Porównaj 25 nieruchomości na sprzedaż na terenie Karbu — średnia cena to 247 534 zł, a ceny sięgają od 65 000 zł do 1 600 000 zł.
Ceny nieruchomości Karbu według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Karbu obejmują 52 sprzedaże mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 180 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 3 946 zł. To o 60% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
180 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 946 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
52
2025
Ceny w ciągu roku
+9,1%
mediana
Od 2013 roku
+100%
mediana
Wobec mediany gminy
-12,2%
Bytom: 205 000 zł
Wobec mediany krajowej
-60%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Karbu obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 180 000 zł, czyli 3 946 zł/m², w obserwowanym przedziale od 70 950 zł do 284 050 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 43 000 zł do 200 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,3% transakcji zawarto między 78 000 zł a 150 000 zł, a 10,1% przekroczyło 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,3% sprzedanych lokali ma od 42 do 53 m², a 11% przekracza 60 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 12,2% niższa od mediany gminy (Bytom: 205 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 60% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 34 sprzedaże mieszkań, z medianą 178 880 zł i 4 124 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 180 000 zł (4 086 zł/m²) przy 51 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Karbu rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
34 |
178 880 zł |
-0,6% |
4 124 zł/m² |
| 2025 |
52 |
180 000 zł |
+9,1% |
3 946 zł/m² |
| 2024 |
41 |
165 000 zł |
+13,8% |
4 069 zł/m² |
| 2023 |
49 |
145 000 zł |
-8,5% |
3 028 zł/m² |
| 2022 |
48 |
158 500 zł |
+26,8% |
3 515 zł/m² |
| 2021 |
44 |
125 000 zł |
+13,6% |
2 903 zł/m² |
| 2020 |
39 |
110 000 zł |
+23,6% |
2 492 zł/m² |
| 2019 |
49 |
89 000 zł |
+3,5% |
1 974 zł/m² |
| 2018 |
55 |
86 000 zł |
+7,5% |
1 904 zł/m² |
| 2017 |
35 |
80 000 zł |
+227,3% |
1 753 zł/m² |
| 2016 |
62 |
24 439 zł |
-69,5% |
401 zł/m² |
| 2015 |
29 |
80 000 zł |
-10,1% |
1 650 zł/m² |
| 2014 |
19 |
89 000 zł |
-1,1% |
1 853 zł/m² |
| 2013 |
26 |
90 000 zł |
— |
1 849 zł/m² |
| 2011 |
1 |
85 174 zł |
— |
1 376 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Karb: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
52 |
| Mediana ceny |
180 000 zł |
| Cena za m² |
3 946 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
43,2 m² |
| Typowy przedział |
70 950 – 284 050 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Karbu
Rozkład obliczony na podstawie 583 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 43 000 zł |
9,9% |
| 43 000 – 78 000 zł |
17,7% |
| 78 000 – 150 000 zł |
44,3% |
| 150 000 – 200 000 zł |
18% |
| Powyżej 200 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Karbu
Rozkład ceny za m² na podstawie 583 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 970 zł/m² |
9,9% |
| 970 – 1 700 zł/m² |
16,6% |
| 1 700 – 3 200 zł/m² |
44,3% |
| 3 200 – 4 300 zł/m² |
18,9% |
| Powyżej 4 300 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Karbu
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
9,8% |
| 34 – 42 m² |
16% |
| 42 – 53 m² |
45,3% |
| 53 – 60 m² |
18% |
| Powyżej 60 m² |
11% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Karb: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,7% |
82 959 zł |
3 547 zł/m² |
| 2 izby |
17,9% |
81 500 zł |
2 579 zł/m² |
| 3 izby |
46,5% |
102 000 zł |
2 527 zł/m² |
| 4 izby |
28,1% |
127 500 zł |
2 539 zł/m² |
| 5 izb |
3,1% |
85 750 zł |
1 698 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,8% |
137 500 zł |
2 569 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Karbu
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Bobrek |
499 |
100 000 zł |
100 zł/m² |
| Karb |
262 |
70 000 zł |
64 zł/m² |
| Miechowice |
17 |
— |
19 zł/m² |
Ceny działek na terenie Karbu: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
45 |
79 zł/m² |
86 077 zł |
1 073 m² |
| Grunty rolne |
6 |
12 zł/m² |
185 520 zł |
14 952 m² |
| Wszystkie działki |
53 |
67 zł/m² |
87 392 zł |
1 113 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Karbu
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
80 |
56 |
0 |
11 |
13 |
| 2026 (do 17.08) |
61 |
45 |
0 |
4 |
12 |
| Razem 2010–2026 |
1 535 |
910 |
0 |
262 |
363 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 180 000 zł (3 946 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (46,5% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Karbu w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Karbu?
Licz się ze średnią kwotą 247 534 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Karbu, czyli około 4 294 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 25 nieruchomości: 24 mieszkania i 1 dom.
Jaki jest przedział cen na terenie Karbu?
Znajdziesz tu oferty od 65 000 zł do 1 600 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Karbu?
Średnia powierzchnia to około 58 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 265 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 49 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Karbu:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 44 m² | 173 347 zł |
| 3 pokoje | 59 m² | 310 860 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Karbu?
Średnia cena to 4 294 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 902 zł/m², a dla domów rośnie do 6 038 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Karbu?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.