Porównaj 312 nieruchomości na sprzedaż na terenie Stolarzowic — średnia cena to 1 033 750 zł, a ceny sięgają od 180 000 zł do 1 250 000 zł.
Ceny nieruchomości Stolarzowic według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Stolarzowic wyniosła 469 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Bytom) mediana to 205 000 zł. Zmiana roczna: +13,3%.
Mediana ceny sprzedaży
469 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 497 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
5
2025
Ceny w ciągu roku
+13,3%
mediana
Od 2021 roku
+73,7%
mediana
Wobec mediany gminy
+128,8%
Bytom: 205 000 zł
Wobec mediany krajowej
+4,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Stolarzowic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 469 000 zł, czyli 7 497 zł/m², w obserwowanym przedziale od 87 402 zł do 705 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 94 000 zł do 570 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 40% transakcji zawarto między 180 000 zł a 460 000 zł, a 11,4% przekroczyło 570 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,9% sprzedanych lokali ma od 60 do 78 m², a 11,4% przekracza 91 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Bytom: 205 000 zł) o 128,8%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 4,2%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 10 sprzedaży mieszkań, z medianą 460 000 zł i 7 253 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 460 000 zł (7 328 zł/m²) przy 13 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Stolarzowic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
10 |
460 000 zł |
-1,9% |
7 253 zł/m² |
| 2025 |
5 |
469 000 zł |
+13,3% |
7 497 zł/m² |
| 2024 |
4 |
413 945 zł |
— |
5 098 zł/m² |
| 2022 |
3 |
200 000 zł |
-25,9% |
2 638 zł/m² |
| 2021 |
6 |
270 000 zł |
+251,8% |
4 704 zł/m² |
| 2020 |
2 |
76 750 zł |
-30,2% |
2 259 zł/m² |
| 2019 |
2 |
110 000 zł |
— |
1 449 zł/m² |
| 2017 |
1 |
300 000 zł |
+68,5% |
3 093 zł/m² |
| 2016 |
1 |
178 000 zł |
+187,1% |
2 214 zł/m² |
| 2015 |
1 |
62 000 zł |
— |
777 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Stolarzowice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
469 000 zł |
| Cena za m² |
7 497 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
62,6 m² |
| Typowy przedział |
87 402 – 705 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Stolarzowic
Rozkład obliczony na podstawie 35 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 94 000 zł |
11,4% |
| 94 000 – 180 000 zł |
17,1% |
| 180 000 – 460 000 zł |
40% |
| 460 000 – 570 000 zł |
20% |
| Powyżej 570 000 zł |
11,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Stolarzowic
Rozkład ceny za m² na podstawie 35 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 800 zł/m² |
11,4% |
| 1 800 – 2 800 zł/m² |
17,1% |
| 2 800 – 7 000 zł/m² |
42,9% |
| 7 000 – 8 100 zł/m² |
17,1% |
| Powyżej 8 100 zł/m² |
11,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Stolarzowic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
11,4% |
| 37 – 60 m² |
17,1% |
| 60 – 78 m² |
42,9% |
| 78 – 91 m² |
17,1% |
| Powyżej 91 m² |
11,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Stolarzowice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
20,6% |
143 000 zł |
5 268 zł/m² |
| 3 izby |
41,2% |
414 500 zł |
6 303 zł/m² |
| 4 izby |
29,4% |
252 000 zł |
3 892 zł/m² |
| 5 izb |
5,9% |
215 000 zł |
1 914 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,9% |
630 000 zł |
2 085 zł/m² |
Ceny działek na terenie Stolarzowic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
97 |
243 zł/m² |
172 300 zł |
719 m² |
| Grunty rolne |
219 |
82 zł/m² |
112 000 zł |
1 354 m² |
| Wszystkie działki |
323 |
101 zł/m² |
130 000 zł |
1 200 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Stolarzowic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
74 |
5 |
0 |
43 |
26 |
| 2026 (do 17.08) |
26 |
10 |
0 |
8 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
815 |
54 |
0 |
426 |
335 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Stolarzowic zamyka się między 87 402 zł a 705 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 11,4% nieruchomości sprzedano poniżej 94 000 zł, a 11,4% powyżej 570 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Stolarzowic — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Stolarzowic?
Nieruchomości na terenie Stolarzowic kosztują średnio około 1 033 750 zł, czyli około 8 029 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Stolarzowic?
Obecnie dostępnych ofert: 312: 7 domów i 1 mieszkanie oraz 304 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Stolarzowic?
Znajdziesz tu oferty od 180 000 zł do 1 250 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Stolarzowic?
Średnia powierzchnia to około 129 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 143 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 28 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Stolarzowic?
Średnia cena to 8 029 zł/m². Dla mieszkań spada do 6 429 zł/m², a dla domów rośnie do 8 074 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Stolarzowic?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 1-pokojowe mieszkanie.