Zobacz 70 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Wilanów Niski: ceny od 735 000 zł do 20 000 000 zł, średnio 5 964 193 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Wilanów Niski według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla osiedla Wilanów Niski obejmują 17 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 1 650 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 15 406 zł. To o 266,7% więcej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
1 650 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
15 406 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
17
2025
Ceny w ciągu roku
-34%
mediana
Od 2010 roku
+1,6%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+47,8%
Wilanów: 1 116 101 zł
Wobec mediany krajowej
+266,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Wilanów Niski obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 1 650 000 zł, czyli 15 406 zł/m², w obserwowanym przedziale od 628 000 zł do 5 610 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 410 000 zł do 3 000 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,9% transakcji zawarto między 600 000 zł a 1 800 000 zł, a 10,3% przekroczyło 3 000 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami pięcioizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,4% sprzedanych lokali ma od 58 do 160 m², a 8,9% przekracza 230 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Wilanów: 1 116 101 zł) o 47,8%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 266,7%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 2 500 000 zł (16 010 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Wilanów Niski rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
2 500 000 zł |
+51,5% |
15 204 zł/m² |
| 2025 |
17 |
1 650 000 zł |
-34% |
15 406 zł/m² |
| 2024 |
15 |
2 500 000 zł |
+25% |
17 350 zł/m² |
| 2023 |
17 |
2 000 000 zł |
-21,3% |
17 430 zł/m² |
| 2022 |
16 |
2 540 000 zł |
+46,8% |
15 512 zł/m² |
| 2021 |
20 |
1 730 000 zł |
+187,4% |
11 432 zł/m² |
| 2020 |
43 |
602 000 zł |
+31,8% |
9 859 zł/m² |
| 2019 |
52 |
456 698 zł |
-54,3% |
8 255 zł/m² |
| 2018 |
11 |
1 000 000 zł |
-14,9% |
11 222 zł/m² |
| 2017 |
6 |
1 175 000 zł |
+10,3% |
10 005 zł/m² |
| 2016 |
4 |
1 065 000 zł |
-23,7% |
9 020 zł/m² |
| 2015 |
10 |
1 395 000 zł |
-10% |
8 769 zł/m² |
| 2014 |
13 |
1 550 200 zł |
-5,2% |
8 596 zł/m² |
| 2013 |
12 |
1 635 000 zł |
+58,7% |
10 342 zł/m² |
| 2012 |
15 |
1 030 000 zł |
-14% |
7 175 zł/m² |
| 2011 |
9 |
1 198 000 zł |
-26,2% |
9 252 zł/m² |
| 2010 |
10 |
1 623 400 zł |
— |
10 024 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wilanów Niski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
17 |
| Mediana ceny |
1 650 000 zł |
| Cena za m² |
15 406 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
92 m² |
| Typowy przedział |
628 000 – 5 610 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Wilanów Niski
Rozkład obliczony na podstawie 271 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 410 000 zł |
10,3% |
| 410 000 – 600 000 zł |
18,1% |
| 600 000 – 1 800 000 zł |
43,9% |
| 1 800 000 – 3 000 000 zł |
17,3% |
| Powyżej 3 000 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Wilanów Niski
Rozkład ceny za m² na podstawie 271 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 7 100 zł/m² |
10,3% |
| 7 100 – 8 400 zł/m² |
18,1% |
| 8 400 – 14 000 zł/m² |
46,5% |
| 14 000 – 19 000 zł/m² |
14% |
| Powyżej 19 000 zł/m² |
11,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Wilanów Niski
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 45 m² |
9,6% |
| 45 – 58 m² |
18,5% |
| 58 – 160 m² |
45,4% |
| 160 – 230 m² |
17,7% |
| Powyżej 230 m² |
8,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wilanów Niski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
26,8% |
459 204 zł |
11 311 zł/m² |
| 3 izby |
15,2% |
614 475 zł |
12 090 zł/m² |
| 4 izby |
21,6% |
900 000 zł |
12 254 zł/m² |
| 5 izb |
22,4% |
1 432 500 zł |
12 187 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
14% |
2 306 609 zł |
12 887 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Wilanów Niski
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 1-05-34 |
158 |
484 754 zł |
670 zł/m² |
| 1-05-44 |
68 |
2 250 000 zł |
3 738 zł/m² |
| 1-05-45 |
65 |
1 900 000 zł |
2 649 zł/m² |
| 1-05-48 |
49 |
1 545 000 zł |
3 769 zł/m² |
| 1-05-39 |
44 |
765 000 zł |
3 067 zł/m² |
| 1-05-49 |
41 |
2 100 000 zł |
2 703 zł/m² |
| 1-05-40 |
36 |
3 825 000 zł |
2 108 zł/m² |
| 1-05-33 |
16 |
2 134 990 zł |
1 184 zł/m² |
| 1-05-38 |
8 |
— |
— |
| 1-05-41 |
3 |
— |
— |
Ceny działek na osiedlu Wilanów Niski: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
40 |
2 865 zł/m² |
1 537 500 zł |
826 m² |
| Grunty rolne |
10 |
607 zł/m² |
546 290 zł |
925 m² |
| Wszystkie działki |
67 |
1 986 zł/m² |
1 440 000 zł |
830 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Wilanów Niski
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
38 |
18 |
0 |
7 |
13 |
| 2026 (do 17.08) |
12 |
1 |
0 |
4 |
7 |
| Razem 2010–2026 |
632 |
278 |
0 |
75 |
279 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 1 650 000 zł (15 406 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale dwuizbowe (26,8% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na osiedlu Wilanów Niski — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Wilanów Niski?
Licz się ze średnią kwotą 5 964 193 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Wilanów Niski, czyli około 19 148 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Wilanów Niski?
W tej chwili do wyboru są 70 nieruchomości: 37 mieszkań i 33 domy.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 735 000 zł i sięgają 20 000 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Wilanów Niski?
Średnia powierzchnia to około 311 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 488 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 154 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Wilanów Niski:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 88 m² | 1 719 500 zł |
| 4 pokoje | 124 m² | 2 485 462 zł |
| 5 pokoi | 217 m² | 4 525 588 zł |
| 6 pokoi | 293 m² | 4 957 551 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Wilanów Niski?
Wynosi ona około 19 148 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 20 926 zł/m², a dla domów spada do 18 521 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Wilanów Niski?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 6-pokojowy dom.