Odkryj 1 159 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Ogrodowe. Ceny wahają się od 487 000 zł do 1 985 000 zł, a średnia cena to 984 594 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Ogrodowe według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na osiedlu Ogrodowe sprzedawano w 2025 roku za medianę 687 368 zł. Typowa nieruchomość: 62,9 m², 3 izby. Ceny zyskały 17,5% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
687 368 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 805 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
17
2025
Ceny w ciągu roku
+17,5%
mediana
Od 2015 roku
+183,6%
mediana
Wobec mediany miejscowości
+26,6%
Wieliczka: 543 000 zł
Wobec mediany krajowej
+52,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Ogrodowe obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 687 368 zł, czyli 10 805 zł/m², w obserwowanym przedziale od 405 200 zł do 922 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 270 000 zł do 720 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 45,5% transakcji zawarto między 290 000 zł a 560 000 zł, a 9,4% przekroczyło 720 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,2% sprzedanych lokali ma od 58 do 66 m², a 5,3% przekracza 130 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę miejscowości (Wieliczka: 543 000 zł) o 26,6%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 52,7%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 8 sprzedaży mieszkań, z medianą 722 500 zł i 11 602 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 693 036 zł (10 994 zł/m²) przy 19 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Ogrodowe rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
8 |
722 500 zł |
+5,1% |
11 602 zł/m² |
| 2025 |
17 |
687 368 zł |
+17,5% |
10 805 zł/m² |
| 2024 |
17 |
585 000 zł |
+12,5% |
9 131 zł/m² |
| 2023 |
47 |
520 000 zł |
+14,1% |
7 225 zł/m² |
| 2022 |
2 |
455 750 zł |
+4,8% |
4 955 zł/m² |
| 2021 |
31 |
435 063 zł |
+17,6% |
6 019 zł/m² |
| 2020 |
5 |
370 000 zł |
+32,1% |
5 345 zł/m² |
| 2019 |
16 |
280 000 zł |
+1,8% |
4 854 zł/m² |
| 2018 |
19 |
275 000 zł |
-3,5% |
4 729 zł/m² |
| 2017 |
18 |
285 000 zł |
— |
4 686 zł/m² |
| 2015 |
7 |
242 400 zł |
— |
4 591 zł/m² |
| 2013 |
3 |
150 000 zł |
— |
2 174 zł/m² |
| 2011 |
1 |
260 000 zł |
— |
2 020 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Ogrodowe: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
17 |
| Mediana ceny |
687 368 zł |
| Cena za m² |
10 805 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
62,9 m² |
| Typowy przedział |
405 200 – 922 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Ogrodowe
Rozkład obliczony na podstawie 191 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 270 000 zł |
9,4% |
| 270 000 – 290 000 zł |
16,8% |
| 290 000 – 560 000 zł |
45,5% |
| 560 000 – 720 000 zł |
18,8% |
| Powyżej 720 000 zł |
9,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Ogrodowe
Rozkład ceny za m² na podstawie 190 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 400 zł/m² |
9,5% |
| 4 400 – 4 900 zł/m² |
20% |
| 4 900 – 7 800 zł/m² |
42,1% |
| 7 800 – 10 000 zł/m² |
18,4% |
| Powyżej 10 000 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Ogrodowe
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 56 m² |
14,7% |
| 56 – 58 m² |
16,8% |
| 58 – 66 m² |
44,2% |
| 66 – 130 m² |
18,9% |
| Powyżej 130 m² |
5,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Ogrodowe: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3% |
468 318 zł |
7 720 zł/m² |
| 2 izby |
7,1% |
394 500 zł |
6 460 zł/m² |
| 3 izby |
47,6% |
434 063 zł |
6 914 zł/m² |
| 4 izby |
35,1% |
324 000 zł |
6 402 zł/m² |
| 5 izb |
6% |
563 140 zł |
4 187 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,2% |
488 000 zł |
3 815 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Ogrodowe: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
106 |
217 zł/m² |
248 000 zł |
1 157 m² |
| Grunty rolne |
33 |
128 zł/m² |
115 920 zł |
1 001 m² |
| Wszystkie działki |
154 |
184 zł/m² |
203 000 zł |
1 016 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Ogrodowe
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
33 |
17 |
0 |
7 |
9 |
| 2026 (do 17.08) |
20 |
9 |
0 |
7 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
538 |
193 |
0 |
195 |
150 |
Zasadnicza część sprzedaży na osiedlu Ogrodowe zamyka się między 405 200 zł a 922 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,4% nieruchomości sprzedano poniżej 270 000 zł, a 9,4% powyżej 720 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Ogrodowe: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Ogrodowe?
Nieruchomości na osiedlu Ogrodowe kosztują średnio około 984 594 zł, czyli około 9 467 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Ogrodowe?
Aktualna oferta to około 1 159 nieruchomości: 13 mieszkań i 7 domów oraz 1 139 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Ogrodowe?
Znajdziesz tu oferty od 487 000 zł do 1 985 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 104 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 156 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 76 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Ogrodowe:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 65 m² | 691 861 zł |
| 4 pokoje | 128 m² | 1 549 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 9 467 zł/m². Dla mieszkań spada do 9 386 zł/m², a dla domów rośnie do 9 541 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Ogrodowe?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.