Odkryj 87 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Supraśl. Ceny wahają się od 430 000 zł do 1 999 000 zł, a średnia cena to 883 247 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Supraśl według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Supraśl zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 426 250 zł (średnia bez wartości skrajnych: 435 385 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 376,9% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
426 250 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 010 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
124
2025
Ceny w ciągu roku
-10,5%
mediana
Od 2021 roku
+93,8%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Supraśl: 426 250 zł
Wobec mediany krajowej
-5,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Supraśl obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 426 250 zł, czyli 9 010 zł/m², w obserwowanym przedziale od 281 020 zł do 660 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 290 000 zł do 630 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 360 000 zł a 510 000 zł, a 10% przekroczyło 630 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,9% sprzedanych lokali ma od 48 do 77 m², a 10,1% przekracza 110 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Supraśl: 426 250 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 5,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 34 sprzedaże mieszkań, z medianą 460 000 zł i 8 219 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 430 700 zł (9 001 zł/m²) przy 145 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Supraśl rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
34 |
460 000 zł |
+7,9% |
8 219 zł/m² |
| 2025 |
124 |
426 250 zł |
-10,5% |
9 010 zł/m² |
| 2024 |
26 |
476 000 zł |
+2,9% |
5 599 zł/m² |
| 2023 |
12 |
462 450 zł |
+8,2% |
5 630 zł/m² |
| 2022 |
8 |
427 500 zł |
+94,3% |
5 048 zł/m² |
| 2021 |
5 |
220 000 zł |
+120% |
3 292 zł/m² |
| 2020 |
3 |
100 000 zł |
-18% |
1 580 zł/m² |
| 2019 |
2 |
122 000 zł |
-6,2% |
2 026 zł/m² |
| 2018 |
1 |
130 000 zł |
— |
2 053 zł/m² |
| 2013 |
1 |
99 900 zł |
-12,8% |
2 595 zł/m² |
| 2012 |
2 |
114 500 zł |
+186,2% |
2 309 zł/m² |
| 2011 |
1 |
40 000 zł |
— |
670 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Supraśl (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
124 |
| Mediana ceny |
426 250 zł |
| Cena za m² |
9 010 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,1 m² |
| Typowy przedział |
281 020 – 660 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Supraśl
Rozkład obliczony na podstawie 219 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 290 000 zł |
11,4% |
| 290 000 – 360 000 zł |
16% |
| 360 000 – 510 000 zł |
43,8% |
| 510 000 – 630 000 zł |
18,7% |
| Powyżej 630 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Supraśl
Rozkład ceny za m² na podstawie 218 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 600 zł/m² |
10,6% |
| 4 600 – 5 600 zł/m² |
17,9% |
| 5 600 – 9 200 zł/m² |
44,5% |
| 9 200 – 10 000 zł/m² |
16,1% |
| Powyżej 10 000 zł/m² |
11% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Supraśl
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
11% |
| 33 – 48 m² |
20,2% |
| 48 – 77 m² |
45,9% |
| 77 – 110 m² |
12,8% |
| Powyżej 110 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Supraśl (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,2% |
242 800 zł |
9 220 zł/m² |
| 2 izby |
25,8% |
337 250 zł |
9 100 zł/m² |
| 3 izby |
33,2% |
474 350 zł |
9 665 zł/m² |
| 4 izby |
21,7% |
469 999 zł |
5 520 zł/m² |
| 5 izb |
12,4% |
530 000 zł |
5 104 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,7% |
647 000 zł |
5 157 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Supraśl
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Sobolewo |
755 |
153 500 zł |
95 zł/m² |
| Ciasne |
230 |
— |
91 zł/m² |
| Henrykowo |
187 |
— |
75 zł/m² |
| Karakule |
75 |
— |
217 zł/m² |
| Sowlany |
71 |
— |
300 zł/m² |
| Grabówka |
66 |
— |
344 zł/m² |
| Ogrodniczki |
45 |
— |
189 zł/m² |
| Sokołda |
40 |
— |
38 zł/m² |
| Woronicze - Międzyrzecze |
39 |
— |
14 zł/m² |
| Zaścianki |
33 |
527 500 zł |
288 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Supraśl: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
815 |
94 zł/m² |
130 000 zł |
1 200 m² |
| Grunty rolne |
996 |
71 zł/m² |
110 000 zł |
1 456 m² |
| Grunty leśne |
53 |
17 zł/m² |
23 000 zł |
900 m² |
| Wszystkie działki |
1 873 |
84 zł/m² |
119 750 zł |
1 301 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Supraśl
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
480 |
127 |
0 |
181 |
172 |
| 2026 (do 17.08) |
177 |
34 |
0 |
74 |
69 |
| Razem 2010–2026 |
2 985 |
222 |
0 |
2 118 |
645 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 426 250 zł (9 010 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (33,2% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Supraśl
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Supraśl?
Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Supraśl trzeba przeznaczyć średnio 883 247 zł, czyli około 5 682 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 87 nieruchomości: 76 domów i 11 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Supraśl?
Znajdziesz tu oferty od 430 000 zł do 1 999 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 155 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 167 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 73 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Supraśl:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 58 m² | 649 125 zł |
| 3 pokoje | 72 m² | 619 846 zł |
| 4 pokoje | 127 m² | 813 682 zł |
| 5 pokoi | 163 m² | 964 958 zł |
| 6 pokoi | 225 m² | 1 050 286 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Supraśl?
Wynosi ona około 5 682 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 861 zł/m², a dla domów spada do 5 545 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Supraśl?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.