Kup nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Twardogóra: 32 nieruchomości w cenach od 149 000 zł do 2 190 000 zł, przy średniej cenie 761 072 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Twardogóra według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 10 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 185 000 zł rynek obszaru wiejskiego gminy Twardogóra najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2020–2025 mediana wzrosła o 158,4%.
Mediana ceny sprzedaży
185 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 109 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
10
2025
Ceny w ciągu roku
-22,9%
mediana
Od 2020 roku
+158,4%
mediana
Wobec mediany gminy
-40,3%
Twardogóra: 310 000 zł
Wobec mediany krajowej
-58,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Twardogóra obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 185 000 zł, czyli 4 109 zł/m², w obserwowanym przedziale od 50 000 zł do 325 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 240 000 zł (około 83% rynku). W szczegółach: 41,5% transakcji zawarto między 70 000 zł a 150 000 zł, a 10,8% przekroczyło 240 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 40% sprzedanych lokali ma od 41 do 63 m², a 10,8% przekracza 72 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 40,3% niższa od mediany gminy (Twardogóra: 310 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 58,9% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Twardogóra rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
10 |
185 000 zł |
-22,9% |
4 109 zł/m² |
| 2024 |
5 |
240 000 zł |
+45,5% |
4 429 zł/m² |
| 2023 |
4 |
165 000 zł |
+65% |
3 808 zł/m² |
| 2022 |
4 |
100 000 zł |
+42,9% |
2 576 zł/m² |
| 2021 |
7 |
70 000 zł |
-2,2% |
1 784 zł/m² |
| 2020 |
5 |
71 600 zł |
-55,1% |
1 078 zł/m² |
| 2019 |
4 |
159 500 zł |
+145,4% |
2 288 zł/m² |
| 2018 |
4 |
65 000 zł |
+8,3% |
1 199 zł/m² |
| 2017 |
3 |
60 000 zł |
+33,3% |
1 574 zł/m² |
| 2016 |
2 |
45 000 zł |
-40,8% |
1 233 zł/m² |
| 2015 |
2 |
76 000 zł |
-40,4% |
1 762 zł/m² |
| 2014 |
4 |
127 500 zł |
+18,6% |
2 007 zł/m² |
| 2013 |
2 |
107 500 zł |
-23,8% |
1 535 zł/m² |
| 2012 |
4 |
141 000 zł |
+52,4% |
2 043 zł/m² |
| 2011 |
2 |
92 500 zł |
+15,6% |
2 059 zł/m² |
| 2010 |
3 |
80 000 zł |
— |
1 883 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Twardogóra (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
10 |
| Mediana ceny |
185 000 zł |
| Cena za m² |
4 109 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
59,6 m² |
| Typowy przedział |
50 000 – 325 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Twardogóra
Rozkład obliczony na podstawie 65 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
6,2% |
| 50 000 – 70 000 zł |
21,5% |
| 70 000 – 150 000 zł |
41,5% |
| 150 000 – 240 000 zł |
20% |
| Powyżej 240 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Twardogóra
Rozkład ceny za m² na podstawie 65 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 830 zł/m² |
10,8% |
| 830 – 1 500 zł/m² |
15,4% |
| 1 500 – 2 600 zł/m² |
41,5% |
| 2 600 – 4 600 zł/m² |
23,1% |
| Powyżej 4 600 zł/m² |
9,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Twardogóra
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
10,8% |
| 37 – 41 m² |
21,5% |
| 41 – 63 m² |
40% |
| 63 – 72 m² |
16,9% |
| Powyżej 72 m² |
10,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Twardogóra (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
20% |
68 000 zł |
2 531 zł/m² |
| 3 izby |
40% |
83 000 zł |
2 415 zł/m² |
| 4 izby |
27,7% |
127 500 zł |
2 479 zł/m² |
| 5 izb |
9,2% |
157 000 zł |
2 444 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,1% |
105 000 zł |
1 100 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Twardogóra
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Goszcz |
223 |
105 000 zł |
39 zł/m² |
| Grabowno Wielkie |
149 |
— |
7,3 zł/m² |
| Moszyce |
106 |
— |
33 zł/m² |
| Drogoszowice |
90 |
— |
16 zł/m² |
| Dąbrowa |
85 |
— |
30 zł/m² |
| Chełstówek |
66 |
— |
41 zł/m² |
| Sądrożyce |
64 |
— |
28 zł/m² |
| Sosnówka |
58 |
— |
29 zł/m² |
| Drągów |
50 |
— |
13 zł/m² |
| Domasławice |
45 |
— |
9,0 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Twardogóra: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
422 |
37 zł/m² |
50 000 zł |
1 480 m² |
| Grunty rolne |
517 |
9,1 zł/m² |
68 000 zł |
5 407 m² |
| Wszystkie działki |
1 034 |
21 zł/m² |
55 000 zł |
3 000 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Twardogóra
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
105 |
11 |
0 |
80 |
14 |
| 2026 (do 17.08) |
14 |
0 |
0 |
11 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
1 576 |
82 |
0 |
1 228 |
266 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 185 000 zł (4 109 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (40% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Twardogóra: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Twardogóra?
Licz się ze średnią kwotą 761 072 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Twardogóra, czyli około 6 264 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Twardogóra?
Aktualna oferta to około 32 nieruchomości: 23 domy i 9 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Twardogóra?
Oferty zaczynają się od 149 000 zł i sięgają 2 190 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 122 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 146 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Twardogóra:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 58 m² | 272 333 zł |
| 3 pokoje | 84 m² | 365 000 zł |
| 4 pokoje | 122 m² | 631 460 zł |
| 5 pokoi | 164 m² | 1 244 231 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 6 264 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 684 zł/m², a dla domów rośnie do 6 519 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Twardogóra?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.