Kup nieruchomość na terenie Podgórza: 36 nieruchomości w cenach od 199 000 zł do 1 199 000 zł, przy średniej cenie 572 211 zł.
Ceny nieruchomości Podgórza według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Podgórza obejmują 102 sprzedaże mieszkań i domów w 2025 roku, przy medianie ceny 386 250 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 8 292 zł. To o 14,2% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
386 250 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 292 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
102
2025
Ceny w ciągu roku
+0,8%
mediana
Od 2010 roku
+134,1%
mediana
Wobec mediany gminy
-9,2%
Toruń: 425 387 zł
Wobec mediany krajowej
-14,2%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości Podgórza opiera się przede wszystkim na mieszkaniach, które stanowią 86% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 375 000 zł, czyli 8 470 zł/m², w obserwowanym przedziale od 200 000 zł do 591 000 zł. Domy, w mniejszości (12 transakcji w 2025 roku), tworzą osobny segment: mediana 957 550 zł, czyli 5 020 zł/m², w przedziale od 500 000 zł do 1 167 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 510 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 47,6% transakcji zawarto między 200 000 zł a 380 000 zł, a 10,2% przekroczyło 510 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,2% sprzedanych lokali ma od 43 do 60 m², a 10% przekracza 160 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 9,2% niższa od mediany gminy (Toruń: 425 387 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 14,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 43 sprzedaże mieszkań i domów, z medianą 360 000 zł i 8 409 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 350 000 zł (8 536 zł/m²) przy 97 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Podgórza rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
43 |
360 000 zł |
-6,8% |
8 409 zł/m² |
| 2025 |
102 |
386 250 zł |
+0,8% |
8 292 zł/m² |
| 2024 |
117 |
383 000 zł |
+5,5% |
8 191 zł/m² |
| 2023 |
83 |
363 000 zł |
+20,7% |
7 198 zł/m² |
| 2022 |
70 |
300 828 zł |
-9,7% |
6 545 zł/m² |
| 2021 |
121 |
333 000 zł |
-0,6% |
5 714 zł/m² |
| 2020 |
117 |
335 000 zł |
+36,7% |
4 823 zł/m² |
| 2019 |
100 |
245 000 zł |
+11,4% |
4 869 zł/m² |
| 2018 |
81 |
220 000 zł |
+10,6% |
4 071 zł/m² |
| 2017 |
73 |
199 000 zł |
-0,5% |
3 769 zł/m² |
| 2016 |
55 |
200 100 zł |
+22,8% |
3 813 zł/m² |
| 2015 |
52 |
163 000 zł |
-11,9% |
3 235 zł/m² |
| 2014 |
41 |
185 000 zł |
+9,8% |
3 419 zł/m² |
| 2013 |
31 |
168 500 zł |
-5,1% |
3 447 zł/m² |
| 2012 |
24 |
177 500 zł |
-6,1% |
3 760 zł/m² |
| 2011 |
31 |
189 000 zł |
+14,5% |
3 596 zł/m² |
| 2010 |
31 |
165 000 zł |
— |
3 876 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Podgórz: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2025) |
| Sprzedaże |
90 | 12 |
| Mediana ceny |
375 000 zł | 957 550 zł |
| Cena za m² |
8 470 zł/m² | 5 020 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,2 m² | 141,9 m² |
| Typowy przedział |
200 000 – 591 000 zł | 500 000 – 1 167 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Podgórza
Rozkład obliczony na podstawie 1 172 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
9,3% |
| 140 000 – 200 000 zł |
15,7% |
| 200 000 – 380 000 zł |
47,6% |
| 380 000 – 510 000 zł |
17,2% |
| Powyżej 510 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Podgórza
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 010 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 000 zł/m² |
10,3% |
| 3 000 – 4 000 zł/m² |
16,8% |
| 4 000 – 6 900 zł/m² |
44,8% |
| 6 900 – 8 600 zł/m² |
18,1% |
| Powyżej 8 600 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Podgórza
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
9,3% |
| 35 – 43 m² |
18,3% |
| 43 – 60 m² |
43,2% |
| 60 – 160 m² |
19,2% |
| Powyżej 160 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Podgórz: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,6% |
255 257 zł |
7 560 zł/m² |
| 2 izby |
26,6% |
230 000 zł |
6 456 zł/m² |
| 3 izby |
47,1% |
255 000 zł |
5 449 zł/m² |
| 4 izby |
21,3% |
285 000 zł |
5 050 zł/m² |
| 5 izb |
2,9% |
350 000 zł |
3 824 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
155 000 zł |
1 960 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Podgórza
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| Obręb 70 |
617 |
250 000 zł |
242 zł/m² |
| Obręb 63 |
249 |
256 000 zł |
200 zł/m² |
| Obręb 65 |
78 |
295 000 zł |
— |
| Obręb 64 |
64 |
193 000 zł |
— |
| Obręb 75 |
47 |
200 000 zł |
143 zł/m² |
| Obręb 71 |
10 |
240 000 zł |
— |
| Obręb 77 |
4 |
790 000 zł |
— |
| Obręb 73 |
3 |
325 000 zł |
— |
Ceny działek na terenie Podgórza: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
37 |
206 zł/m² |
400 000 zł |
1 199 m² |
| Wszystkie działki |
63 |
194 zł/m² |
356 700 zł |
1 856 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Podgórza
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
141 |
111 |
16 |
4 |
10 |
| 2026 (do 17.08) |
59 |
53 |
1 |
2 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
1 494 |
1 058 |
173 |
92 |
171 |
Podgórz: dom sprzedaje się za medianę 957 550 zł (5 020 zł/m²). Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 375 000 zł (8 470 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (47,1% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Podgórza — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Podgórza?
Nieruchomości na terenie Podgórza kosztują średnio około 572 211 zł, czyli około 8 139 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Podgórza?
Aktualna oferta to około 36 nieruchomości: 32 mieszkania i 4 domy.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Podgórza?
Oferty zaczynają się od 199 000 zł i sięgają 1 199 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 70 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 180 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Podgórza:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 51 m² | 428 201 zł |
| 3 pokoje | 61 m² | 564 590 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Podgórza?
Średnia cena to 8 139 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 057 zł/m², a dla domów spada do 5 829 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Podgórza?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 7-pokojowy dom.