Kup nieruchomość na terenie Koniuchów: 1 293 nieruchomości w cenach od 283 900 zł do 850 000 zł, przy średniej cenie 593 752 zł.
Ceny nieruchomości Koniuchów według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania lub domu na terenie Koniuchów wyniosła 410 000 zł w 2025 roku, na podstawie 97 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 6,5%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 8 823 zł.
Mediana ceny sprzedaży
410 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 823 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
97
2025
Ceny w ciągu roku
+6,5%
mediana
Od 2010 roku
+78,3%
mediana
Wobec mediany gminy
-3,6%
Toruń: 425 387 zł
Wobec mediany krajowej
-8,9%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości Koniuchów opiera się niemal wyłącznie na mieszkaniach, które stanowią 97% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 403 000 zł, czyli 8 844 zł/m², w obserwowanym przedziale od 290 000 zł do 690 800 zł. Domy, zdecydowanie w mniejszości (43 transakcje od 2010 roku), tworzą osobny segment: mediana 390 000 zł, czyli 1 929 zł/m², w przedziale od 26 302 zł do 1 222 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 180 000 zł do 470 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 220 000 zł a 350 000 zł, a 10,2% przekroczyło 470 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44% sprzedanych lokali ma od 41 do 58 m², a 10% przekracza 79 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 3,6% niższa od mediany gminy (Toruń: 425 387 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 8,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 45 sprzedaży mieszkań i domów, z medianą 408 000 zł i 8 940 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 403 000 zł (8 973 zł/m²) przy 88 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Koniuchów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
45 |
408 000 zł |
-0,5% |
8 940 zł/m² |
| 2025 |
97 |
410 000 zł |
+6,5% |
8 823 zł/m² |
| 2024 |
65 |
385 000 zł |
-1,3% |
8 912 zł/m² |
| 2023 |
58 |
390 000 zł |
+16,4% |
7 547 zł/m² |
| 2022 |
70 |
335 000 zł |
-4,3% |
7 595 zł/m² |
| 2021 |
106 |
350 000 zł |
+10,1% |
6 808 zł/m² |
| 2020 |
99 |
318 000 zł |
+17,8% |
6 393 zł/m² |
| 2019 |
120 |
270 000 zł |
+17,4% |
5 376 zł/m² |
| 2018 |
137 |
230 000 zł |
+5% |
4 968 zł/m² |
| 2017 |
106 |
219 000 zł |
+9,5% |
4 691 zł/m² |
| 2016 |
113 |
200 000 zł |
-1,1% |
4 465 zł/m² |
| 2015 |
72 |
202 250 zł |
-11,7% |
4 486 zł/m² |
| 2014 |
61 |
229 000 zł |
+4,7% |
4 498 zł/m² |
| 2013 |
76 |
218 750 zł |
-1,5% |
4 723 zł/m² |
| 2012 |
45 |
222 000 zł |
-8,3% |
4 457 zł/m² |
| 2011 |
67 |
242 000 zł |
+5,2% |
4 995 zł/m² |
| 2010 |
71 |
230 000 zł |
— |
5 025 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Koniuchy: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2010–2025) |
| Sprzedaże |
93 | 43 |
| Mediana ceny |
403 000 zł | 390 000 zł |
| Cena za m² |
8 844 zł/m² | 1 929 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45,4 m² | 220,1 m² |
| Typowy przedział |
290 000 – 690 800 zł | 26 302 – 1 222 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Koniuchów
Rozkład obliczony na podstawie 1 408 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 180 000 zł |
11,5% |
| 180 000 – 220 000 zł |
16,5% |
| 220 000 – 350 000 zł |
43,8% |
| 350 000 – 470 000 zł |
18% |
| Powyżej 470 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Koniuchów
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 365 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 100 zł/m² |
9,5% |
| 4 100 – 4 700 zł/m² |
18,8% |
| 4 700 – 6 800 zł/m² |
43,6% |
| 6 800 – 8 800 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 8 800 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Koniuchów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
11,4% |
| 35 – 41 m² |
16,7% |
| 41 – 58 m² |
44% |
| 58 – 79 m² |
17,9% |
| Powyżej 79 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Koniuchy: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,3% |
177 998 zł |
6 058 zł/m² |
| 2 izby |
17,5% |
215 000 zł |
6 610 zł/m² |
| 3 izby |
52,2% |
250 000 zł |
5 962 zł/m² |
| 4 izby |
20,7% |
320 000 zł |
5 563 zł/m² |
| 5 izb |
7,3% |
425 000 zł |
5 523 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1% |
465 500 zł |
4 382 zł/m² |
Ceny działek na terenie Koniuchów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Wszystkie działki |
5 |
485 zł/m² |
103 000 zł |
481 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Koniuchów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
125 |
98 |
5 |
3 |
19 |
| 2026 (do 17.08) |
77 |
52 |
1 |
1 |
23 |
| Razem 2010–2026 |
1 717 |
1 392 |
56 |
13 |
256 |
W porównaniu z medianą gminy (Toruń: 425 387 zł) ceny Koniuchów są o 3,6% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -8,9%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +78,3%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Koniuchów w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Koniuchów?
Na zakup nieruchomości na terenie Koniuchów trzeba przeznaczyć średnio 593 752 zł, czyli około 9 673 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 1 293 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 283 900 zł do 850 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 61 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 9 673 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Koniuchów?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.