Mamy 89 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Syców, w cenach od 369 000 zł do 1 699 000 zł, przy średniej cenie 649 375 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Syców według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 16 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 259 500 zł rynek obszaru wiejskiego gminy Syców najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2011–2025 mediana wzrosła o 85,4%.
Mediana ceny sprzedaży
259 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 110 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
16
2025
Ceny w ciągu roku
+12,8%
mediana
Od 2011 roku
+85,4%
mediana
Wobec mediany gminy
-16,3%
Syców: 310 000 zł
Wobec mediany krajowej
-42,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Syców obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 259 500 zł, czyli 5 110 zł/m², w obserwowanym przedziale od 142 500 zł do 463 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 52 000 zł do 390 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 47,2% transakcji zawarto między 110 000 zł a 240 000 zł, a 10,1% przekroczyło 390 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,4% sprzedanych lokali ma od 52 do 65 m², a 10,1% przekracza 77 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 16,3% niższa od mediany gminy (Syców: 310 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 42,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 300 000 zł i 5 132 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 404 404 zł (6 560 zł/m²) przy 16 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Syców rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
300 000 zł |
+15,6% |
5 132 zł/m² |
| 2025 |
16 |
259 500 zł |
+12,8% |
5 110 zł/m² |
| 2024 |
12 |
230 000 zł |
+61,4% |
3 893 zł/m² |
| 2023 |
12 |
142 500 zł |
-41,6% |
1 723 zł/m² |
| 2022 |
14 |
244 000 zł |
+6,6% |
3 706 zł/m² |
| 2021 |
36 |
229 000 zł |
+63,6% |
3 666 zł/m² |
| 2020 |
13 |
140 000 zł |
-6,7% |
2 236 zł/m² |
| 2019 |
9 |
150 000 zł |
+20% |
2 028 zł/m² |
| 2018 |
3 |
125 000 zł |
+13,6% |
2 150 zł/m² |
| 2017 |
6 |
110 000 zł |
+16,4% |
1 691 zł/m² |
| 2016 |
8 |
94 500 zł |
-12,1% |
2 018 zł/m² |
| 2015 |
6 |
107 500 zł |
+60,4% |
1 719 zł/m² |
| 2014 |
6 |
67 000 zł |
-43% |
1 476 zł/m² |
| 2013 |
4 |
117 500 zł |
+66,7% |
1 897 zł/m² |
| 2012 |
4 |
70 500 zł |
-49,6% |
1 349 zł/m² |
| 2011 |
5 |
140 000 zł |
— |
1 923 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Syców (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
16 |
| Mediana ceny |
259 500 zł |
| Cena za m² |
5 110 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
60,5 m² |
| Typowy przedział |
142 500 – 463 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Syców
Rozkład obliczony na podstawie 159 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 52 000 zł |
10,1% |
| 52 000 – 110 000 zł |
17% |
| 110 000 – 240 000 zł |
47,2% |
| 240 000 – 390 000 zł |
15,7% |
| Powyżej 390 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Syców
Rozkład ceny za m² na podstawie 159 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 200 zł/m² |
8,8% |
| 1 200 – 1 900 zł/m² |
18,2% |
| 1 900 – 3 800 zł/m² |
44% |
| 3 800 – 5 300 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 5 300 zł/m² |
11,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Syców
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
10,1% |
| 39 – 52 m² |
18,2% |
| 52 – 65 m² |
43,4% |
| 65 – 77 m² |
18,2% |
| Powyżej 77 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Syców (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,4% |
42 500 zł |
1 337 zł/m² |
| 2 izby |
17,2% |
69 000 zł |
2 040 zł/m² |
| 3 izby |
56,6% |
204 500 zł |
3 186 zł/m² |
| 4 izby |
20% |
170 000 zł |
2 860 zł/m² |
| 5 izb |
4,1% |
158 000 zł |
2 148 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,7% |
155 000 zł |
1 472 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Syców
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Stradomia Wierzchnia |
332 |
117 000 zł |
16 zł/m² |
| Wioska |
324 |
— |
39 zł/m² |
| Ślizów |
114 |
— |
22 zł/m² |
| Komorów |
96 |
— |
18 zł/m² |
| Drołtowice |
92 |
134 450 zł |
3,8 zł/m² |
| Nowy Dwór |
83 |
— |
30 zł/m² |
| Działosza |
80 |
— |
22 zł/m² |
| Wielowieś |
70 |
27 000 zł |
27 zł/m² |
| Szczodrów |
57 |
96 000 zł |
4,0 zł/m² |
| Biskupice |
57 |
— |
29 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Syców: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
610 |
34 zł/m² |
59 812 zł |
1 501 m² |
| Grunty rolne |
409 |
4,6 zł/m² |
50 000 zł |
6 070 m² |
| Grunty leśne |
5 |
4,0 zł/m² |
143 324 zł |
35 831 m² |
| Wszystkie działki |
1 067 |
22 zł/m² |
55 000 zł |
2 462 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Syców
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
135 |
17 |
0 |
77 |
41 |
| 2026 (do 17.08) |
24 |
5 |
0 |
11 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
1 827 |
194 |
0 |
1 244 |
389 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 259 500 zł (5 110 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (56,6% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Syców w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Syców?
Licz się ze średnią kwotą 649 375 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Syców, czyli około 4 364 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 89 nieruchomości: 14 domów i 2 mieszkania oraz 73 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Syców?
Znajdziesz tu oferty od 369 000 zł do 1 699 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Syców?
Średnio mają około 149 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 161 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 66 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Syców:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 110 m² | 407 000 zł |
| 4 pokoje | 123 m² | 666 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Syców?
Średnio wychodzi około 4 364 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 348 zł/m², a dla domów spada do 4 247 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Syców?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.