Porównaj 38 nieruchomości na sprzedaż na terenie Muszyny — średnia cena to 992 667 zł, a ceny sięgają od 350 000 zł do 1 699 000 zł.
Mediana ceny sprzedaży
180 000 zł
2021
Mediana ceny za m²
4 375 zł/m²
2021
Zarejestrowane sprzedaże
7
2021
Ceny w ciągu roku
-5,3%
mediana
Od 2010 roku
+20%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Muszyna: 180 000 zł
Wobec mediany krajowej
-43,8%
Polska: 320 000 zł
Statystyki dla Muszyny obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 180 000 zł, czyli 4 375 zł/m², w obserwowanym przedziale od 76 000 zł do 225 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 81 000 zł do 240 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 42,9% transakcji zawarto między 150 000 zł a 200 000 zł, a 9,5% przekroczyło 240 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,4% sprzedanych lokali ma od 38 do 50 m², a 11,1% przekracza 64 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Muszyna: 180 000 zł), a od mediany krajowej (320 000 zł) jest o 43,8% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Muszyny rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
4 |
425 000 zł |
+80,9% |
6 752 zł/m² |
| 2024 |
2 |
235 000 zł |
+2,7% |
5 490 zł/m² |
| 2023 |
4 |
228 750 zł |
+25,3% |
4 541 zł/m² |
| 2022 |
4 |
182 500 zł |
+1,4% |
5 059 zł/m² |
| 2021 |
7 |
180 000 zł |
-5,3% |
4 375 zł/m² |
| 2020 |
8 |
190 000 zł |
+5,6% |
4 431 zł/m² |
| 2019 |
5 |
180 000 zł |
+2,1% |
3 885 zł/m² |
| 2018 |
6 |
176 250 zł |
+60,2% |
3 988 zł/m² |
| 2017 |
3 |
110 000 zł |
-18,5% |
3 175 zł/m² |
| 2016 |
3 |
135 000 zł |
+0,7% |
2 741 zł/m² |
| 2015 |
2 |
134 000 zł |
-16,2% |
3 328 zł/m² |
| 2014 |
3 |
160 000 zł |
+4,6% |
2 638 zł/m² |
| 2013 |
1 |
153 000 zł |
+18,6% |
3 911 zł/m² |
| 2012 |
4 |
129 000 zł |
-6,2% |
2 321 zł/m² |
| 2011 |
2 |
137 500 zł |
-8,3% |
4 331 zł/m² |
| 2010 |
5 |
150 000 zł |
— |
3 775 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Muszyna: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2021) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
180 000 zł |
| Cena za m² |
4 375 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,4 m² |
| Typowy przedział |
76 000 – 225 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Muszyny
Rozkład obliczony na podstawie 63 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 81 000 zł |
11,1% |
| 81 000 – 150 000 zł |
17,5% |
| 150 000 – 200 000 zł |
42,9% |
| 200 000 – 240 000 zł |
19% |
| Powyżej 240 000 zł |
9,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Muszyny
Rozkład ceny za m² na podstawie 63 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 800 zł/m² |
11,1% |
| 1 800 – 3 200 zł/m² |
20,6% |
| 3 200 – 4 500 zł/m² |
39,7% |
| 4 500 – 5 100 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 5 100 zł/m² |
11,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Muszyny
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
12,7% |
| 36 – 38 m² |
14,3% |
| 38 – 50 m² |
44,4% |
| 50 – 64 m² |
17,5% |
| Powyżej 64 m² |
11,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Muszyna: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
8,5% |
105 000 zł |
4 043 zł/m² |
| 3 izby |
68,1% |
180 000 zł |
4 293 zł/m² |
| 4 izby |
17% |
212 500 zł |
3 879 zł/m² |
| 5 izb |
4,3% |
180 000 zł |
1 548 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,1% |
380 000 zł |
3 423 zł/m² |
Ceny działek na terenie Muszyny: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
6 |
136 zł/m² |
87 500 zł |
672 m² |
| Grunty rolne |
229 |
40 zł/m² |
50 000 zł |
1 148 m² |
| Grunty leśne |
6 |
4,4 zł/m² |
22 000 zł |
8 911 m² |
| Wszystkie działki |
288 |
37 zł/m² |
50 000 zł |
1 170 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Muszyny
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
28 |
5 |
0 |
12 |
11 |
| 2026 (do 17.08) |
1 |
0 |
0 |
0 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
875 |
99 |
0 |
475 |
301 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Muszyny: 47,4 m², 3 izby, za 180 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Muszyny: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Muszyny?
Na zakup nieruchomości na terenie Muszyny trzeba przeznaczyć średnio 992 667 zł, czyli około 4 972 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Muszyny?
Aktualna oferta to około 38 nieruchomości: 12 domów i 3 mieszkania oraz 23 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Muszyny?
Ceny wahają się od około 350 000 zł do 1 699 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Muszyny?
Zazwyczaj oferują około 200 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 240 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 38 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Muszyny?
Średnio wychodzi około 4 972 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 800 zł/m², a dla domów spada do 4 779 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Muszyny?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 8-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.