Porównaj 89 nieruchomości na sprzedaż na terenie Rozbarka — średnia cena to 223 584 zł, a ceny sięgają od 76 000 zł do 1 350 000 zł.
Ceny nieruchomości Rozbarka według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Rozbarka? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 176 000 zł — to mediana wyliczona z 161 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2011 roku zmiana wynosi +163,4%.
Mediana ceny sprzedaży
176 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 303 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
161
2025
Ceny w ciągu roku
+6,7%
mediana
Od 2011 roku
+163,4%
mediana
Wobec mediany gminy
-14,1%
Bytom: 205 000 zł
Wobec mediany krajowej
-60,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Rozbarka obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 176 000 zł, czyli 4 303 zł/m², w obserwowanym przedziale od 80 000 zł do 337 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 54 000 zł do 220 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 41,8% transakcji zawarto między 82 000 zł a 150 000 zł, a 10,1% przekroczyło 220 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,8% sprzedanych lokali ma od 37 do 51 m², a 9,9% przekracza 66 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 14,1% niższa od mediany gminy (Bytom: 205 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 60,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 84 sprzedaże mieszkań, z medianą 175 000 zł i 4 102 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 180 000 zł (4 305 zł/m²) przy 132 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Rozbarka rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
84 |
175 000 zł |
-0,6% |
4 102 zł/m² |
| 2025 |
161 |
176 000 zł |
+6,7% |
4 303 zł/m² |
| 2024 |
185 |
165 000 zł |
+3,1% |
3 807 zł/m² |
| 2023 |
143 |
160 000 zł |
+17,7% |
3 676 zł/m² |
| 2022 |
164 |
135 967 zł |
+7,7% |
3 387 zł/m² |
| 2021 |
158 |
126 250 zł |
+9,8% |
3 091 zł/m² |
| 2020 |
155 |
115 000 zł |
+23,7% |
2 511 zł/m² |
| 2019 |
162 |
93 000 zł |
+9,4% |
2 081 zł/m² |
| 2018 |
141 |
85 000 zł |
+6,9% |
1 851 zł/m² |
| 2017 |
144 |
79 500 zł |
+28,2% |
1 747 zł/m² |
| 2016 |
111 |
62 000 zł |
-22,5% |
1 574 zł/m² |
| 2015 |
79 |
80 000 zł |
+9,6% |
1 815 zł/m² |
| 2014 |
90 |
73 000 zł |
-4,6% |
1 643 zł/m² |
| 2013 |
70 |
76 500 zł |
-44,3% |
1 856 zł/m² |
| 2012 |
6 |
137 251 zł |
+105,4% |
1 514 zł/m² |
| 2011 |
10 |
66 813 zł |
— |
1 467 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Rozbark: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
161 |
| Mediana ceny |
176 000 zł |
| Cena za m² |
4 303 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
42,5 m² |
| Typowy przedział |
80 000 – 337 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Rozbarka
Rozkład obliczony na podstawie 1 863 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 54 000 zł |
9,9% |
| 54 000 – 82 000 zł |
18,1% |
| 82 000 – 150 000 zł |
41,8% |
| 150 000 – 220 000 zł |
20,1% |
| Powyżej 220 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Rozbarka
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 862 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
9,9% |
| 1 300 – 1 900 zł/m² |
18% |
| 1 900 – 3 500 zł/m² |
43,2% |
| 3 500 – 4 800 zł/m² |
19,2% |
| Powyżej 4 800 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Rozbarka
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
10,3% |
| 30 – 37 m² |
16,8% |
| 37 – 51 m² |
45,8% |
| 51 – 66 m² |
17,2% |
| Powyżej 66 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Rozbark: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,9% |
82 000 zł |
3 452 zł/m² |
| 2 izby |
25,7% |
86 000 zł |
2 873 zł/m² |
| 3 izby |
47,7% |
110 000 zł |
2 809 zł/m² |
| 4 izby |
22,3% |
150 000 zł |
2 899 zł/m² |
| 5 izb |
2,8% |
186 500 zł |
2 718 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
170 000 zł |
2 449 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Rozbarka
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Bytom |
1 010 |
95 000 zł |
115 zł/m² |
| Rozbark |
777 |
90 000 zł |
34 zł/m² |
| Łagiewniki |
205 |
105 000 zł |
43 zł/m² |
Ceny działek na terenie Rozbarka: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
52 |
111 zł/m² |
121 764 zł |
1 194 m² |
| Grunty rolne |
64 |
27 zł/m² |
213 976 zł |
7 902 m² |
| Wszystkie działki |
123 |
44 zł/m² |
151 239 zł |
5 080 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Rozbarka
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
340 |
248 |
0 |
43 |
49 |
| 2026 (do 17.08) |
158 |
100 |
0 |
18 |
40 |
| Razem 2010–2026 |
3 947 |
2 942 |
0 |
191 |
814 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Rozbarka to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 110 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 6,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Rozbarka: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Rozbarka?
Na zakup nieruchomości na terenie Rozbarka trzeba przeznaczyć średnio 223 584 zł, czyli około 4 278 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 89: 85 mieszkań i 4 domy.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 76 000 zł i sięgają 1 350 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Rozbarka?
Średnio mają około 52 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 108 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 50 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Rozbarka:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 33 m² | 125 377 zł |
| 2 pokoje | 45 m² | 184 237 zł |
| 3 pokoje | 60 m² | 270 441 zł |
| 4 pokoje | 119 m² | 425 200 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Rozbarka?
Średnio wychodzi około 4 278 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 082 zł/m², a dla domów rośnie do 6 201 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Rozbarka?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.