Domy i mieszkania na sprzedaż Wilanów Wysoki

Zobacz 3 622 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Wilanów Wysoki: ceny od 717 500 zł do 4 900 000 zł, średnio 1 667 523 zł.

3600 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Wilanów Wysoki

Średnia cena 1 667 523 zł cena sprzedaży
Przedział cen 717 500–4 900 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 94 m² na nieruchomość
Cena za m² 17 800 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

22 łącznie
100% mieszkania
  • Mieszkania 100,0%
    22 nieruchomości

Ile pokoi

22 łącznie
41% 3 pokoje
  • 2 pokoje 27,3%
    6 nieruchomości
  • 3 pokoje 40,9%
    9 nieruchomości
  • 4 pokoje 27,3%
    6 nieruchomości
  • 5+ pokoi 4,5%
    1 nieruchomość

Przedziały cenowe

22 łącznie
  • 715 000–790 000 zł 27,3%
    6 nieruchomości
  • 945 000–1 195 000 zł 18,2%
    4 nieruchomości
  • 1 280 000–1 335 000 zł 18,2%
    4 nieruchomości
  • 1 345 000–2 575 000 zł 18,2%
    4 nieruchomości
  • 2 990 000–4 905 000 zł 18,2%
    4 nieruchomości

Przedziały powierzchni

22 łącznie
  • 40–60 m² 31,8%
    7 nieruchomości
  • 70–80 m² 13,6%
    3 nieruchomości
  • 80–90 m² 22,7%
    5 nieruchomości
  • 90–140 m² 13,6%
    3 nieruchomości
  • 150–200 m² 18,2%
    4 nieruchomości
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na osiedlu Wilanów Wysoki liczy 3 622 nieruchomości. Mieszkania mają około 94 m² przy średniej cenie 17 800 zł/m².

Mieszkania 3-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 2- i 4-pokojowe.

Akty notarialne zarejestrowane dla osiedla Wilanów Wysoki obejmują 16 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 1 050 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 14 123 zł. To o 133,3% więcej niż mediana krajowa (450 010 zł).

Mediana ceny sprzedaży 1 050 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 14 123 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 16 2025
Ceny w ciągu roku +23,5% mediana
Od 2010 roku +71,4% mediana
Wobec mediany dzielnicy -5,9% Wilanów: 1 116 101 zł
Wobec mediany krajowej +133,3% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla osiedla Wilanów Wysoki obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 1 050 000 zł, czyli 14 123 zł/m², w obserwowanym przedziale od 405 000 zł do 1 646 250 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 300 000 zł do 1 100 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,1% transakcji zawarto między 380 000 zł a 690 000 zł, a 9,9% przekroczyło 1 100 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 37,8% sprzedanych lokali ma od 50 do 85 m², a 10,7% przekracza 110 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 5,9% niższa od mediany dzielnicy (Wilanów: 1 116 101 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 133,3%.

W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 990 000 zł (14 454 zł/m²) przy 9 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Wilanów Wysoki rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 2 662 500 zł -36,9% 13 280 zł/m²
2025 16 1 050 000 zł +23,5% 14 123 zł/m²
2024 25 850 000 zł +35% 14 218 zł/m²
2023 28 629 500 zł +4,9% 11 340 zł/m²
2022 15 600 000 zł +21,2% 11 339 zł/m²
2021 25 495 000 zł -14,8% 9 719 zł/m²
2020 24 580 950 zł +12,3% 8 470 zł/m²
2019 24 517 500 zł -2,4% 7 971 zł/m²
2018 19 530 000 zł +15,2% 7 788 zł/m²
2017 27 460 000 zł +24,8% 6 636 zł/m²
2016 26 368 500 zł -1,7% 6 705 zł/m²
2015 23 375 000 zł +1,4% 6 613 zł/m²
2014 21 370 000 zł +8,4% 6 395 zł/m²
2013 26 341 250 zł -13,1% 6 151 zł/m²
2012 17 392 745 zł -9,3% 6 058 zł/m²
2011 13 433 000 zł -29,3% 7 279 zł/m²
2010 34 612 500 zł — 7 048 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Wilanów Wysoki: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 16
Mediana ceny 1 050 000 zł
Cena za m² 14 123 zł/m²
Mediana powierzchni 74 m²
Typowy przedział 405 000 –
1 646 250 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Wilanów Wysoki

Rozkład obliczony na podstawie 365 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 300 000 zł 11,2%
300 000 – 380 000 zł 16,7%
380 000 – 690 000 zł 44,1%
690 000 – 1 100 000 zł 18,1%
Powyżej 1 100 000 zł 9,9%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Wilanów Wysoki

Rozkład ceny za m² na podstawie 365 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 5 600 zł/m² 10,1%
5 600 – 6 600 zł/m² 18,4%
6 600 – 10 000 zł/m² 43%
10 000 – 14 000 zł/m² 19,2%
Powyżej 14 000 zł/m² 9,3%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Wilanów Wysoki

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 42 m² 9,3%
42 – 50 m² 25,2%
50 – 85 m² 37,8%
85 – 110 m² 17%
Powyżej 110 m² 10,7%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Wilanów Wysoki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1,1% 778 500 zł 11 077 zł/m²
2 izby 10,2% 330 000 zł 9 374 zł/m²
3 izby 36,4% 392 500 zł 8 969 zł/m²
4 izby 30,9% 590 000 zł 8 263 zł/m²
5 izb 18,5% 675 000 zł 7 956 zł/m²
6 izb i więcej 3% 890 000 zł 9 340 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Wilanów Wysoki

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
1-05-47 117 715 000 zł —
1-05-38 75 470 000 zł —
1-05-43 69 560 000 zł 2 180 zł/m²

Ceny działek na osiedlu Wilanów Wysoki: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Wszystkie działki 7 2 596 zł/m² 1 082 400 zł 417 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Wilanów Wysoki

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 30 16 0 2 12
2026 (do 17.08) 4 2 0 0 2
Razem 2010–2026 491 370 0 9 112

W porównaniu z medianą dzielnicy (Wilanów: 1 116 101 zł) ceny osiedla Wilanów Wysoki są o 5,9% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +133,3%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +71,4%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Wilanów Wysoki?

Na zakup nieruchomości na osiedlu Wilanów Wysoki trzeba przeznaczyć średnio 1 667 523 zł, czyli około 17 800 zł/m².

Jak duża jest oferta na osiedlu Wilanów Wysoki?

W tej chwili do wyboru są 3 622 nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Ceny wahają się od około 717 500 zł do 4 900 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnia powierzchnia to około 94 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Wilanów Wysoki:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje49 m²791 917 zł
3 pokoje98 m²1 879 444 zł
4 pokoje117 m²2 004 833 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 17 800 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Wilanów Wysoki?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.