Mamy 27 nieruchomości na sprzedaż na terenie Muszyny, w cenach od 350 000 zł do 2 100 000 zł, przy średniej cenie 1 047 667 zł.
Ceny nieruchomości Muszyny według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Muszyny sprzedawano w 2025 roku za medianę 372 960 zł. Typowa nieruchomość: 35,3 m², 3 izby. Ceny zyskały 58,7% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
372 960 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 000 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
11
2025
Ceny w ciągu roku
+58,7%
mediana
Od 2010 roku
+148,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
+0,8%
Nowosądecki: 370 000 zł
Wobec mediany krajowej
-17,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Muszyny obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 372 960 zł, czyli 10 000 zł/m², w obserwowanym przedziale od 226 250 zł do 579 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 81 000 zł do 340 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 45,2% transakcji zawarto między 150 000 zł a 210 000 zł, a 11% przekroczyło 340 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,5% sprzedanych lokali ma od 38 do 50 m², a 11% przekracza 63 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Nowosądecki: 370 000 zł) o 0,8%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 17,1% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 322 520 zł (11 000 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Muszyny rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
11 |
372 960 zł |
+58,7% |
10 000 zł/m² |
| 2024 |
2 |
235 000 zł |
+2,7% |
5 490 zł/m² |
| 2023 |
4 |
228 750 zł |
+25,3% |
4 541 zł/m² |
| 2022 |
4 |
182 500 zł |
+1,4% |
5 059 zł/m² |
| 2021 |
7 |
180 000 zł |
-5,3% |
4 375 zł/m² |
| 2020 |
8 |
190 000 zł |
+5,6% |
4 431 zł/m² |
| 2019 |
5 |
180 000 zł |
+2,1% |
3 885 zł/m² |
| 2018 |
6 |
176 250 zł |
+80,8% |
3 988 zł/m² |
| 2017 |
4 |
97 500 zł |
-27,8% |
3 092 zł/m² |
| 2016 |
3 |
135 000 zł |
+0,7% |
2 741 zł/m² |
| 2015 |
2 |
134 000 zł |
-16,2% |
3 328 zł/m² |
| 2014 |
3 |
160 000 zł |
+4,6% |
2 638 zł/m² |
| 2013 |
1 |
153 000 zł |
+18,6% |
3 911 zł/m² |
| 2012 |
4 |
129 000 zł |
-6,2% |
2 321 zł/m² |
| 2011 |
2 |
137 500 zł |
-8,3% |
4 331 zł/m² |
| 2010 |
7 |
150 000 zł |
— |
3 775 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Muszyna: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
11 |
| Mediana ceny |
372 960 zł |
| Cena za m² |
10 000 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
35,3 m² |
| Typowy przedział |
226 250 – 579 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Muszyny
Rozkład obliczony na podstawie 73 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 81 000 zł |
11% |
| 81 000 – 150 000 zł |
16,4% |
| 150 000 – 210 000 zł |
45,2% |
| 210 000 – 340 000 zł |
16,4% |
| Powyżej 340 000 zł |
11% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Muszyny
Rozkład ceny za m² na podstawie 73 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 700 zł/m² |
11% |
| 1 700 – 3 200 zł/m² |
19,2% |
| 3 200 – 4 700 zł/m² |
39,7% |
| 4 700 – 9 700 zł/m² |
19,2% |
| Powyżej 9 700 zł/m² |
11% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Muszyny
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
11% |
| 30 – 38 m² |
19,2% |
| 38 – 50 m² |
42,5% |
| 50 – 63 m² |
16,4% |
| Powyżej 63 m² |
11% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Muszyna: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
8,3% |
105 000 zł |
4 043 zł/m² |
| 3 izby |
66,7% |
180 000 zł |
4 293 zł/m² |
| 4 izby |
18,8% |
200 000 zł |
3 478 zł/m² |
| 5 izb |
4,2% |
180 000 zł |
1 548 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,1% |
380 000 zł |
3 423 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Muszyny
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Muszyna |
465 |
180 000 zł |
35 zł/m² |
| Powroźnik |
135 |
— |
54 zł/m² |
| Żegiestów |
104 |
322 520 zł |
17 zł/m² |
| Złockie |
87 |
— |
74 zł/m² |
| Szczawnik |
75 |
— |
57 zł/m² |
| Andrzejówka |
41 |
— |
26 zł/m² |
| Milik |
37 |
— |
9,3 zł/m² |
| Jastrzębik |
34 |
— |
42 zł/m² |
| Dubne |
32 |
— |
2,2 zł/m² |
| Leluchów |
10 |
— |
16 zł/m² |
Ceny działek na terenie Muszyny: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
20 |
136 zł/m² |
95 155 zł |
694 m² |
| Grunty rolne |
602 |
34 zł/m² |
60 000 zł |
1 674 m² |
| Grunty leśne |
16 |
5,2 zł/m² |
22 000 zł |
7 616 m² |
| Wszystkie działki |
792 |
35 zł/m² |
60 000 zł |
1 655 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Muszyny
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Muszyna |
288 |
37 zł/m² |
50 000 zł |
| Muszyna (obszar wiejski) |
504 |
33 zł/m² |
69 500 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Muszyny
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
79 |
12 |
0 |
54 |
13 |
| 2026 (do 17.08) |
1 |
0 |
0 |
0 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
1 964 |
118 |
0 |
1 285 |
561 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Muszyny: 35,3 m², 3 izby, za 372 960 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Muszyny w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Muszyny?
Nieruchomości na terenie Muszyny kosztują średnio około 1 047 667 zł, czyli około 4 329 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Muszyny?
W tej chwili do wyboru są 27 nieruchomości: 22 domy i 5 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na terenie Muszyny?
Oferty zaczynają się od 350 000 zł i sięgają 2 100 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Muszyny?
Średnio mają około 242 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 288 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 41 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Muszyny:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 41 m² | 465 000 zł |
| 4 pokoje | 180 m² | 944 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Muszyny?
Wynosi ona około 4 329 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 232 zł/m², a dla domów spada do 4 103 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Muszyny?
Zdecydowanym faworytem jest 8-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.