Mamy 43 nieruchomości na sprzedaż na terenie Sycowa, w cenach od 160 000 zł do 2 700 000 zł, przy średniej cenie 594 186 zł.
Mediana ceny sprzedaży
315 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 504 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
79
2025
Ceny w ciągu roku
+4%
mediana
Od 2011 roku
+133,3%
mediana
Wobec mediany gminy
+1,6%
Syców: 310 000 zł
Wobec mediany krajowej
-30%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Sycowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 315 000 zł, czyli 5 504 zł/m², w obserwowanym przedziale od 129 500 zł do 452 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 90 000 zł do 380 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,5% transakcji zawarto między 140 000 zł a 310 000 zł, a 9% przekroczyło 380 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,6% sprzedanych lokali ma od 48 do 66 m², a 9,4% przekracza 75 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Syców: 310 000 zł) o 1,6%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 30% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 320 000 zł (5 507 zł/m²) przy 23 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Sycowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
320 000 zł |
+1,6% |
6 014 zł/m² |
| 2025 |
79 |
315 000 zł |
+4% |
5 504 zł/m² |
| 2024 |
76 |
303 000 zł |
+23,1% |
4 586 zł/m² |
| 2023 |
32 |
246 167 zł |
— |
4 610 zł/m² |
| 2017 |
2 |
130 000 zł |
-23,5% |
2 222 zł/m² |
| 2016 |
23 |
170 000 zł |
+54,5% |
2 839 zł/m² |
| 2015 |
23 |
110 000 zł |
-21,4% |
2 173 zł/m² |
| 2014 |
19 |
140 000 zł |
+40% |
2 652 zł/m² |
| 2013 |
22 |
100 000 zł |
-23,1% |
2 336 zł/m² |
| 2012 |
21 |
130 000 zł |
-3,7% |
2 793 zł/m² |
| 2011 |
10 |
135 000 zł |
+54,3% |
2 818 zł/m² |
| 2010 |
2 |
87 500 zł |
— |
2 099 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Syców: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
79 |
| Mediana ceny |
315 000 zł |
| Cena za m² |
5 504 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,1 m² |
| Typowy przedział |
129 500 – 452 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Sycowa
Rozkład obliczony na podstawie 310 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 90 000 zł |
9,7% |
| 90 000 – 140 000 zł |
16,8% |
| 140 000 – 310 000 zł |
44,5% |
| 310 000 – 380 000 zł |
20% |
| Powyżej 380 000 zł |
9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Sycowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 310 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 900 zł/m² |
9,4% |
| 1 900 – 2 800 zł/m² |
19% |
| 2 800 – 5 000 zł/m² |
43,5% |
| 5 000 – 6 900 zł/m² |
20,3% |
| Powyżej 6 900 zł/m² |
7,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Sycowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
10,3% |
| 38 – 48 m² |
18,4% |
| 48 – 66 m² |
42,6% |
| 66 – 75 m² |
19,4% |
| Powyżej 75 m² |
9,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Syców: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,3% |
115 000 zł |
4 040 zł/m² |
| 2 izby |
19,3% |
157 500 zł |
3 618 zł/m² |
| 3 izby |
46,9% |
160 000 zł |
3 723 zł/m² |
| 4 izby |
25,6% |
175 000 zł |
3 244 zł/m² |
| 5 izb |
2,4% |
170 000 zł |
2 323 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
60 000 zł |
1 664 zł/m² |
Ceny działek na terenie Sycowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
50 |
43 zł/m² |
31 644 zł |
626 m² |
| Grunty rolne |
86 |
70 zł/m² |
99 250 zł |
1 254 m² |
| Wszystkie działki |
148 |
64 zł/m² |
50 500 zł |
1 124 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Sycowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
206 |
91 |
0 |
48 |
67 |
| 2026 (do 17.08) |
2 |
1 |
0 |
1 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
1 878 |
765 |
0 |
511 |
602 |
W porównaniu z medianą gminy (Syców: 310 000 zł) ceny Sycowa są o 1,6% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -30%. Od 2011 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +133,3%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Sycowa: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Sycowa?
Na zakup nieruchomości na terenie Sycowa trzeba przeznaczyć średnio 594 186 zł, czyli około 5 287 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 43 nieruchomości: 27 mieszkań i 16 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Sycowa?
Znajdziesz tu oferty od 160 000 zł do 2 700 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Sycowa?
Średnia powierzchnia to około 112 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 210 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Sycowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 39 m² | 302 182 zł |
| 3 pokoje | 63 m² | 380 941 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 5 287 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 540 zł/m², a dla domów spada do 4 737 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Sycowa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.