Znajdź 212 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Muszyna, w cenach między 599 000 zł a 2 100 000 zł, przy średniej cenie 1 116 417 zł.
Mediana ceny sprzedaży
352 440 zł
2025
Mediana ceny za m²
12 000 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Wobec mediany gminy
-5,5%
Muszyna: 372 960 zł
Wobec mediany krajowej
-21,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Muszyna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 352 440 zł, czyli 12 000 zł/m², w obserwowanym przedziale od 280 710 zł do 576 960 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 82 000 zł do 570 000 zł (około 80% rynku).
Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 29,4 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 5,5% niższa od mediany gminy (Muszyna: 372 960 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 21,7% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 352 440 zł (12 000 zł/m²) przy 7 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Muszyna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
7 |
352 440 zł |
— |
12 000 zł/m² |
| 2017 |
1 |
12 000 zł |
— |
265 zł/m² |
| 2010 |
2 |
145 000 zł |
— |
2 754 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Muszyna (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
352 440 zł |
| Cena za m² |
12 000 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
29,4 m² |
| Typowy przedział |
280 710 – 576 960 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Muszyna
Rozkład obliczony na podstawie 10 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 82 000 zł |
10% |
| 82 000 – 240 000 zł |
20% |
| 240 000 – 360 000 zł |
40% |
| 360 000 – 570 000 zł |
20% |
| Powyżej 570 000 zł |
10% |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Muszyna
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Powroźnik |
135 |
— |
54 zł/m² |
| Żegiestów |
104 |
322 520 zł |
17 zł/m² |
| Złockie |
87 |
— |
74 zł/m² |
| Szczawnik |
75 |
— |
57 zł/m² |
| Andrzejówka |
41 |
— |
26 zł/m² |
| Milik |
37 |
— |
9,3 zł/m² |
| Jastrzębik |
34 |
— |
42 zł/m² |
| Dubne |
32 |
— |
2,2 zł/m² |
| Leluchów |
10 |
— |
16 zł/m² |
| Wojkowa |
5 |
— |
2,3 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Muszyna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
14 |
143 zł/m² |
95 155 zł |
694 m² |
| Grunty rolne |
373 |
30 zł/m² |
60 000 zł |
2 256 m² |
| Grunty leśne |
10 |
8,8 zł/m² |
27 500 zł |
6 136 m² |
| Wszystkie działki |
504 |
33 zł/m² |
69 500 zł |
2 095 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Muszyna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
51 |
7 |
0 |
42 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
1 089 |
19 |
0 |
810 |
260 |
Typowa nieruchomość sprzedana na obszarze wiejskim gminy Muszyna: 29,4 m², za 352 440 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Muszyna: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Muszyna?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Muszyna kosztują średnio około 1 116 417 zł, czyli około 3 784 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Muszyna?
Obecnie dostępnych ofert: 212: 10 domów i 2 mieszkania oraz 200 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Muszyna?
Oferty zaczynają się od 599 000 zł i sięgają 2 100 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Muszyna?
Zazwyczaj oferują około 295 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 345 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 46 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Muszyna?
Wynosi ona około 3 784 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 13 022 zł/m², a dla domów spada do 3 538 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Muszyna?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.