Domy i mieszkania na sprzedaż Osiedle Przemysłowe

Mamy 228 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Przemysłowe, w cenach od 548 000 zł do 570 000 zł, przy średniej cenie 559 000 zł.

226 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Przemysłowe

Średnia cena 559 000 zł cena sprzedaży
Przedział cen 548 000–570 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 80 m² na nieruchomość
Cena za m² 6 988 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

2 łącznie
50% domy
  • Mieszkania 50,0%
    1 nieruchomość
  • Domy 50,0%
    1 nieruchomość

Ile pokoi

2 łącznie
50% 3 pokoje
  • 3 pokoje 50,0%
    1 nieruchomość
  • 4 pokoje 50,0%
    1 nieruchomość

Przedziały cenowe

2 łącznie
  • 545 000–550 000 zł 50,0%
    1 nieruchomość
  • 570 000–575 000 zł 50,0%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

2 łącznie
  • 70–80 m² 50,0%
    1 nieruchomość
  • 80–90 m² 50,0%
    1 nieruchomość

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 79 m² 81 m²
Cena za metr kwadratowy 6 937 zł/m² 7 037 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na osiedlu Przemysłowe to 228 nieruchomości. Pod względem powierzchni domy mają średnio 81 m² (7 037 zł/m²), a mieszkania około 79 m² (6 937 zł/m²).

Domy 4-pokojowe dominują.

Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na osiedlu Przemysłowe sprzedawano w 2023 roku za medianę 340 000 zł. Typowa nieruchomość: 47,7 m², 3 izby. Ceny zyskały 23,6% w ciągu roku.

Mediana ceny sprzedaży 340 000 zł 2023
Mediana ceny za m² 8 515 zł/m² 2023
Zarejestrowane sprzedaże 5 2023
Ceny w ciągu roku +23,6% mediana
Od 2013 roku +106,1% mediana
Wobec mediany miejscowości -15% Skawina: 400 000 zł
Wobec mediany krajowej -10,3% Polska: 379 000 zł

Statystyki dla osiedla Przemysłowe obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 340 000 zł, czyli 8 515 zł/m², w obserwowanym przedziale od 291 200 zł do 430 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 360 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 45,5% transakcji zawarto między 150 000 zł a 270 000 zł, a 10,9% przekroczyło 360 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 10,9% sprzedanych lokali ma od 46 do 48 m², a 10,9% przekracza 52 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 15% niższa od mediany miejscowości (Skawina: 400 000 zł), a od mediany krajowej (379 000 zł) jest o 10,3% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Przemysłowe rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 2 386 000 zł — 7 698 zł/m²
2024 3 380 000 zł +11,8% 7 440 zł/m²
2023 5 340 000 zł +23,6% 8 515 zł/m²
2022 3 275 000 zł +43,8% 5 684 zł/m²
2021 6 191 250 zł — 4 015 zł/m²
2019 7 160 000 zł -5,9% 4 183 zł/m²
2018 5 170 000 zł +13,3% 3 282 zł/m²
2017 7 150 000 zł -11,2% 3 617 zł/m²
2016 3 169 000 zł -10,6% 3 492 zł/m²
2015 2 189 000 zł +26% 3 963 zł/m²
2014 2 150 000 zł -9,1% 3 887 zł/m²
2013 7 165 000 zł +7,1% 3 824 zł/m²
2012 1 154 000 zł -17,4% 5 154 zł/m²
2011 2 186 500 zł — 3 838 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Osiedle Przemysłowe: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2023)
Sprzedaże 5
Mediana ceny 340 000 zł
Cena za m² 8 515 zł/m²
Mediana powierzchni 47,7 m²
Typowy przedział 291 200 –
430 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Przemysłowe

Rozkład obliczony na podstawie 55 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 110 000 zł 10,9%
110 000 – 150 000 zł 14,5%
150 000 – 270 000 zł 45,5%
270 000 – 360 000 zł 18,2%
Powyżej 360 000 zł 10,9%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Przemysłowe

Rozkład ceny za m² na podstawie 55 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 800 zł/m² 9,1%
2 800 – 3 500 zł/m² 21,8%
3 500 – 5 400 zł/m² 40%
5 400 – 7 400 zł/m² 16,4%
Powyżej 7 400 zł/m² 12,7%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Przemysłowe

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 30 m² 21,8%
30 – 46 m² 14,5%
46 – 48 m² 10,9%
48 – 52 m² 41,8%
Powyżej 52 m² 10,9%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Osiedle Przemysłowe: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1,9% 154 000 zł 5 154 zł/m²
2 izby 27,8% 165 000 zł 4 763 zł/m²
3 izby 63% 188 500 zł 4 809 zł/m²
4 izby 5,6% 300 000 zł 3 793 zł/m²
5 izb 1,9% 240 000 zł 2 648 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Przemysłowe

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Skawina 188 175 000 zł 105 zł/m²
Kopanka 3 — —

Ceny działek na osiedlu Przemysłowe: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 26 104 zł/m² 184 750 zł 2 138 m²
Grunty rolne 24 101 zł/m² 117 675 zł 1 228 m²
Wszystkie działki 79 103 zł/m² 185 000 zł 2 153 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Przemysłowe

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 17 0 0 12 5
2026 (do 17.08) 5 2 0 2 1
Razem 2010–2026 273 76 0 109 88

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 340 000 zł (8 515 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (63% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Przemysłowe?

Licz się ze średnią kwotą 559 000 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Przemysłowe, czyli około 6 988 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Aktualna oferta to około 228 nieruchomości: 1 dom i 1 mieszkanie oraz 226 innych nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Oferty zaczynają się od 548 000 zł i sięgają 570 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Przemysłowe?

Średnio mają około 80 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 81 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 79 m².

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Przemysłowe?

Średnia cena to 6 988 zł/m². Dla mieszkań spada do 6 937 zł/m², a dla domów rośnie do 7 037 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Przemysłowe?

Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowe mieszkanie.