Mamy 243 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Władysławowo, w cenach od 245 000 zł do 7 500 000 zł, przy średniej cenie 1 134 995 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Władysławowo według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Władysławowo? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 550 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 352 272 zł a 895 028 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
550 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
12 946 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
85
2025
Ceny w ciągu roku
+0,2%
mediana
Od 2010 roku
+70,6%
mediana
Wobec mediany gminy
+31,9%
Władysławowo: 417 120 zł
Wobec mediany krajowej
+22,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Władysławowo obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 550 000 zł, czyli 12 946 zł/m², w obserwowanym przedziale od 352 272 zł do 895 028 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 240 000 zł do 700 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 310 000 zł a 490 000 zł, a 10,2% przekroczyło 700 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 40% sprzedanych lokali ma od 37 do 50 m², a 8,2% przekracza 61 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Władysławowo: 417 120 zł) o 31,9%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 22,2%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 33 sprzedaże mieszkań, z medianą 500 000 zł i 12 021 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 577 000 zł (12 558 zł/m²) przy 54 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Władysławowo rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
33 |
500 000 zł |
-9,1% |
12 021 zł/m² |
| 2025 |
85 |
550 000 zł |
+0,2% |
12 946 zł/m² |
| 2024 |
98 |
548 913 zł |
+45,9% |
12 295 zł/m² |
| 2023 |
158 |
376 108 zł |
+7,5% |
9 884 zł/m² |
| 2022 |
122 |
349 832 zł |
+9,2% |
9 283 zł/m² |
| 2021 |
90 |
320 266 zł |
+3,4% |
8 572 zł/m² |
| 2020 |
98 |
309 800 zł |
-15,6% |
8 274 zł/m² |
| 2019 |
14 |
367 000 zł |
+21,1% |
9 282 zł/m² |
| 2018 |
25 |
303 000 zł |
-9,6% |
6 213 zł/m² |
| 2017 |
17 |
335 000 zł |
+12,8% |
6 725 zł/m² |
| 2016 |
34 |
297 034 zł |
+5,1% |
6 454 zł/m² |
| 2015 |
14 |
282 500 zł |
-4,2% |
6 687 zł/m² |
| 2014 |
23 |
295 000 zł |
+9,9% |
7 902 zł/m² |
| 2013 |
30 |
268 534 zł |
+4,7% |
5 832 zł/m² |
| 2012 |
23 |
256 530 zł |
-31,9% |
5 832 zł/m² |
| 2011 |
30 |
376 935 zł |
+16,9% |
9 094 zł/m² |
| 2010 |
43 |
322 350 zł |
— |
7 500 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Władysławowo (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
85 |
| Mediana ceny |
550 000 zł |
| Cena za m² |
12 946 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46 m² |
| Typowy przedział |
352 272 – 895 028 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Władysławowo
Rozkład obliczony na podstawie 937 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 240 000 zł |
8,8% |
| 240 000 – 310 000 zł |
19,4% |
| 310 000 – 490 000 zł |
43,6% |
| 490 000 – 700 000 zł |
17,9% |
| Powyżej 700 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Władysławowo
Rozkład ceny za m² na podstawie 937 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 800 zł/m² |
8,6% |
| 5 800 – 8 100 zł/m² |
18,2% |
| 8 100 – 12 000 zł/m² |
48,5% |
| 12 000 – 14 000 zł/m² |
13,2% |
| Powyżej 14 000 zł/m² |
11,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Władysławowo
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
9,8% |
| 28 – 37 m² |
20,7% |
| 37 – 50 m² |
40% |
| 50 – 61 m² |
21,2% |
| Powyżej 61 m² |
8,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Władysławowo (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
11,4% |
323 123 zł |
11 111 zł/m² |
| 2 izby |
63,9% |
346 214 zł |
9 999 zł/m² |
| 3 izby |
21,1% |
500 000 zł |
9 956 zł/m² |
| 4 izby |
2,5% |
473 000 zł |
7 159 zł/m² |
| 5 izb |
0,8% |
372 000 zł |
4 609 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,4% |
780 000 zł |
4 567 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Władysławowo
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Ostrowo |
694 |
340 000 zł |
11 zł/m² |
| Chłapowo |
549 |
— |
10 zł/m² |
| Tupadły |
315 |
303 000 zł |
153 zł/m² |
| Karwia |
248 |
— |
68 zł/m² |
| Rozewie |
71 |
— |
229 zł/m² |
| Chałupy |
20 |
— |
— |
| Jastrzębia Góra 17 |
9 |
— |
— |
| Karwieńskie Błota |
7 |
— |
96 zł/m² |
| Jastrzębia Góra 21 |
5 |
— |
— |
| Jastrzębia Góra 09 |
3 |
— |
— |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Władysławowo: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
298 |
279 zł/m² |
344 990 zł |
1 079 m² |
| Grunty rolne |
1 124 |
20 zł/m² |
45 000 zł |
3 000 m² |
| Grunty leśne |
46 |
64 zł/m² |
61 500 zł |
1 000 m² |
| Wszystkie działki |
1 959 |
42 zł/m² |
70 000 zł |
2 525 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Władysławowo
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
454 |
87 |
0 |
175 |
192 |
| 2026 (do 17.08) |
198 |
34 |
0 |
52 |
112 |
| Razem 2010–2026 |
5 102 |
946 |
0 |
2 566 |
1 590 |
Trajektorię cen obszaru wiejskiego gminy Władysławowo widać w dłuższej perspektywie: 322 350 zł mediany w 2010 roku, 550 000 zł w 2025 roku, czyli +70,6%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 13,3% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Władysławowo
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Władysławowo?
Licz się ze średnią kwotą 1 134 995 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Władysławowo, czyli około 7 290 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 243 nieruchomości: 132 mieszkania i 111 domów.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Władysławowo?
Ceny wahają się od około 245 000 zł do 7 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Władysławowo?
Średnia powierzchnia to około 156 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 285 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 47 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Władysławowo:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 24 m² | 369 872 zł |
| 2 pokoje | 42 m² | 632 053 zł |
| 3 pokoje | 57 m² | 703 084 zł |
| 4 pokoje | 107 m² | 1 257 308 zł |
| 5 pokoi | 202 m² | 1 769 500 zł |
| 6 pokoi | 200 m² | 1 797 333 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Władysławowo?
Średnio wychodzi około 7 290 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 13 469 zł/m², a dla domów spada do 6 080 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Władysławowo?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowy dom.