Kup nieruchomość na terenie Twardogóry: 26 nieruchomości w cenach od 149 000 zł do 1 099 000 zł, przy średniej cenie 599 332 zł.
Ceny nieruchomości Twardogóry według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Twardogóry wyniosła 370 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Twardogóra) mediana to 310 000 zł. Zmiana roczna: +8,2%.
Mediana ceny sprzedaży
370 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 447 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
19
2025
Ceny w ciągu roku
+8,2%
mediana
Od 2010 roku
+270%
mediana
Wobec mediany gminy
+19,4%
Twardogóra: 310 000 zł
Wobec mediany krajowej
-17,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Twardogóry obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 370 000 zł, czyli 6 447 zł/m², w obserwowanym przedziale od 227 000 zł do 434 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 85 000 zł do 340 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 47,2% transakcji zawarto między 130 000 zł a 250 000 zł, a 11,4% przekroczyło 340 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,9% sprzedanych lokali ma od 43 do 55 m², a 10,5% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Twardogóra: 310 000 zł) o 19,4%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 17,8% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 320 000 zł (5 627 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Twardogóry rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
312 500 zł |
-15,5% |
6 634 zł/m² |
| 2025 |
19 |
370 000 zł |
+8,2% |
6 447 zł/m² |
| 2024 |
29 |
342 000 zł |
+17,9% |
5 959 zł/m² |
| 2023 |
20 |
290 000 zł |
+10,5% |
5 771 zł/m² |
| 2022 |
12 |
262 500 zł |
+38,2% |
4 692 zł/m² |
| 2021 |
18 |
190 000 zł |
-12,4% |
4 349 zł/m² |
| 2020 |
35 |
217 000 zł |
+29,9% |
4 334 zł/m² |
| 2019 |
18 |
167 000 zł |
+15,2% |
3 765 zł/m² |
| 2018 |
24 |
145 000 zł |
+7,4% |
3 065 zł/m² |
| 2017 |
16 |
135 000 zł |
-11,1% |
2 877 zł/m² |
| 2016 |
29 |
151 908 zł |
+10,7% |
3 411 zł/m² |
| 2015 |
25 |
137 175 zł |
-11,5% |
3 020 zł/m² |
| 2014 |
9 |
155 000 zł |
+29,2% |
2 516 zł/m² |
| 2013 |
8 |
120 000 zł |
-18,9% |
2 759 zł/m² |
| 2012 |
16 |
148 000 zł |
+2,1% |
3 080 zł/m² |
| 2011 |
8 |
145 000 zł |
+45% |
3 132 zł/m² |
| 2010 |
11 |
100 000 zł |
— |
2 273 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Twardogóra: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
19 |
| Mediana ceny |
370 000 zł |
| Cena za m² |
6 447 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,2 m² |
| Typowy przedział |
227 000 – 434 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Twardogóry
Rozkład obliczony na podstawie 299 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 85 000 zł |
9,4% |
| 85 000 – 130 000 zł |
15,7% |
| 130 000 – 250 000 zł |
47,2% |
| 250 000 – 340 000 zł |
16,4% |
| Powyżej 340 000 zł |
11,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Twardogóry
Rozkład ceny za m² na podstawie 296 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 900 zł/m² |
10,1% |
| 1 900 – 2 900 zł/m² |
16,2% |
| 2 900 – 4 700 zł/m² |
45,9% |
| 4 700 – 6 200 zł/m² |
16,9% |
| Powyżej 6 200 zł/m² |
10,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Twardogóry
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
9,8% |
| 35 – 43 m² |
17,9% |
| 43 – 55 m² |
43,9% |
| 55 – 72 m² |
17,9% |
| Powyżej 72 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Twardogóra: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,7% |
95 779 zł |
3 351 zł/m² |
| 2 izby |
22% |
140 893 zł |
3 745 zł/m² |
| 3 izby |
58,4% |
185 000 zł |
4 060 zł/m² |
| 4 izby |
15,2% |
215 000 zł |
3 546 zł/m² |
| 5 izb |
1,7% |
275 000 zł |
2 765 zł/m² |
Ceny działek na terenie Twardogóry: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
45 |
56 zł/m² |
67 000 zł |
1 106 m² |
| Grunty rolne |
53 |
38 zł/m² |
40 000 zł |
1 562 m² |
| Wszystkie działki |
110 |
50 zł/m² |
55 000 zł |
1 452 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Twardogóry
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
45 |
24 |
0 |
9 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
6 |
2 |
0 |
0 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
768 |
394 |
0 |
166 |
208 |
W porównaniu z medianą gminy (Twardogóra: 310 000 zł) ceny Twardogóry są o 19,4% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -17,8%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +270%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Twardogóry w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Twardogóry?
Licz się ze średnią kwotą 599 332 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Twardogóry, czyli około 5 391 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Twardogóry?
Obecnie dostępnych ofert: 26: 14 domów i 8 mieszkań oraz 4 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 149 000 zł do 1 099 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Twardogóry?
Średnia powierzchnia to około 111 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 141 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Twardogóry:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 58 m² | 272 333 zł |
| 4 pokoje | 122 m² | 631 460 zł |
| 5 pokoi | 154 m² | 920 857 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Twardogóry?
Wynosi ona około 5 391 zł/m². Dla mieszkań spada do 5 116 zł/m², a dla domów rośnie do 5 455 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Twardogóry?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.