Domy i mieszkania na sprzedaż Piwniczna-Zdrój

Porównaj 36 nieruchomości na sprzedaż na terenie Piwnicznej-Zdroju — średnia cena to 417 250 zł, a ceny sięgają od 270 000 zł do 660 000 zł.

32 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Piwnicznej-Zdroju

Średnia cena 417 250 zł cena sprzedaży
Przedział cen 270 000–660 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 92 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 548 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

4 łącznie
75% domy
  • Mieszkania 25,0%
    1 nieruchomość
  • Domy 75,0%
    3 nieruchomości

Ile pokoi

4 łącznie
50% 3 pokoje
  • 2 pokoje 25,0%
    1 nieruchomość
  • 3 pokoje 50,0%
    2 nieruchomości
  • 5+ pokoi 25,0%
    1 nieruchomość

Przedziały cenowe

4 łącznie
  • 270 000–275 000 zł 25,0%
    1 nieruchomość
  • 295 000–300 000 zł 25,0%
    1 nieruchomość
  • 440 000–445 000 zł 25,0%
    1 nieruchomość
  • 660 000–665 000 zł 25,0%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

4 łącznie
  • 30–40 m² 25,0%
    1 nieruchomość
  • 60–70 m² 25,0%
    1 nieruchomość
  • 70–80 m² 25,0%
    1 nieruchomość
  • 200–210 m² 25,0%
    1 nieruchomość

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 60 m² 102 m²
Cena za metr kwadratowy 7 333 zł/m² 4 003 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Piwnicznej-Zdroju sięga 36 nieruchomości. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 102 m² i 4 003 zł/m², a mieszkania wokół 60 m² i 7 333 zł/m².

Domy 2-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 3- i 5-pokojowe.

Mediana ceny sprzedaży na terenie Piwnicznej-Zdroju wyniosła 14 362 zł w 2013 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Nowosądecki) mediana to 171 400 zł.

Mediana ceny sprzedaży 14 362 zł 2013
Mediana ceny za m² 100 zł/m² 2013
Zarejestrowane sprzedaże 5 2013
Wobec mediany powiatu -91,6% Nowosądecki: 171 400 zł
Wobec mediany krajowej -92,5% Polska: 192 000 zł

Statystyki dla Piwnicznej-Zdroju obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 14 362 zł, czyli 100 zł/m², w obserwowanym przedziale od 14 237 zł do 26 203 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 14 000 zł do 260 000 zł (około 83% rynku).

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale pięcioizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 144,6 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 91,6% niższa od mediany powiatu (Nowosądecki: 171 400 zł), a od mediany krajowej (192 000 zł) jest o 92,5% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Piwnicznej-Zdroju rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2025 1 450 000 zł +114,3% 2 781 zł/m²
2024 4 210 000 zł — 4 384 zł/m²
2022 2 90 000 zł — 1 084 zł/m²
2020 4 170 000 zł -38,2% 2 773 zł/m²
2019 1 275 000 zł — 2 526 zł/m²
2014 1 120 000 zł +735,5% 2 439 zł/m²
2013 5 14 362 zł — 100 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Piwniczna-Zdrój: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2013)
Sprzedaże 5
Mediana ceny 14 362 zł
Cena za m² 100 zł/m²
Mediana powierzchni 144,6 m²
Typowy przedział 14 237 –
26 203 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Piwnicznej-Zdroju

Rozkład obliczony na podstawie 18 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 14 000 zł 0%
14 000 – 53 000 zł 27,8%
53 000 – 190 000 zł 44,4%
190 000 – 260 000 zł 11,1%
Powyżej 260 000 zł 16,7%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Piwnicznej-Zdroju

Rozkład ceny za m² na podstawie 18 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 99 zł/m² 11,1%
99 – 430 zł/m² 16,7%
430 – 2 900 zł/m² 44,4%
2 900 – 4 300 zł/m² 16,7%
Powyżej 4 300 zł/m² 11,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Piwnicznej-Zdroju

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 45 m² 16,7%
45 – 50 m² 16,7%
50 – 140 m² 33,3%
140 – 150 m² 27,8%
Powyżej 150 m² 5,6%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Piwniczna-Zdrój: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 5,9% 180 000 zł 6 224 zł/m²
3 izby 17,6% 175 000 zł 2 495 zł/m²
4 izby 23,5% 112 500 zł 2 635 zł/m²
5 izb 41,2% 29 153 zł 994 zł/m²
6 izb i więcej 11,8% 197 500 zł 1 766 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Piwnicznej-Zdroju

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Piwniczna 492 77 500 zł 31 zł/m²
Łomnica Zdrój 178 — 13 zł/m²
Wierchomla Wielka 44 — 33 zł/m²
Młodów 42 — 10 zł/m²
Kokuszka 22 — 20 zł/m²
Zubrzyk 17 — 12 zł/m²
Głębokie 10 — 11 zł/m²
Wierchomla Mała 5 — 64 zł/m²

Ceny działek na terenie Piwnicznej-Zdroju: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 7 91 zł/m² 90 000 zł 2 200 m²
Grunty rolne 404 21 zł/m² 25 000 zł 1 500 m²
Grunty leśne 21 17 zł/m² 17 751 zł 800 m²
Wszystkie działki 655 25 zł/m² 30 000 zł 1 588 m²

Ceny gruntu według miejscowości na terenie Piwnicznej-Zdroju

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Miejscowość Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Piwniczna-Zdrój 379 31 zł/m² 43 605 zł
Piwniczna-Zdrój (obszar wiejski) 276 15 zł/m² 20 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Piwnicznej-Zdroju

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 67 1 0 48 18
Razem 2010–2026 1 143 21 0 810 312

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 14 362 zł (100 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale pięcioizbowe (41,2% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Piwnicznej-Zdroju?

Nieruchomości na terenie Piwnicznej-Zdroju kosztują średnio około 417 250 zł, czyli około 4 548 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Piwnicznej-Zdroju?

W tej chwili do wyboru są 36 nieruchomości: 3 domy i 1 mieszkanie oraz 32 innych nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na terenie Piwnicznej-Zdroju?

Oferty zaczynają się od 270 000 zł i sięgają 660 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Piwnicznej-Zdroju?

Średnio mają około 92 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 102 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 4 548 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 333 zł/m², a dla domów spada do 4 003 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Piwnicznej-Zdroju?

Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.