Zobacz 170 nieruchomości na sprzedaż na terenie Zawad: ceny od 615 000 zł do 9 900 000 zł, średnio 2 708 770 zł.
Ceny nieruchomości Zawad według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 110 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 1 425 280 zł rynek Zawad najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 54,1%.
Mediana ceny sprzedaży
1 425 280 zł
2025
Mediana ceny za m²
17 318 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
110
2025
Ceny w ciągu roku
+31,9%
mediana
Od 2010 roku
+54,1%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+27,7%
Wilanów: 1 116 101 zł
Wobec mediany krajowej
+216,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Zawad obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 1 425 280 zł, czyli 17 318 zł/m², w obserwowanym przedziale od 671 750 zł do 3 657 531 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 290 000 zł do 1 800 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 460 000 zł a 980 000 zł, a 9,4% przekroczyło 1 800 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,8% sprzedanych lokali ma od 51 do 110 m², a 10,1% przekracza 180 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Wilanów: 1 116 101 zł) o 27,7%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 216,7%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 11 sprzedaży mieszkań, z medianą 1 850 000 zł i 16 087 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 1 594 520 zł (16 992 zł/m²) przy 64 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Zawad rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
11 |
1 850 000 zł |
+29,8% |
16 087 zł/m² |
| 2025 |
110 |
1 425 280 zł |
+31,9% |
17 318 zł/m² |
| 2024 |
108 |
1 080 450 zł |
-12,3% |
14 290 zł/m² |
| 2023 |
110 |
1 232 500 zł |
+92,4% |
12 747 zł/m² |
| 2022 |
209 |
640 629 zł |
-35,1% |
10 088 zł/m² |
| 2021 |
124 |
986 848 zł |
+52,3% |
9 479 zł/m² |
| 2020 |
112 |
648 000 zł |
-4,4% |
8 821 zł/m² |
| 2019 |
145 |
678 000 zł |
+7,4% |
8 115 zł/m² |
| 2018 |
87 |
631 019 zł |
-0,6% |
7 781 zł/m² |
| 2017 |
56 |
635 000 zł |
+93,7% |
7 624 zł/m² |
| 2016 |
175 |
327 899 zł |
-1,3% |
6 568 zł/m² |
| 2015 |
230 |
332 220 zł |
-53,9% |
6 500 zł/m² |
| 2014 |
60 |
721 000 zł |
+10,9% |
6 631 zł/m² |
| 2013 |
43 |
650 000 zł |
+0,8% |
6 878 zł/m² |
| 2012 |
49 |
645 000 zł |
-9,2% |
7 092 zł/m² |
| 2011 |
40 |
710 541 zł |
-23,2% |
8 008 zł/m² |
| 2010 |
51 |
925 000 zł |
— |
7 965 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zawady: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
110 |
| Mediana ceny |
1 425 280 zł |
| Cena za m² |
17 318 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
83,4 m² |
| Typowy przedział |
671 750 – 3 657 531 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Zawad
Rozkład obliczony na podstawie 1 720 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 290 000 zł |
10,1% |
| 290 000 – 460 000 zł |
18,3% |
| 460 000 – 980 000 zł |
43,8% |
| 980 000 – 1 800 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 1 800 000 zł |
9,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Zawad
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 720 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 200 zł/m² |
9,5% |
| 6 200 – 7 000 zł/m² |
18,7% |
| 7 000 – 11 000 zł/m² |
44% |
| 11 000 – 15 000 zł/m² |
16,2% |
| Powyżej 15 000 zł/m² |
11,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Zawad
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
10,2% |
| 39 – 51 m² |
18,8% |
| 51 – 110 m² |
45,8% |
| 110 – 180 m² |
15,1% |
| Powyżej 180 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zawady: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,1% |
315 630 zł |
10 313 zł/m² |
| 2 izby |
23% |
386 111 zł |
10 332 zł/m² |
| 3 izby |
34% |
548 452 zł |
9 232 zł/m² |
| 4 izby |
17,4% |
769 000 zł |
9 133 zł/m² |
| 5 izb |
12,5% |
1 187 500 zł |
10 750 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
12% |
1 595 000 zł |
9 002 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Zawad
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 1-06-20 |
659 |
658 064 zł |
692 zł/m² |
| 1-06-18 |
244 |
697 125 zł |
775 zł/m² |
| 1-06-19 |
220 |
912 950 zł |
939 zł/m² |
| 1-06-22 |
154 |
621 415 zł |
— |
| 1-06-11 |
119 |
740 000 zł |
901 zł/m² |
| 1-06-12 |
107 |
931 467 zł |
764 zł/m² |
| 1-06-33 |
101 |
1 840 000 zł |
3 876 zł/m² |
| 1-06-31 |
84 |
2 200 000 zł |
708 zł/m² |
| 1-06-25 |
45 |
860 000 zł |
400 zł/m² |
| 1-06-17 |
35 |
419 000 zł |
36 245 zł/m² |
Ceny działek na terenie Zawad: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
116 |
901 zł/m² |
2 833 840 zł |
1 515 m² |
| Grunty rolne |
8 |
506 zł/m² |
746 383 zł |
932 m² |
| Wszystkie działki |
158 |
792 zł/m² |
1 873 575 zł |
1 360 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Zawad
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
239 |
111 |
0 |
76 |
52 |
| 2026 (do 17.08) |
50 |
11 |
0 |
23 |
16 |
| Razem 2010–2026 |
3 391 |
1 731 |
0 |
354 |
1 306 |
W porównaniu z medianą dzielnicy (Wilanów: 1 116 101 zł) ceny Zawad są o 27,7% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +216,7%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +54,1%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Zawad: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Zawad?
Nieruchomości na terenie Zawad kosztują średnio około 2 708 770 zł, czyli około 14 429 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Zawad?
Obecnie dostępnych ofert: 170: 98 domów i 72 mieszkania.
Jaki jest przedział cen na terenie Zawad?
Znajdziesz tu oferty od 615 000 zł do 9 900 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Zawad?
Średnia powierzchnia to około 188 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 261 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 89 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Zawad:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 32 m² | 750 833 zł |
| 2 pokoje | 50 m² | 1 013 304 zł |
| 3 pokoje | 91 m² | 1 606 214 zł |
| 4 pokoje | 132 m² | 2 241 224 zł |
| 5 pokoi | 195 m² | 2 742 910 zł |
| 6 pokoi | 260 m² | 3 560 288 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Zawad?
Średnia cena to 14 429 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 19 101 zł/m², a dla domów spada do 13 263 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Zawad?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.