Mamy 824 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Rzepnik, w cenach od 449 000 zł do 798 000 zł, przy średniej cenie 656 100 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Rzepnik według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny osiedla Rzepnik oscylowały w 2025 roku wokół 700 000 zł (mediana). To około 13 193 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 83,9% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
700 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
13 193 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
9
2025
Ceny w ciągu roku
+19,7%
mediana
Od 2018 roku
+101,4%
mediana
Wobec mediany miejscowości
+35,9%
Skawina: 515 000 zł
Wobec mediany krajowej
+55,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Rzepnik obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 700 000 zł, czyli 13 193 zł/m², w obserwowanym przedziale od 423 600 zł do 1 060 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 170 000 zł do 430 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 42,4% transakcji zawarto między 220 000 zł a 290 000 zł, a 10,7% przekroczyło 430 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 38,8% sprzedanych lokali ma od 38 do 50 m², a 10,5% przekracza 63 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę miejscowości (Skawina: 515 000 zł) o 35,9%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 55,6%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 700 000 zł (13 569 zł/m²) przy 7 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Rzepnik rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
580 000 zł |
-17,1% |
13 690 zł/m² |
| 2025 |
9 |
700 000 zł |
+19,7% |
13 193 zł/m² |
| 2024 |
8 |
585 000 zł |
+20,6% |
8 437 zł/m² |
| 2023 |
10 |
485 000 zł |
+15,1% |
11 396 zł/m² |
| 2022 |
8 |
421 500 zł |
+40,5% |
9 925 zł/m² |
| 2021 |
35 |
300 000 zł |
+12,1% |
6 201 zł/m² |
| 2020 |
134 |
267 702 zł |
+24% |
5 799 zł/m² |
| 2019 |
139 |
215 904 zł |
-37,9% |
5 079 zł/m² |
| 2018 |
8 |
347 500 zł |
-13,1% |
4 514 zł/m² |
| 2017 |
3 |
400 000 zł |
+61,9% |
4 285 zł/m² |
| 2016 |
1 |
247 000 zł |
+23,5% |
4 013 zł/m² |
| 2015 |
1 |
200 000 zł |
-11,1% |
3 252 zł/m² |
| 2014 |
1 |
225 000 zł |
— |
3 629 zł/m² |
| 2011 |
1 |
225 000 zł |
+87,5% |
3 629 zł/m² |
| 2010 |
1 |
120 000 zł |
— |
844 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Rzepnik: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
9 |
| Mediana ceny |
700 000 zł |
| Cena za m² |
13 193 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,8 m² |
| Typowy przedział |
423 600 – 1 060 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Rzepnik
Rozkład obliczony na podstawie 363 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 170 000 zł |
11,3% |
| 170 000 – 220 000 zł |
16,5% |
| 220 000 – 290 000 zł |
42,4% |
| 290 000 – 430 000 zł |
19% |
| Powyżej 430 000 zł |
10,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Rzepnik
Rozkład ceny za m² na podstawie 361 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 700 zł/m² |
10,5% |
| 4 700 – 5 100 zł/m² |
16,1% |
| 5 100 – 6 100 zł/m² |
46% |
| 6 100 – 8 700 zł/m² |
17,7% |
| Powyżej 8 700 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Rzepnik
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
11,9% |
| 31 – 38 m² |
21,3% |
| 38 – 50 m² |
38,8% |
| 50 – 63 m² |
17,5% |
| Powyżej 63 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Rzepnik: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,7% |
162 246 zł |
7 132 zł/m² |
| 2 izby |
54,2% |
241 600 zł |
6 424 zł/m² |
| 3 izby |
35,8% |
264 843 zł |
5 822 zł/m² |
| 4 izby |
5,6% |
382 397 zł |
5 360 zł/m² |
| 5 izb |
0,3% |
500 000 zł |
5 256 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,5% |
450 000 zł |
5 291 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Rzepnik: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
136 |
135 zł/m² |
204 400 zł |
1 825 m² |
| Grunty rolne |
119 |
131 zł/m² |
200 000 zł |
2 055 m² |
| Wszystkie działki |
319 |
134 zł/m² |
184 500 zł |
1 825 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Rzepnik
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
28 |
9 |
0 |
14 |
5 |
| 2026 (do 17.08) |
27 |
5 |
0 |
18 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
949 |
364 |
0 |
445 |
140 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 700 000 zł (13 193 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale dwuizbowe (54,2% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości osiedla Rzepnik w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Rzepnik?
Licz się ze średnią kwotą 656 100 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Rzepnik, czyli około 12 966 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Rzepnik?
Obecnie dostępnych ofert: 824.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 449 000 zł do 798 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Rzepnik?
Zazwyczaj oferują około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Rzepnik:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 41 m² | 579 500 zł |
| 3 pokoje | 66 m² | 771 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Rzepnik?
Średnio wychodzi około 12 966 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Rzepnik?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowe mieszkanie.