Mamy 48 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Ujazdów, w cenach od 585 000 zł do 12 900 000 zł, przy średniej cenie 1 820 948 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Ujazdów według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na osiedlu Ujazdów? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 1 520 000 zł — to mediana wyliczona z 42 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +153,1%.
Mediana ceny sprzedaży
1 520 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
23 962 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
42
2025
Ceny w ciągu roku
+53,9%
mediana
Od 2010 roku
+153,1%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+55,9%
Śródmieście: 975 000 zł
Wobec mediany krajowej
+237,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Ujazdów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 1 520 000 zł, czyli 23 962 zł/m², w obserwowanym przedziale od 511 750 zł do 5 559 600 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 300 000 zł do 2 600 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,5% transakcji zawarto między 470 000 zł a 1 200 000 zł, a 10,1% przekroczyło 2 600 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,8% sprzedanych lokali ma od 46 do 84 m², a 8,8% przekracza 140 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Śródmieście: 975 000 zł) o 55,9%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 237,8%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 2 250 000 zł (26 031 zł/m²) przy 10 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Ujazdów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
1 150 000 zł |
-24,3% |
21 846 zł/m² |
| 2025 |
42 |
1 520 000 zł |
+53,9% |
23 962 zł/m² |
| 2024 |
62 |
987 500 zł |
+1,6% |
19 858 zł/m² |
| 2023 |
54 |
971 500 zł |
+10,7% |
18 003 zł/m² |
| 2022 |
46 |
877 500 zł |
-18,8% |
16 519 zł/m² |
| 2021 |
118 |
1 080 222 zł |
+66,2% |
16 794 zł/m² |
| 2020 |
37 |
650 000 zł |
+10,9% |
12 687 zł/m² |
| 2019 |
38 |
586 000 zł |
-1,1% |
10 792 zł/m² |
| 2018 |
44 |
592 500 zł |
+29,4% |
10 130 zł/m² |
| 2017 |
45 |
458 000 zł |
-27,3% |
9 138 zł/m² |
| 2016 |
47 |
630 000 zł |
+5% |
10 500 zł/m² |
| 2015 |
51 |
600 000 zł |
+56,9% |
9 668 zł/m² |
| 2014 |
48 |
382 500 zł |
-8,2% |
8 271 zł/m² |
| 2013 |
54 |
416 500 zł |
-7,4% |
7 959 zł/m² |
| 2012 |
37 |
450 000 zł |
-43,8% |
9 024 zł/m² |
| 2011 |
40 |
800 000 zł |
+33,2% |
9 591 zł/m² |
| 2010 |
32 |
600 500 zł |
— |
10 196 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ujazdów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
42 |
| Mediana ceny |
1 520 000 zł |
| Cena za m² |
23 962 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
64,2 m² |
| Typowy przedział |
511 750 – 5 559 600 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Ujazdów
Rozkład obliczony na podstawie 796 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 300 000 zł |
10,2% |
| 300 000 – 470 000 zł |
17% |
| 470 000 – 1 200 000 zł |
44,5% |
| 1 200 000 – 2 600 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 2 600 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Ujazdów
Rozkład ceny za m² na podstawie 796 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 800 zł/m² |
10,1% |
| 6 800 – 9 400 zł/m² |
17,8% |
| 9 400 – 17 000 zł/m² |
42,7% |
| 17 000 – 24 000 zł/m² |
19,7% |
| Powyżej 24 000 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Ujazdów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10,3% |
| 33 – 46 m² |
16,7% |
| 46 – 84 m² |
44,8% |
| 84 – 140 m² |
19,3% |
| Powyżej 140 m² |
8,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ujazdów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,4% |
362 500 zł |
15 505 zł/m² |
| 2 izby |
25,2% |
471 000 zł |
13 544 zł/m² |
| 3 izby |
35,8% |
652 500 zł |
13 264 zł/m² |
| 4 izby |
20,5% |
1 000 000 zł |
13 546 zł/m² |
| 5 izb |
10,6% |
1 749 954 zł |
17 692 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,6% |
3 122 861 zł |
20 298 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Ujazdów
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 5-06-13 |
158 |
960 000 zł |
— |
| 5-06-17 |
137 |
1 160 000 zł |
— |
| 5-06-16 |
108 |
505 000 zł |
— |
| 5-05-11 |
101 |
975 000 zł |
— |
| 5-05-12 |
18 |
910 000 zł |
— |
| 5-06-14 |
5 |
698 750 zł |
— |
Ceny działek na osiedlu Ujazdów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Wszystkie działki |
6 |
7 560 zł/m² |
12 472 500 zł |
1 306 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Ujazdów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
59 |
44 |
0 |
2 |
13 |
| 2026 (do 17.08) |
5 |
1 |
0 |
2 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
932 |
811 |
0 |
13 |
108 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na osiedlu Ujazdów to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 652 500 zł. W ciągu roku mediana zyskała 53,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na osiedlu Ujazdów — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Ujazdów?
Licz się ze średnią kwotą 1 820 948 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Ujazdów, czyli około 29 116 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 48 nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Ujazdów?
Ceny wahają się od około 585 000 zł do 12 900 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Ujazdów?
Zazwyczaj oferują około 63 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Ujazdów:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 29 m² | 873 526 zł |
| 2 pokoje | 58 m² | 1 663 111 zł |
| 3 pokoje | 71 m² | 1 291 091 zł |
| 4 pokoje | 121 m² | 3 980 714 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Ujazdów?
Średnia cena to 29 116 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Ujazdów?
Zdecydowanym faworytem jest 1-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.