojowe

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 35 10 0 6 19
2026 (do 17.08) 17 8 0 2 7
Razem 2010–2026 574 291 0 101 182

W porównaniu z medianą miejscowości (Wieliczka: 543 000 zł) ceny osiedla Zdrojowe są o 22,8% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +48,2%. Od 2013 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +221%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Zdrojowe?

Na zakup nieruchomości na osiedlu Zdrojowe trzeba przeznaczyć średnio 919 226 zł, czyli około 7 320 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Zdrojowe?

Obecnie dostępnych ofert: 24: 15 mieszkań i 9 domów.

Jaki jest przedział cen na osiedlu Zdrojowe?

Znajdziesz tu oferty od 582 932 zł do 2 300 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 126 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 233 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 61 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Zdrojowe:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje40 m²704 186 zł
3 pokoje68 m²675 389 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Wynosi ona około 7 320 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 12 305 zł/m², a dla domów spada do 5 133 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Zdrojowe?

Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 6-pokojowe mieszkanie.