Odkryj 73 nieruchomości na sprzedaż na terenie Powsina. Ceny wahają się od 648 778 zł do 5 800 000 zł, a średnia cena to 2 693 628 zł.
Ceny nieruchomości Powsina według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Powsina? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 1 001 774 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 677 111 zł a 2 276 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
1 001 774 zł
2025
Mediana ceny za m²
14 544 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
93
2025
Ceny w ciągu roku
-43,5%
mediana
Od 2010 roku
-2,9%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
-10,2%
Wilanów: 1 116 101 zł
Wobec mediany krajowej
+122,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Powsina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 1 001 774 zł, czyli 14 544 zł/m², w obserwowanym przedziale od 677 111 zł do 2 276 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 730 000 zł do 2 400 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 42,6% transakcji zawarto między 940 000 zł a 1 500 000 zł, a 9,8% przekroczyło 2 400 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale pięcioizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,6% sprzedanych lokali ma od 85 do 150 m², a 11,5% przekracza 180 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 10,2% niższa od mediany dzielnicy (Wilanów: 1 116 101 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 122,6%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 962 444 zł (14 674 zł/m²) przy 80 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Powsina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
1 061 377 zł |
+5,9% |
14 667 zł/m² |
| 2025 |
93 |
1 001 774 zł |
-43,5% |
14 544 zł/m² |
| 2024 |
67 |
1 773 500 zł |
-6,7% |
13 267 zł/m² |
| 2023 |
5 |
1 900 000 zł |
+149,8% |
11 051 zł/m² |
| 2022 |
12 |
760 626 zł |
-49,3% |
7 784 zł/m² |
| 2021 |
27 |
1 500 400 zł |
+24,5% |
9 223 zł/m² |
| 2020 |
4 |
1 205 005 zł |
+25% |
9 449 zł/m² |
| 2019 |
7 |
964 000 zł |
+2,4% |
6 914 zł/m² |
| 2018 |
10 |
941 500 zł |
+10,8% |
7 316 zł/m² |
| 2017 |
5 |
850 000 zł |
-15,8% |
8 007 zł/m² |
| 2016 |
24 |
1 009 834 zł |
+12,8% |
8 551 zł/m² |
| 2015 |
7 |
895 000 zł |
+39,8% |
6 749 zł/m² |
| 2014 |
9 |
640 000 zł |
-35,9% |
7 036 zł/m² |
| 2013 |
3 |
998 000 zł |
-21% |
5 107 zł/m² |
| 2012 |
3 |
1 263 000 zł |
+21,4% |
7 052 zł/m² |
| 2011 |
5 |
1 040 000 zł |
+0,8% |
7 441 zł/m² |
| 2010 |
13 |
1 031 776 zł |
— |
5 586 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Powsin: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
93 |
| Mediana ceny |
1 001 774 zł |
| Cena za m² |
14 544 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
67,9 m² |
| Typowy przedział |
677 111 – 2 276 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Powsina
Rozkład obliczony na podstawie 296 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 730 000 zł |
9,5% |
| 730 000 – 940 000 zł |
18,6% |
| 940 000 – 1 500 000 zł |
42,6% |
| 1 500 000 – 2 400 000 zł |
19,6% |
| Powyżej 2 400 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Powsina
Rozkład ceny za m² na podstawie 296 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 500 zł/m² |
11,1% |
| 6 500 – 8 300 zł/m² |
16,9% |
| 8 300 – 14 000 zł/m² |
37,8% |
| 14 000 – 16 000 zł/m² |
27,4% |
| Powyżej 16 000 zł/m² |
6,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Powsina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 57 m² |
10,1% |
| 57 – 85 m² |
18,2% |
| 85 – 150 m² |
41,6% |
| 150 – 180 m² |
18,6% |
| Powyżej 180 m² |
11,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Powsin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,7% |
606 125 zł |
14 623 zł/m² |
| 2 izby |
5,5% |
698 216 zł |
13 356 zł/m² |
| 3 izby |
20% |
906 558 zł |
13 328 zł/m² |
| 4 izby |
19,3% |
1 192 205 zł |
11 531 zł/m² |
| 5 izb |
39,6% |
1 376 153 zł |
11 126 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
14,9% |
1 700 000 zł |
10 357 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Powsina
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 1-06-67 |
147 |
1 130 000 zł |
1 200 zł/m² |
| 1-06-68 |
93 |
1 295 000 zł |
797 zł/m² |
| 1-06-83 |
93 |
1 355 005 zł |
506 zł/m² |
| 1-06-70 |
92 |
1 200 000 zł |
478 zł/m² |
| 1-06-47 |
87 |
1 900 000 zł |
349 zł/m² |
| 1-06-71 |
81 |
— |
592 zł/m² |
| 1-06-85 |
64 |
1 625 000 zł |
763 zł/m² |
| 1-06-80 |
57 |
1 300 000 zł |
1 220 zł/m² |
| 1-06-76 |
44 |
— |
997 zł/m² |
| 1-06-84 |
25 |
545 001 zł |
542 zł/m² |
Ceny działek na terenie Powsina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
141 |
796 zł/m² |
1 030 000 zł |
1 256 m² |
| Grunty rolne |
52 |
600 zł/m² |
1 640 000 zł |
2 340 m² |
| Wszystkie działki |
307 |
535 zł/m² |
840 000 zł |
1 367 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Powsina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
535 |
93 |
0 |
408 |
34 |
| 2026 (do 17.08) |
50 |
2 |
0 |
36 |
12 |
| Razem 2010–2026 |
1 688 |
300 |
0 |
806 |
582 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Powsina zamyka się między 677 111 zł a 2 276 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,5% nieruchomości sprzedano poniżej 730 000 zł, a 9,8% powyżej 2 400 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Powsina
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Powsina?
Licz się ze średnią kwotą 2 693 628 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Powsina, czyli około 11 816 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 73 nieruchomości: 59 domów i 14 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Powsina?
Oferty zaczynają się od 648 778 zł i sięgają 5 800 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 228 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 269 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Powsina:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 48 m² | 832 932 zł |
| 3 pokoje | 70 m² | 1 424 709 zł |
| 4 pokoje | 210 m² | 3 268 000 zł |
| 5 pokoi | 226 m² | 3 093 839 zł |
| 6 pokoi | 275 m² | 2 772 043 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Powsina?
Średnia cena to 11 816 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 18 648 zł/m², a dla domów spada do 11 479 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Powsina?
Największym zainteresowaniem cieszy się 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.